Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 31

Temat: jak sprawdzić pasek rozrządu?

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaren Pokaż post
    nie no u mnie wymieniany był przy 128 tys, teraz jest na liczniku ok 168, wiec jeszcze troche czasu mam, chybaa bo co 60 sie wymienia tak???
    a skąd masz pewność że był wymieniany?? sam wymieniałeś??

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  2. #12
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wizualnie paska nie ocenisz bo musialbys sprawdzac kazdy zabek po kolei,okrecac walem i powiem szczerze ze gdybym mial to robic to wolalbym wymienic sobie rozrzad kompletny.dla mnie to jest cos dziwnego sprawdzac pasek na oko czy wytrzyma tym bardziej iz nie wiem ile w rzeczywistosci ma przekulane na nim auto km
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #13
    jaren's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    na 90% był wymieniany, wszystko zgadza sie z ksiązką serwisową była prowadzona do 146tys.. pasek był wymieniany rzekomo przy 128tys.. obecnie 168tys.. zresztą gość od którego kupowałem auto dawał gwarancje na silnik i mówił ze był wymieniany w niemczech..

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaren Pokaż post
    na 90% był wymieniany, wszystko zgadza sie z ksiązką serwisową była prowadzona do 146tys.. pasek był wymieniany rzekomo przy 128tys.. obecnie 168tys.. zresztą gość od którego kupowałem auto dawał gwarancje na silnik i mówił ze był wymieniany w niemczech..
    a ja też coś Ci mogę powiedzieć i co uwierzysz?
    Jeśli sprawdziłeś w ASO w VIN-e że pasek był wymieniany to ok. Ale jeśli ci tak powiedział Pan handlarz to na 90% jest to nieprawda. Co jak co ale na rozrządzie to się nie oszczędza, bo jak Ci strzeli to silnik możesz sobie na żyletki przerobić.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  5. #15
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaren Pokaż post
    na 90% był wymieniany, wszystko zgadza sie z ksiązką serwisową była prowadzona do 146tys.. pasek był wymieniany rzekomo przy 128tys.. obecnie 168tys.. zresztą gość od którego kupowałem auto dawał gwarancje na silnik i mówił ze był wymieniany w niemczech..
    10% za mało. Ostatnio mój szwagier przekonał się co to znaczy odkładać wymianę rozrządu - strzelił mu napinacz i do tego w trasie, a też był zapewniany o wymianie. Kolejny przykład - znajomy kupił Alfę 159, książka serwisowa, sraty taty, 60tys. przebiegu (a tam rozrząd robi się przy 100tys. o ile dobrze pamiętam) i co? Przy 80tys. strzelił pasek, remont silnika 4000zł. Siostra kupowała auto i gość też dawał gwarancję na silnik, a po kilkuset km turbo sra olejem i tłuką popychacze.
    Wymiana rozrządu to PODSTAWOWA sprawa po zakupie auta, choćbyś miał fakturę za części i wymianę, chyba że było to robione w ASO i są w stanie potwierdzić ten fakt.

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków NH
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    lepiej wymienić i mieć spokój, rozrząd nie jest drogi a spokój bezcenny. Zazwyczaj jak strzeli to wszyscy narzekając ze przy szczypali sie na kilka stówek

  7. #17
    lizik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-n i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    co 80-100tys można wymieniać

  8. #18
    jaren's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    U mnie w ksiązce ser. jest napisane.http://img714.imageshack.us/i/zdjcie140.jpg/.. Zahnriemen wechsel (z niem. wymieniony pasek zebaty czyli rozrząd) ..+ Kopf gewechselt ( wymieniona głowica) to wszystko przy przebiegu 128 tys.. podejrzewam ze poprzedni własciciel nie zdążył z wymianą i strzelił stąd ta wymieniona głowica... ??? wiec nie ma bata musiał być wymieniany..chyba od tak sobie tego nie wpisali w księzke..pasek to powazna sprawa, a nie filtr oleju który sie poleruje szmatą aby wyglądał jak nowy ,spuszcza sie litr oleju i tyle samo dolewa nowego, bo tak sie robiło nie powiem w którym serwisie juz nieistniejącym..
    Ostatnio edytowany przez jaren - 10-04-10 o 12:52

  9. #19
    lizik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-n i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Pęknięcie głowicy nie musi być spowodowane strzeleniem paska/uszkodzeniem rozrządu. Głowica mogła pęknąć chociażby od przegrzania silnika. Będziesz pewny wtedy gdy sam wymienisz... mi gościu też przy kupnie powiedział że wymieniał, ale albo wymienił wszystko bez napinacza hydraulicznego albo nie wymieniał w ogóle. Koszta są wysokie ale na pewno nie wyższe od konsekwencji jego uszkodzenia podczas pracy motoru ...

  10. #20
    jaren's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    a skad wiesz ze była peknieta??? ja tego nie powiedziałem...w ksiazce napisane jest ze była wymieniana a wraz z nią pasek.. wiec chyba tak musi być.. rozumiem ze konsekwencje sa duze, rozumiem gdybym kupił auto niewiadomego pochodzenia to bym sie nawet nie zastanawiał nad wymianą, tego przekletego paska..ale mam do tego auta kupe papierów,a niemieckim serwisom ufam bardziej niz polskim..

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •