Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Wymiana koła zamachowego?

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Wymiana koła zamachowego?

    Wybrałam sie dzisiaj do serwisu zeby sprawdzili co powoduje stukanie z przodu z prawej strony i druga rzecz to jakby to nazwac "świsty" przy przy wyzszych obrotach...
    Co tu duzo mowic diagnoza postawiona w serwisie audi = stuki w kole dwumasowym do wymiany koło zamachowe. Nogi mi sie ugieły kiedy pan zaprezentował mi cene z katalogu a jest to ok 2400zł. Po czym dodał ze pewnie sprzegło tez do wymiany i tu kolejna kwota 890zł plus jak to pan okreslił "no i wie pani robocizna tez troche a nawet sporo wyjdzie"
    Jednak szybko zaczełam to analizować i wydaje mi sie chcieli mnie poprostu naciągnac a to maja w zwyczaju! Nie mam zamiaru ani tego kupowac a juz napewno u nich tego wymieniac. Wiem zaraz mi powiecie ze do serwisu ASO sie nie jezdzi (ja tak przynajmniej uwazam bo potrafia tylko bardziej popsuc niz naprawic ) ale poniewaz zamawialam u nich jakas czesc (bez usługi montażu) poprosiłam zeby zajrzeli do mojej A3 i okreslili co to moze byc. NO ALE TAKIEJ DIAGNOZY SIE NIE SPODZIEWAŁAM!! jednym słowem POMOCY? czy to naprawde moze byc to co oni stwierdzili? ktos mial podobny problem?

    ps.jutro jade do znajomego mechanika ktory juz niby tylko przez tel. ale stwierdził ze to raczej nie o to chodzi! zobaczymy jutro.....

  2. #2
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez madziaaa1
    jednym słowem POMOCY? czy to naprawde moze byc to co oni stwierdzili? ktos mial podobny problem?
    my nie wrozki - chesz odpowiedzi to opisz dokladniej objawy

    samo:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez madziaaa1
    stukanie z przodu z prawej strony i druga rzecz to jakby to nazwac "świsty" przy przy wyzszych obrotach...
    niewiele nam mowi

    choc i tak ogolnie sprawa raczej nie do zdiagnozowania przez net'a
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #3
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    madziaaa1, tak jak DTM, napisał ; opisz objawy tego co sie dzieje , troszke na temat dwumasa juz było na forum , wiec bedzie mozna to skorygowac z innymi wypowiedziami i moze na jakis trop sie wpadnie , z tego co wiem najwiekszym objawem zepsutego koła dwumas. jest "telepanie" całym autem (buda) na wolnych obrotach , oraz przy zapalaniu i gaszeniu silnika .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Wczoraj wymieniłem dwumasa. Mam taki sam silnik a więc to samo kółko.Opisz dokladnie objawy, podaj przebieg auta a na ASO nawet nie patrz.Temat przerabiałem od paru miesięcy więc nie ma co panikować, Sprawę można załatwić duuuużo taniej.

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Auto ma 147 tys przebiegu.Co to objawow, to napewno nie "telepie"całym autem. Auto nie ma mocy ,słabe przyśpieszenie , no i tak jak pisalam te świsty powietrza przy dodawaniu gazu dosc głosnie(najbardziej przy predkosci do 100km/h)pozniej juz ciszej.Nie słychac tego przy zapalaniu czy gaszeniu auta jedynie podczas jazdy...

    ps.dla mnie te "świsty,dzwieki" sugeruja jakas nieszczelnosć, uciekajac powietrze...
    Tylko nie wiem jak to ma sie i czy wogole do tego koła dwumasowego, moze jest to zupelnie cos innego...
    Chciałabym sie dowiedziec od osob ktore wymienily juz u siebie to koło jakie były w ich autkach tego objawy.
    Czy sa wogole jakies ktore wyraznie wskazuja na ta usterke( koło zamachowe).
    Oczywiscie rozumiem ze nikt przez net'a na 100% nie bedzie w stanie stwierdzic w czym problem. Jednak kazda odpowiedz i podpowiedz moze sie przydac

    [ Dodano: Czw 19 Kwi, 2007 17:48 ]
    i przepraszam ze moze nie do konca jestem w stanie to opisac , nie kazda usterke da sie opisac perfekcyjnie osobie ktora jedynie z opisu probuje stwierdzic o co chodzi.
    Nastepnym razem przy kolejnej awarii bede dokładniejsza w opisach naucze sie

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Swisty powietrza, brak mocy, mogą sugerować nieszczelnośc układu doładowania (rozpięcie szybkozłaczki najczęsciej przy iC) ten temat już byl. Co do dwumasa jesli nie telepie autem (sprawdz stawiając go przodem w doł na sporej pochyłości i na hamulcu, luzie ,puśc sprzęgło) to nie koło dwumasowe. Ale potwierdzić musisz to u dobrego mechanika by nie wpedzić się w niepotrzebną robotę. Gdyby jednak, to są sposoby obejscia tematu wymiany dwumasa.

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Z góry przepraszam za odgrzanie kotleta, ale mam pytanie w temacie.

    Mianowice od niedawna mam 1.8T AGU i już kupując wiedziałem, że sprzęgło jest do wymiany (w zasadzie po wciśnięciu do podłogi nie wysprzęglał całkowicie).

    Wymieniłem tarczę, docisk i łożysko. Mechanik powiedział, że dwumas wygląda całkiem przyzwoicie, a poza tym podczas jazdy nie było żadnych objawów zużycia tego elementu. Po wymianie wszystko jest cacy - poza bardzo delikatnym drżeniem przy ruszaniu na niskich obrotach. Co to może być? Powinienem obawiać się o ten zamach? Czy też może jest szansa, że tarcza musi się "ułożyć"? Zrobiłem 100km i póki co objaw ten w dalszym ciągu można obserwować.

    Dodam, że to tylko i wyłącznie przy ruszaniu. Potem wszystko lata pięknie i żadnych negatywnych wrażeń (no może poza tym, że dość często jedynka nie wchodzi bez oporu i trzeba najpierw zapiąć dwójkę, albo ruszyć delikatnie autem).

    Czy jest szansa, że te objawy ustaną z czasem, czy też powinienem zacząć coś działać w tej sprawie?

    Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

  8. #8
    pawlo's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    witam

    u mnie sprawa wygląda podobnie tzn podczas ruszania czuć drgania ale dość spore ale tylko jak ruszam, nie zawsze drga, czy są to objawy padającego dwumasu?

  9. #9
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekk Pokaż post
    poza bardzo delikatnym drżeniem przy ruszaniu na niskich obrotach. Dodam, że to tylko i wyłącznie przy ruszaniu. Potem wszystko lata pięknie i żadnych negatywnych wrażeń (no może poza tym, że dość często jedynka nie wchodzi bez oporu i trzeba najpierw zapiąć dwójkę, albo ruszyć delikatnie autem).
    Tez tak mam i chetnie sie dowiem coz to moze byc

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Gdzies czytałem ze szarpanie na 1-ce, to tez objaw zuzytego dwumasu. I moje pytanie, czy to szrpanie ma wystepowac po ruszeniu i puszczeniu gazu na równej nawierzchni?
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •