Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 27

Temat: Błąd 17965, notlauf proszę o analizę logów

  1. #11

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam.u mnie tez VAG pokazuje błąd 17965,auto traci moc najczęściej na 4 biegu po przekroczeniu 3000obr ale zauważyłem również że ubyło mi oleju.Nie zauważam czarnej chmury dymu za autem.Brak mocy nie wystepuje zawsze,auto przyspiesz i chodzi normalnie?pomóżcie gdyż w okolicy nie mogę znaleźc człowieka który by mi mógł coś z tym zrobić,N75 czyściłem ale bez efektu,przewodu od n75 wizualnie szczelne.

  2. #12
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wizualnie nic nie stwierdzisz gdyż oryginalne wężyki są w oplocie z materiału, zawsze możesz kupić kawałek wężyka (nawet ogrodowego z wewnętrznym oplotem -wzmacniany - w Praktikerze za 4 zł od metra bieżącego) i wstawić go na odcinku pomiędzy N75 a gruchą ze sztangą przy turbo regulującą położeniem zaworu upustowego. Grucha nie dostaje odpowiedniego ciśnienia i tym samym nie może uchylić zaworu upustowego przy ciśnieniu doładowania rzeczywistym względem tego jakie wymaga sterownik silnika i dlatego następuje przeładowanie i sterownik pokazując powyższy błąd przechodzi w tryb pracy awaryjnej.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    czyli proponujesz wymienić przewód na tym odcinku?a jeśli to nic nie da czy warto zrobić próbę dynamiczną?ona chyba powinna udzielić duzo inf.

  4. #14
    Packmann's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A więc byłem u znajomego i przevagowałem fure, oto błędy:
    1 DTC's Found: 18074 - Valve for Pump-Jet: Cyl. 1 (N240): Electrical Failure
    35-10 - - - Intermittent 3 DTC's Found: 00526 - Brake Light Switch (F) 008 - Implausible Signal - Intermittent 01314 - Shareware Version. To Decode all DTC's
    013 - Please Register/Activate - Intermittent 00493 - Shareware Version. To Decode all DTC's 014 - Please Register/Activate

    Vag-com jak widać wersja shareware, nie miałem nikogo przez weekend do zrobienia dynamicznych logów, nie wiem czy w ogóle będą konieczne, skoro wyskoczyl ten błąd: 1 DTC's Found: 18074 - Valve for Pump-Jet: Cyl. 1 (N240): Electrical Failure
    Czy to oznacza że pompowtrysk do wymiany? Czy może tylko umęczony zaworek na pierwszym cylindrze i idzie oszczędzić pompke? Chyba trzeba będzie sciągnąć pompowtrysk i sprawdzić...
    nie jedź szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać

  5. #15
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Packmann Pokaż post
    Czy to oznacza że pompowtrysk do wymiany? Czy może tylko umęczony zaworek na pierwszym cylindrze i idzie oszczędzić pompke?
    błąd oznacza, że jest gdzieś przerwa w zasilaniu pompowtryskiwacza na 1-szym cylindrze i może to być wina zarówno wtyczki przy nim, przerwanego przewodu na wiązce zasilającej lub samej cewki pompowtryskiwacza i to jest winą szarpania Twoim silnikiem.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #16
    Packmann's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Idąc za Twoją radą, przyjrzałem się zasilaniu pompowtrysków, i tak wiązki całe, wtyczki też wydawały się ok, na cewkę nie patrzyłem.
    Wziałem spray do czyszczenia styków i porządnie je przeczyściłem, styki także wyjąłem z wtyczek i pozaginałem mocniej blaszki, żeby polepszyć styk, nie wiedziałem który cylinder jest pierwszy więc zrobiłem to na pierwszym z lewej i na pierwszym z prawej
    Przy okazji wymieniłem uszczelkę pod dekiel zaworowy żeby potem olejem nie rzygało. Po tym zabiegu zrobiłem 270 km, z czego 150 km w trasie i póki co spokój
    Także odpókać narazie idzie jak żyleta, po dławieniu ani śladu, wcześniej nie było trasy bez takich atrakcji.
    Od razu po zabiegu wykasowałem błąd, krótka przejażdżka z której zrobiłem log grupy 011 i 013, błąd się już nie pojawił. Był to log robiony przy okazji na szybko, przy różnych biegach, dlatego nie wiem czy jest on coś warty, jak masz jakieś uwagi co do logu daj znać, za bardzo nie wiem jak powinny wyglądać dawki na wtryskach.
    Oto link do logu:
    http://img208.imageshack.us/img208/2476/logvu.jpg
    nie jedź szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać

  7. #17
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    w korekcjach jest ok natomiast w 011 widać, że zmienna geometria ma już tendencje do przycinania się w pozycji max doładowania ale tylko momentami więc póki nie jest za późno to przeganiaj autko na wysokich obrotach od czasu do czasu by uchronić się potem od konieczności czyszczenia turbosprężarki.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    Packmann (26-04-10)

  9. #18
    Packmann's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    OK, jeszcze raz dzięki za pomoc w razie W jeszcze będę się odzywał a narazie temat do zamknięcia.
    nie jedź szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać

  10. #19

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam,za radą Sztomela grucha przeczyszczona bo fakycznie się zacinała i nie chodziła w całym zakresie,auto chodzi dobrze bo jeździłem i "deptałem"zdrowo i niby wszystko OKI.Z tym że z ciekawości podłączylismy kompa na drugi dzien i bład dalej sie pojawił.Po naprawie jak wyjeżdzałem od mechanika było O błędów takze nie pozostał tylko pojawił sie znowu.Mechanik powiedział ze teraz juz trzeba wyciągac turno i czyscic bo wszystko inne wykluczył,co o tym myślicie?

  11. #20
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojciś Pokaż post
    Mechanik powiedział ze teraz juz trzeba wyciągac turno i czyscic bo wszystko inne wykluczył,co o tym myślicie?
    masz zwykłe turbo z zaworem upustowym a nie ze zmienną geometrią więc nie ma tam co czyścić, jeśli mechanik wykluczył nieszczelność na wężyku idącym do gruchy a sztanga w gruszce przesuwa się bez zacięć to pozostaje tylko odłączenie sztangi od dźwigni obrotu zaworu upustowego i sprawdzenie ręką czy dźwignia zaworu się nie przycina - jeśli tak to trzeba będzie turbo demontować i regenerować tuleję prowadzącą osi obrotu zaworu wastegate lub wymienić w turbo całą część gorącą czyli muszlę od strony wydechu.


    chodzi o sprawdzenie dźwigni nr 5 na ostatnim rysunku.
    Szkoda, że sam nie mam możliwości przyjrzeć się temu naocznie w Twoim samochodzie.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •