Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 43

Temat: [8L] Czemu takie słabe długie swiatła??

  1. #11
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcint844
    bo podejrzewam ze jak włącze długie to żarówka H4 świeci światłami mijania??
    zarowka nie moze swiecic swiatlem mijania - jedynie moze sie zapalac wlukno czesciowo przyslaniete

    ale skoro piszesz:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcint844
    jak włącze długie to mam wrażenie że świecą one w cały świat.
    czyli wychodzi na to ze zapala sie wklukno nieoslaniete wiec lampy poprawnie swieca - napierw pojechalbym ustawic swiatla w stacji diagnostycznej bo z tego co wczesniej pisales nie zrobiles tego a dopiero pozniej jakby nadal tak bylo szukalbym przyczyny
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Re: Czemu takie słabe długie swiatła??

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcint844
    Wiam. Mam strasznie słabe światła długi w a3 96r 1.6i co moze byc przyczyną. Dodam ze są tam żarówki h4 Obrazek
    Ja tez tak ostatnio mialem ze jak oswiecilem dlugie to mi po drzewach swiecilo. Wystarczyla dobra regulacja na przegladzie i teraz jest oki. Polecam podjechac do jakiejs stacji diagnostycznej i zobaczyc ustawienia reflektorow, bo wystarczy ze sa troche zle ustawione i to nie na wysokosc ale w poziomie i dlugie juz dosc tragicznie moga swiecic
    Audi A3 1.8 Ambition + LPG

  3. #13
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcint844
    bo podejrzewam ze jak włącze długie to żarówka H4 świeci światłami mijania??
    zarowka nie moze swiecic swiatlem mijania - jedynie moze sie zapalac wlukno czesciowo przyslaniete

    ale skoro piszesz:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcint844
    jak włącze długie to mam wrażenie że świecą one w cały świat.
    czyli wychodzi na to ze zapala sie wklukno nieoslaniete wiec lampy poprawnie swieca - napierw pojechalbym ustawic swiatla w stacji diagnostycznej bo z tego co wczesniej pisales nie zrobiles tego a dopiero pozniej jakby nadal tak bylo szukalbym przyczyny
    Zgodziłbym się, ale czemu w samochodzie nie mam włączania świateł przeciwmgielnych z przodu. wiem że lampy były zmieniane i pewnie ktoś założył inne. A co dziwne światła mijania świecą nawet nieźle a z tego co słyszałem światła ustawia się właśnie za pomocą nich, więc skoro one świecą ok tzn że coś nie gra z żarówkami od świateł drogowych

  4. #14
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Czy przy takich lampach jak się włączyło długie to świeciły obydwa włókna ?
    Możnaby tak połączyć aby tak się właśnie robiło...
    Może właśnie włókna masz połączone w szereg a nie równolegle i stąd ten problem. Jeszcze raz mówię aby sprawdzić napięcia na nich. Żyrardów zresztą niedaleko ,a nawet w środę tam wieczorkiem będę

  5. #15
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Czy przy takich lampach jak się włączyło długie to świeciły obydwa włókna ?
    Możnaby tak połączyć aby tak się właśnie robiło...
    Może właśnie włókna masz połączone w szereg a nie równolegle i stąd ten problem. Jeszcze raz mówię aby sprawdzić napięcia na nich. Żyrardów zresztą niedaleko ,a nawet w środę tam wieczorkiem będę
    Dzisiaj sprawdzę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  6. #16
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Podpowiem jeszcze jedna , dosc prozaicznie wydawac sie moze sprawe ; chodzi mianowicie o takie blaszki dookoła zarówek , sa to blaszki które pomagaja lub wrecz skupiaja switlo zarówki , brakiem takiej blaszki jest własnie swiecenie lamp w niebo i po drzewach , a nie na droge , sprawdz poprostu czy masz to w lampach
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  7. #17
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mucka38
    Podpowiem jeszcze jedna , dosc prozaicznie wydawac sie moze sprawe ; chodzi mianowicie o takie blaszki dookoła zarówek , sa to blaszki które pomagaja lub wrecz skupiaja switlo zarówki , brakiem takiej blaszki jest własnie swiecenie lamp w niebo i po drzewach , a nie na droge , sprawdz poprostu czy masz to w lampach

    No i wczoraj znalazłem przyczyne tych nieszczęsnych świateł. jakiś mądry ktoś tak usilnie ustawiał światła że pourywal zaczepy od regulacji. Powyjmowałem wczoraj lampy udało mi się to doprowadzić do kultury. Teraz jest ok. A jeżeli chodzi o te światła przeciwmgielne z przodu to faktycznie lampy są ze światłami przeciwmgielnymi z przodu ale niestety nie mam w środku wlącznika....
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  8. #18
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    marcint844, czyli miałeś ustawione w cały świat lampy ,a krótkie dobrze świeciły Nie oślepiałeś innych

  9. #19
    Soldier13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8L i Passat B5FL :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Witam!
    Ja też mam problem z moimi swiatłami drogowymi. Po prostu wydaje mi se ze są one za słabe. Gdy przerzucam ze świateł mijania na drogowe niema zbyt dużej różnicy. Co zrobić żeby dalej świeciły? Mam żarówki H4 12V 60/55W z datą produkcji 1996 więc chyba są od nowości nie wymieniane. Są może jakieś zamienniki żeby dalej swieciły? Musze powiedziec ze mam w domu jeszcze pare innych samochodów i we wszystkich swiecą o niebo lepiej. Nie przejmował bym się tym, ale teraz robie nocą około 300km tygodniowo i troche mnie to irytuje.
    Zauważyłem że w jednej lampie jest taka jakby pół okrągła obwódka nad żarówką a w drugiej niema. Lampy były ustawiane w stacji diagnostycznej. A i bym zapomniał, u mnie w aucie jak włączam światła mijania to zapalają się te zewnętrzne w kloszach a jak włączam światła drogowe to zapalają się dodatkowo wewnętrzne, tak jakby krótkie wraz z długimi. kumpel mi mówił ze tak nie powinno być, nie wiem czy brać jego wskazówke pod uwage.

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    siemanko, w mjej audicy też mam ten sam problem, światła są dobrze ustawione, nie oślepiam innych (jest w środku automatyczna regulacja) jednak gdy z mijania przełączę na drogowe różnica nie jest zbyt duża. Kilka miesięcy temu wracałem z urlopu z Polski do Anglii i w nocy, kiedy autostrada była mokra (po deszczu) to juz prawie nic nie było widać. Nie wiem czym to jest spowodowane ale myślę, że trzeba chyba wymienić całe lampy bo jeszcze sie nie doczytałem aby ktos powymieniał tylko żarówki i był zadowolony.
    Pozdrawiam Mirek - Londyn.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •