Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Różnice budowy panela przedniego Audi concert I 22 cm i 23 cm

  1. #1
    szalalala's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny Różnice budowy panela przedniego Audi concert I 22 cm i 23 cm

    Czy różnica między concertem I 23cm :
    (rys 1)
    , a concertem I 22cm :
    (rys 2)
    jest jedynie plastik na czele panelu :
    (rys 3)

    Czy jeśli zakupię radio concert I 23cm (rys 1) to będzie możliwość założenia plastiku (tylko plastiku nie całego panelu (rys 3) )z panelu z radia concert I 22cm ?

    Witam mama pytanie czy radia Concert do a3 z przed lifta 22cm i po lifcie 23 cm różnią się jedynie panelem. Chcę kupić radio concert po liftowe 23 cm i zastanawiam się czy wystarczy że zmienię panel na 22 i będzie pasowało do przed liftowej a3 ?
    Ostatnio edytowany przez szalalala - 21-05-10 o 19:12

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szalalala Pokaż post
    Witam mama pytanie czy radia Concert do a3 z przed lifta 22cm i po lifcie 23 cm różnią się jedynie panelem. Chcę kupić radio concert po liftowe 23 cm i zastanawiam się czy wystarczy że zmienię panel na 22 i będzie pasowało do przed liftowej a3 ?
    To nie ten dział na takie pytania ale odpowiem...
    Radia o których mówisz są takie same tylko panel mają dostosowany do innej konsoli która zmieniła się po 2000 roku... Zarówno concert I (kaseciak) jak i concert II (na cd) występował w wersji 22cm i 23cm... Więc jak masz przedlifta to szukaj radia 22cm... na allegro są do wyboru do koloru żeby CI ładnie działało musisz nabyć również adapter/emulator CAN-BUS który będzie emulował logikę zapłonu, poprawne podświetlanie radia, nie będzie się wyłączało radio po godzinie i jak masz FIS w zegarach to Ci nawet będzie ładnie pokazywało info z radia między zegarami

    Jak chcesz kupować concerta I to emulator Ci niepotrzebny ale pamiętaj żebyś szukał radia firmy panasonic...do concerta II przyda się na pewno adapter

    Szukaj wersji 22cm bo jest ich masa na allegro i nie będziesz musiał wymieniać paneli...


  3. #3
    szalalala's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Dziękuje za odpowiedz ale to wiem, ponowiłem pytanie może dokładniej.
    są samochody i jest Audi.

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    myślę że tak... radia są takie same tylko boki mają po 0,5cm dłuższe... myślę że śmiało możesz kupować radio 23cm i panel 22cm...robisz transfuzję i włala

    widzę że temat sobie wędruje z ogólnego do kosza i do właściwego działu

    Też się przymierzam do concerta I...
    A można wiedzieć czemu się uparłeś na tą zamianę paneli ??? nie lepiej kupić już 22cm ???


  5. Podziękowania dla R@FI za pomoc w problemie

    szalalala (21-05-10)

  6. #5
    szalalala's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Powiem tak w tym momencie mam concerta I i jestem bardzo zadowolony z tego jak gra zwłaszcza z Bose, ale wkurza mnie problem z regulacją głośności. Poza tym próbowano mi je ukraść i złodziej uszkodził radio miedzy innymi zaczepy i wyświetlacz (na szczęście udało mi się go złaspać i uszkodzić w podobny sposób jak potraktował moje radio). Więc teraz poszukuję concerta Panasonica albo concerta plus. Na allegro ceny takich concertów są duże rzędu 250-350 zł a szkoda mi tyle kasy bo mam inne wydatki. Udało mi się znaleźć concerta I od panasonica na szrocie tylko z panelem 23 cm za 140 zł :] więc cena atrakcyjna.
    są samochody i jest Audi.

  7. #6

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szalalala Pokaż post
    Powiem tak w tym momencie mam concerta I i jestem bardzo zadowolony z tego jak gra zwłaszcza z Bose, ale wkurza mnie problem z regulacją głośności. Poza tym próbowano mi je ukraść i złodziej uszkodził radio miedzy innymi zaczepy i wyświetlacz (na szczęście udało mi się go złaspać i uszkodzić w podobny sposób jak potraktował moje radio). Więc teraz poszukuję concerta Panasonica albo concerta plus. Na allegro ceny takich concertów są duże rzędu 250-350 zł a szkoda mi tyle kasy bo mam inne wydatki. Udało mi się znaleźć concerta I od panasonica na szrocie tylko z panelem 23 cm za 140 zł :] więc cena atrakcyjna.
    No to już wszystko jasne... współczuje przygody ze złodziejem a złodziejowi się należał łomot
    Nie wiedziałem że na kaseciaki też jest wzięcie

    Na allegro panasonic concert I są po około 250zł... no ale radio ze szrotu + panel to jednak korzystniej wychdzi

    a co to jest ten concert plus ??? jakiś jeszcze inny model ???


  8. #7
    szalalala's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    No to może trochę więcej napiszę na przyszłość:
    Radio AUDI CONCERT PANASONIC (Matsushita)
    Nie posiada ono problemów z regulacją głośności. Występuję z panelami typu :

    (musiałem użyczyć zdjęcia z allegro)
    Różnią się one rozkładem przycisków na prawo od pokrętła i standardowo wystempują w wersjach 22 i 23 cm.Różnią się również budową. Podtawowa różnica to posiadanie radiatora z tyłu oraz naklejki "EU A3, A4, A6" oraz posiadają bezpiecznik 5A a nie 7,5A jak to jest w Blaupunktach.

    DOKUMENTACJA SERWISOWA AUDI CONCERT PANASONIC

    Radio AUDI CONCERT PLUS (Blaupunkt)
    Radio również pozbawione problemów z głośnością.
    Występuje tylko z panelem typu

    w 22 i 23 cm. Radio ciężko rozróżnić od innych concertów blaupunkta posiada jedynie żółtą naklejkę co też nie jest regułą.
    Ostatnio edytowany przez szalalala - 21-05-10 o 22:44
    są samochody i jest Audi.

  9. #8

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów, mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Concert Plus Blaupunkta na tylnej ściance posiada dodatkowe okrągłe złącze obok złącza ISO. Jest ono mniejsze od antenowego. Do czego ono służy to nie wiem. Na zdjęciu powyżej jest tył Concerta (nie PLUSa).
    Podobno Concert Panasonica gra gorzej od Blaupunkta.
    http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_zmi...157#msg1332157
    Niestety nie przełożysz obudowy panela pomiędzy panasonikiem a blaupunktem, bo są inne mocowania.

  10. Podziękowania dla fabi za pomoc w problemie

    szalalala (24-05-10)

  11. #9
    szalalala's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    To mnie zasmuciłeś. Ale wydaje mi się że jeśli jest Bose to nie odczuję jakości grania ponieważ radio będzie służyło tylko jako Dec. Z tym panelem już wiele informacji było, na audi club pisali że pasują na audiuser ktoś mówił że nie. Do puki sam nie sprawdzę to nie będę wiedział.
    są samochody i jest Audi.

  12. #10
    szalalala's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Potwierdzam nie da się przełożyć panelu miedzy blaupunktem a panasoniciem. Dodam też że Panasonic na Bose gra o niebo lepiej.
    są samochody i jest Audi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •