Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 27 z 27

Temat: Błąd 17965, notlauf proszę o analizę logów

  1. #21
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Panowie jakis tydzien temu wymienilem turbinke. Niestety po wymianie przeladowywala od samego poczatku i wpadala w tryb awaryjny..... Postanowilem ja wyciagnac i zareklamowac. Powiedziano mi ze cos wpadlo do turbiny i uszkodzilo zmienna geometrie i przez to mi przeladowywala. Nawet dali mi wymontowana zmienna geometrie na pamietke tylko jest problem ze na niej nie widze jakichkolwiek uszkodzen. Teraz czekam na zamontowanie turbiny i sie okaze czy nadal jest to samo. I teraz moje pytanie czy przy uszkodzonej zmiennej geometri nie mowie tu o zacinajacej sie, jest mozliwosc wystepowanie przeladowania i totalnego braku mocy?

  2. #22
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaito20 Pokaż post
    Panowie jakis tydzien temu wymienilem turbinke. Niestety po wymianie przeladowywala od samego poczatku i wpadala w tryb awaryjny..... Postanowilem ja wyciagnac i zareklamowac. Powiedziano mi ze cos wpadlo do turbiny i uszkodzilo zmienna geometrie i przez to mi przeladowywala. Nawet dali mi wymontowana zmienna geometrie na pamietke tylko jest problem ze na niej nie widze jakichkolwiek uszkodzen. Teraz czekam na zamontowanie turbiny i sie okaze czy nadal jest to samo. I teraz moje pytanie czy przy uszkodzonej zmiennej geometri nie mowie tu o zacinajacej sie, jest mozliwosc wystepowanie przeladowania i totalnego braku mocy?
    Owszem, że turbo będzie przeładowywać jeśli coś wpadło w zmienną geometrię ale to musiało być naprawdę coś dużego i wpaść podczas grzebania w układzie dolotu powietrza do turbo, jeśli zostało to wyjęte to zmienna geometria powinna działać sprawnie chyba, że została porysowana bieżnia muszli od strony wydechu - wtedy zmienna geometria będzie się zacinać - jak masz jakieś fotki to wklej - chętnie popatrzę.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #23
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tutaj sa 2 foty kierownic, na moje oko nic tam sie nie uszkodziło ale moge sie mylic:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...08e88838c.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1197744af.html

  4. #24
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    pierścień z łopatkami nie jest uszkodzony ale widać, że jednak coś tam wpadło gdyż normalnie łopatki mają tyle luzu, że nie powinny wycierać pierścienia a w przypadku tych dwóch po lewej stronie (zwłaszcza) widać kołowe ślady tarcia ale nie są to ślady tarcia całą powierzchnią łopatek tylko jakby się piasek dostał pod nie i spowodował miejscowe tarcie w postaci tych okręgów pod łopatkami. Ja bym w żadnym wypadku nie wymieniał pierścienia z łopatkami tylko dobrze go wyczyścił oraz bieżnię muszli gorącej na której te łopatki się lekko (czasami ciężko) opierają. W swojej turbinie miałem bieżnię muszli gorącej wytartą w miejscu styku z łopatkami do tego stopnia, że bieżnia miała rysy o głębokości 0.5 mm ale wyszlifowałem ją papierem ściernym oraz krawędzie łopatek i teraz zmienna geometria pracuje jak ta lala.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 09-05-10 o 09:33
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #25
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wszystko ładnie pieknie tylko nie wydaje mi sie ze było to spowodowane z mojej winy lub z winy mechanika. A oni mi takie rzeczy wciskali ze to niby z mojej winy. Mi sie wydaje niedostatecznie wyczyscili srodek muszli i przez to zostal tam piasek lub cos innego i narobil takich szkód. Ale czy w winiku takiego czegos turbina wogole by nie dawala mocy i przeladowywala od samego dolu? Auto jezdzilo lepiej bez turbiny niz z nia.

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tbg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Sztomel a jak będzie N75 podpięty do wtyczki i zgaszony silnik to nie ma napięcia na kostce? I w tym czasie jak bym dmuchał w VAC to Out powinno powietrze wylatywać?

  7. #27
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam

    odgrzeje troche temat...
    Otoż mam podobny problem co kolega, jak mi auto sie nagrzeje to szarpie, rzuca buda, robilem logi i kolega wykluczyl turbine przeplywke pompe paliwa. Kiedys pojawial mi sie blad, ze niby przerwanie transmisji cos takiego na 1 pompowtrysku... Ale jakos od pewnego czasu to sie dzieje a blade nie wywala. Co mi radzicie? Zdjac pokrywe i sprawdzic instalacje? Popsikac, przeczyscic wtyki pompek? Czy zasilanie pompki jest tak jakby na gorze? pompki czy trzeba ja wykrecac?
    Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •