Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Znowu temperatura, grzanie itd;/ Pomocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Unhappy Znowu temperatura, grzanie itd;/ Pomocy

    Panowie pomóżcie bo już nie wiem o co kaman;/ Przeczytałem masę postów i niby już wszystko było jasne. Ale tak, może zacznę od początku. Temperatura silnika pokazuję mi za duże wartości, w mieście wporządku tylko w trasie, tzn tam gdzie daję buta wskakuję na 95-100 i więcej, gdzie teoretycznie powinien chłodzić się od powietrza. Czujnik temperatury wymieniłem dla pewności na nowy, na klimatroniku temp się zgadza. Pompa wody była wykluczona, bo ciepłe powietrze leciało. Czyli rozkminiłem, że termostat do wymiany (chociaż był wymieniany przy okazji gdy w zimie zamarzł płyn, nie pomyślałem, że poprzedni właściciel lał wodę;/). Spuściłem płyn i sprawdziłem czy wogóle chłodnicę mam drożną, tam coś popatrzyłem i zalałem spowrotem, tylko troszkę mi się narozlewało i pojechałem jakieś 8km na stację paliw a w układzie było mało cieczy, zalałem na stan i nie leci mi teraz gorące powietrze od 2dni;/ Teraz nie wiem czy jest zapowietrzony, czy pompa wody strzeliła?? A jeśli jest zapowietrzony, to powinien się odpowietrzyć...ale nie grzeje mi w środku;/ Niby po mojej rozkminie wynikało, że w święta jak będę w domu to wjadę na kanał i przeczyszcze cały układ bo jest straszny szlam i kamień od tej wody co koleś wcześniej lał i wymienię termostat bo się nie otwiera chyba, zagrzewa się silnik, wentylatory się włączają a przewód od termostatu zimny. Tylko teraz co z tym grzaniem w środku zrobić?

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Mam podobny problem Również nie mam ciepłego ogrzewania w środku i auto grzeje sie do około 100*C... Termostat sprawdziłem i jest OK, więc problem jest z POMPĄ co w sumie wyjaśniło by problem z brakiem ciepłego ogrzewania...

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czyli jak się zagrzeje to termostat Ci się otwiera i dolny przewód masz gorący (ciepły)?? Bo u mnie to raczej termostat się nie otwiera...

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tbg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Sprawdź węże od nagrzewnicy może masz zatkaną.

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    może uszczelka pod głowicą?

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ogrzewanie wraca, chyba się powoli odpowietrza. Nie uszczelka, nie ma ciśnienia, węże są miekkie, nie ma oleju w płynie, nie ma płyny w oleju itd. Raczej to ten termostat co się nie otwiera jutro wykręce i sprawdze..

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wykrecisz i sprawdzisz-moze okazac sie ze jest ok ze otwiera sie itd.jezeli tak bedzie to nie wkladaj go wtedy bedzie duzy obieg i powinien byc klopot z zagrzaniem auta max 70*C.jezeli temp bedzie wieksza to pompa do wymiany
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Aha, ok...

  9. #9

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wykręciłem termostat, chodził bez termostatu i na postoju zagrzał się do 70 potem opadał do 65 czasem jak przygazowałem na postoju to 75parę. Spuściłem stary płyn, zalałem wodą, spuściłem wodę i narazie tak go zostawiłem. Jutro rano będę płukał tym preparatem co pisaliście na forum "prestone" i wymienię termostat....

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dupa jasiu;/ Wymieniłem termostat, przeczyściłem układ i tak jakby dalej termostat się nie otwiera i tak jakby w tym wężu wogóle nie ma wody. Chyba jednak pompa wody do wymiany;/ Ile kosztuje taki orientacyjny koszt wymiany pompy wody i razem rozrządu????

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •