Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 62

Temat: [8L] Objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny [8L] Objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą

    Witam.
    Czy ktoś wie jakie są objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą, oprócz tego że pali płyn chłodzący i wali z tyłu biały dym, to co jeszcze? Pytam np czy silnik powinien inaczej chodzić po odkręceniu korka wlewu oleju czy wyjęciu bagnetu, czy czuć jakieś podmuchy z nich? Co jeszcze?
    18" RS6

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    wszystko zalezy w jaki sposob tzn w ktorym miejscu jest uszkodzenie uszczelki... bo moze byc tak ze np plyn sie miesza z olejem a moze byc tak ze plyn przedostaje sie co cylindra i sie spala.
    Mozesz szukac sladow oleju w plynie - patrzec co sie dzieje w zbiorniczku wyrowanwczym czy sie zmienia kolor, konsystencja i poziom plynu. Z kolei jesli plyn przedostaje sie do oleju to rowniez zmienia sie jego konsystencja najczesciej parujaca woda tworzy majonezowaty osad na pokrywie zaworow, moze tez przybywac poziomu oleju itp. Jesli woda spala sie w cylindrach to z olejem moze sie nic nie dziac ale bedzie ubywalo plynu w zbiorniczku wyrownawczym i moze dochodzic do zapowietrzenia ukladu chlodzenia... zbyt duza temperatura, chlodne powietrze z nawiwow... oznaki moga byc rozne.
    Dlaczego podejrzewasz ze cos z uszczelka ?

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    wszystko zalezy w jaki sposob tzn w ktorym miejscu jest uszkodzenie uszczelki... bo moze byc tak ze np plyn sie miesza z olejem a moze byc tak ze plyn przedostaje sie co cylindra i sie spala.
    Mozesz szukac sladow oleju w plynie - patrzec co sie dzieje w zbiorniczku wyrowanwczym czy sie zmienia kolor, konsystencja i poziom plynu. Z kolei jesli plyn przedostaje sie do oleju to rowniez zmienia sie jego konsystencja najczesciej parujaca woda tworzy majonezowaty osad na pokrywie zaworow, moze tez przybywac poziomu oleju itp. Jesli woda spala sie w cylindrach to z olejem moze sie nic nie dziac ale bedzie ubywalo plynu w zbiorniczku wyrownawczym i moze dochodzic do zapowietrzenia ukladu chlodzenia... zbyt duza temperatura, chlodne powietrze z nawiwow... oznaki moga byc rozne.
    Dlaczego podejrzewasz ze cos z uszczelka ?
    Wlasnie z wydechu buchaja biale kleby dymu i na pewno nie sa to tylko spaliny, pod korkiem od oleju jest biala maz, chociaz tez czesto jezdze krotkie odcinki, moze sie nie dogrzewac; pali olej, dolewam ok 1l/1000km, no i rzadko ale dolewam co jakis czas plynu chlodzacego. Po otwarciu zbiorniczka wyrownawczego po dodaniu gazu robi sie w nim piana i jest jakis czarny osad na sciankach w srodku - mysle ze to olej
    18" RS6

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    No to spełniłeś wszystkie objawy padnietej uszczelki pod głowicą. Ciekawe jak duze masz uszkodzenie. U mnie tez kiedys byla delikatnie uszkodzona uczczelka miedzy cylindrem i placzczem czyli spieprzal mi powoli plyn chodniczy do cylindra. Przed brozebraniem silnika poczytalem troche na necie i pisali ze przy malych uszkodzeniach uszczelki pod glowica w przypadku gdy ubywa plun chlodniczy moga pomic "specyfiki" służące do uczczelniania układu chłodzenia. Kupiłem coś takiego firmy WURTH i odziwo zadzialoalo i di tej pory jest git. Bialy dym zniknol za plyn trzyma poziom. Koszt specyfiku 40 pln:].
    Zawsze mozesz sprobowac. Ale jak duza n9ieszcelnosc to nie pomoze.
    powodzenia

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ok, to jak sie do tego przygotowac? Co bede jeszcze potrzebowal? Mam gaz a slyszalem ze prowadnice zaworow dostaja przez to bardziej po pupce - koszt tego jest niewielki wiec mozna od razu wymienic. Co jeszcze? Jakies inne uszczelki? Czy musi byc nowa pod pokrywa zaworow? Bede chcial sprawdzic tez cisnienie na cylindrach, bede od razu znal stan ringow na tlokach.
    Poza tym auto jezdzi bez zarzutow, zadnych strat mocy czy innych takich

    Aha!
    Jeszcze jedna rzecz - jak auto stoi juz cieple i silnik odpalony to doslownie widac jakby z wydechu chlapala woda i momentalnie robi sie wilgotna i potem mokra plama za wydechem
    18" RS6

  6. #6
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tmstp
    Aha!
    Jeszcze jedna rzecz - jak auto stoi juz cieple i silnik odpalony to doslownie widac jakby z wydechu chlapala woda i momentalnie robi sie wilgotna i potem mokra plama za wydechem
    to dzialanie katalizatora !!
    OOOO UWIELBIAM




  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    Cytuj Oryginalnie napisane przez tmstp
    Aha!
    Jeszcze jedna rzecz - jak auto stoi juz cieple i silnik odpalony to doslownie widac jakby z wydechu chlapala woda i momentalnie robi sie wilgotna i potem mokra plama za wydechem
    to dzialanie katalizatora !!
    tak, wiem ze tak dziala katalizator ale wczesniej nie bylo tego az tak widac, nie bylo mokrej plamy z tylu
    18" RS6

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Miasto
    Andrespol

    Domyślny

    Mi również znika płyn chłodniczy ze zbiornczka, ale nie zauważyłem aby przybywało mi oleju. Jak jest zimny to troche dymi ale jak się rozgrzeje jest juz ok. Na razie dolewam i obserwuję. Samochod mam od 2 tygodni więc nie wiem co jest grane moze sie układ zapowietrzył?

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff UK
    Auto
    VOLVO S40 obecnie
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tmstp
    Wlasnie z wydechu buchaja biale kleby dymu i na pewno nie sa to tylko spaliny, pod korkiem od oleju jest biala maz, chociaz tez czesto jezdze krotkie odcinki, moze sie nie dogrzewac; pali olej, dolewam ok 1l/1000km, no i rzadko ale dolewam co jakis czas plynu chlodzacego. Po otwarciu zbiorniczka wyrownawczego po dodaniu gazu robi sie w nim piana i jest jakis czarny osad na sciankach w srodku - mysle ze to olej
    Mialem dokladnie to samo.mechanior splanowal i wymienil uszczelke i na miesiac mialem spokoj,niestety znowu mam to samo.olej co miesiac i plyn co miesiac do wymiany...masakra.bylem u szpeca od audi i powiedzial ze generalka sie szykuje,koszt ok 2 tys
    PS chyba mamy takie same silniki i tez na gazolinie

  10. #10
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez filipek8
    Mialem dokladnie to samo.mechanior plantowal i wymienil uszczelke i na miesiac mialem spokoj,niestety znowu mam to samo.olej co miesiac i plyn co miesiac do wymiany...masakra.bylem u szpeca od audi i powiedzial ze generalka sie szykuje,koszt ok 2 tys
    sprawdz głowice w takim razie dokładnie, bo jeżeli po miesiącu poleciała uszczelka to albo kręcisz auto mocno, albo poszła głowica,
    Jest jeszcze zasada związana z wymianą uszczelki, po wymianie uszczelki przez pierwsze 300-400 km nie wolno zbyt mocno męczyć auta. po przejechaniu takie dystansu należy pojechać do mechaniora aby dokręcił jeszcze głowicę. Jeśli tego nie zrobił to dlatego poszła uszczelka.

    W poprzednim audi sam robiłem wszystko łącznie z silnikiem, i troszkę wiem w tym temacie, uwierz mi to nie moje pierwsze audi w rodzinie ale piąte.

    M.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •