Witam!
Czytam już o tym problemie dość długo przekopuje się przez fora jednak nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Niedawno zakupiłem Audi A3 1.9TDI 130.
Kiedy zacząłem już się nią cieszyć i załatwiać papiery wystąpił problem.
Otóż gdy zostawię auto na dłuższy postój (jak np. noc) to mam problem z odpaleniem.
Pierwszy raz jak przekręcam kluczyk załapie na chwile na dotyk jednak od razu gaśnie. Potem 2-3 razy kręcę i zaczyna jakby łapać aż w końcu zapala.
Mogę jeździć, gasić, jeździć, gasić. Zapali. Kolejny postój kilku godzinny i powtórka z rozrywki.
Wyjątkiem jest kiedy mam dużą ilość ropy - połowa baku lub więcej, wtedy zapala nawet po postoju 2 dniowym na dotyk.

Wymieniłem filtr paliwa, przewody paliwowe do okoła filtra, uszczelki pod zaworem zwrotnym na filtrze. Po sprawdzeniu stanu paliwa w filtrze z rana jest pełen paliwa.
Świece oraz aku sprawdzony przez elektryka - wszystko tip top.

Wszyscy mechanicy sugerują zapowietrzający się układ.
Jednakże chcę się upewnić i może w jakiś sposób sam będę mógł to sprawdzić bo mnie już głowa boli na samą myśl o tych mechanikach ciągle golących mnie na kasę za "porady".

Dodam jeszcze, że samochód chodzi pięknie. Nie rzuca, dobrze przyspiesza spala tyle ile powinien. Jedyny problem to ten zapłon z rana.

Pozdrawiam!