Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 49

Temat: co mam wymienić w zawieszeniu żeby było jak nowe?:)

  1. #31
    tomekku's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    O widzicie - to ja mam zwykły manual 6 biegów.

    Sprawdzali mi łapy i poduszki, bo niby ta skrzyni była dobita, ale zrobili tak, żeby siedziała sztywno na test - problem się nie nasilił ani nie zmalał więc to nie to.

    Dodatkowo przy spokojnej jeździe na 2 lub 3 biegu i lekkim skręcie w lewo jest te terkotanie. I wątpię, że to coś wspólnego z łapą, poduszką...

    Początkowo nie miałem problemu z tym terkotaniem przy skręcaniu w lewo (jest to minimalny skręt rzędu 20 stopni) - jedynie te obcieranie na wybojach, ale ten drugi problem pojawił się po 6mc i jest związany z tym samym problemem na 100%.

    Niby każdy z mechaniorów obstawia, że to nie jest przegub na 100%, ale jutro go wymieniam i może coś wygrzebią jeszcze - wymiana na innym warsztacie.

  2. #32
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    lapa pod skrzynia jak jest wyrobiona w manualu to slychac pukanie przy gwaltownej zmianie biegow, nie ma zadnego tyrkotania podczas jazdy, czy przy skrecaniu...
    ale jest tak jak pisalem jesli zawodzi mechanizm roznicowy

    nie mam pojecia kiedy i jak moze tyrkotac cos przy DSG.


    o samej lapie, wymianie, numerach bylo sporo na forum, z rysunkami
    normalna czesc eksploatacyjna, niedroga, warto wymienic.
    jak jest wyrobiona to nawet pzy dodawaniu i odejmowaniu gazu puka/stuka
    Ostatnio edytowany przez Miro - 28-04-11 o 12:50

  3. #33
    tomekku's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kafi333 Pokaż post
    dzieki wielkie Miro...
    kolejny juz punkt poleciał...
    kurde ile bym nie wpisał w wyszukiwarce pojęć to i tak nigdy nie trafie w te właściwe które ty podsyłasz
    poczytałem juz wiem co i jak...
    łape pod silnik i poduszki tez musze kupic bo własnie przy ruszaniu i odpalaniu auta słychac uderzenie wiec to będzie na pewno to.. tymbardziej ze ostatnio tam zglądałem pod spodem i ta guma jest całkiem juz zmęczona
    Miro, zmartwiłeś mnie już tym mechanizmem różnicowym, ale odebrałem dziś auto z warsztatu - po wymianie oleju, filtrów i tego nieszczęsnego przegubu z uszkodzoną osłoną (jeździłem tak około rok).
    I co? I malina Nic nie szumi na zakrętach czy wybojach.

    Także była to wina przegubu a każdy z mechaników u mnie się wypierał , że to na pewno nie ten przegub. Po prostu był tak suchy w środku, że masakra...

    P.S. Przegub zewnętrzny prawego koła - a byłem przekonany że problem jest w okolicach lewego koła

  4. Podziękowania dla tomekku za pomoc w problemie

    adaska (29-04-11)

  5. #34
    adaska's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ...no to nic innego nie pozostało jak umówić się do mechaniora na środę Dzięki kolego za przetarcie problemu. Pozdrowienia

  6. #35
    tim's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekku Pokaż post
    Miro, zmartwiłeś mnie już tym mechanizmem różnicowym, ale odebrałem dziś auto z warsztatu - po wymianie oleju, filtrów i tego nieszczęsnego przegubu z uszkodzoną osłoną (jeździłem tak około rok).
    I co? I malina Nic nie szumi na zakrętach czy wybojach.

    Także była to wina przegubu a każdy z mechaników u mnie się wypierał , że to na pewno nie ten przegub. Po prostu był tak suchy w środku, że masakra...

    P.S. Przegub zewnętrzny prawego koła - a byłem przekonany że problem jest w okolicach lewego koła
    Widzisz tomek pisałem ci od razu że to przegub,,wiedziałem bo na początku roku przerabiałem ten sam problem,,mechaników tak do końca nie ma co słuchać.Najlepiej skumać się z jednym naprawdę dobrym i tylko u niego serwisować fure bo taki <swój mechanik> to prawdziwy skarb.
    A tak naprawdę to na przyszłość słuchaj się starszych,,,
    Dodano:
    Do reszty z podobnym problemem.
    Objawem uszkodzonego przegubu jest częste pukanie czy też terkotanie przy skrętach <najczęściej maksymalnych>.Dobrze to jest słyszalne przy bardzo małych prędkościach.Można sobie zrobić taki test: przy ruszaniu z miejsca przejechać bardzo wolno 10m i skręcić maksymalnie w lewo lub w prawo <kilkakrotnie można powtórzyć> jeśli się to odezwie stawiam na walnięty przegub
    Ostatnio edytowany przez tim - 29-04-11 o 20:45 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Sprzedam zestaw naprawczy kpl. w koło zapasowe --orygniał---

  7. #36
    tomekku's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tim. W tym sek ze przegub mi nie terkotal na pelnym skrecie w prawo czy w lewo. Wszystko dzialo sie przy wiekszyl predkosciach na faldach lub minimalnym skrecie w lewo. I problem wystepowal tylko gdy noga lekko na gazie byla. Dlatego odrzucilem z gory przegub. I to bylo raczej szuranie niz terkotanie.
    Dlatego tez kazdy moj mechanik odrzucal przegub bo by terkotal na pelnym skrecie a tu inne objawy...

  8. #37
    Miszka85's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI A3 SPORTBACK 2.0 TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Tomekku. Gratuluje rozwiązania problemu. A widzisz u mnie jakis czas temu wymieniali osłonę przegubu zewn. lewego i widocznie tamto uszkodzenie osłony to był początek uszkodzenia przegubu i wstęp do TERKOTANIA. Mam nadzieje że w moim przypadku to też pomoże, bo mam tego terkotu serdecznie dosc Mam do Ciebie pytanie. Czy wymieniłes samą osłonę przegubu,smar czy cały przegub zewn. ? A jezeli cały przegub to czy brałes org. czy zamiennik ? No i w jakiej jest mniej wiecej cenie żebym się przygotował Pozdrawiam

  9. #38
    tomekku's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wymieniłem cały przegub, bo jeździłem na walniętej osłonie chyba z rok.

    Oryginał za coś około 350 zł , ale czekam na fakturkę to dokładnie powiem.

  10. #39
    adaska's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam... Jestem po wymianie przegubu... i niestety nie ma maliny jak u kolegi ...w sumie to bez zmian... tylko 450PLNów lżejszy i problem ten sam Panowie mechanicy odesłali mnie do specjalisty od DSG...

  11. #40
    tomekku's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny



    Hmm... cuda tu się dzieją ;/
    Jak będę we Wrocławiu to dam znać, chętnie posłucham Twoich objawów.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •