Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: Popielniczka-ogólne problemy

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sejny
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Popielniczka-ogólne problemy

    Witam

    Czytałem szukałem i znalazłem kilka tematów apropos jakichś hocków klocków z popielniczka.

    Sam miałem tak od początku, że nie mogłem zamknąć popielniczki. Dziś postanowiłem ją rozebrać i jest trochę dobrego i trochę złego :/.

    Często pojawia się temat tego, że popielniczka nie chce się zamknąć. Powód może być dosyć prosty tak jak mechanizm odpowiadający za zamykanie i otwieranie popielniczki. Jest to jedna prowadniczka z blokadą w jednej części i bolec poruszający się w prowadniczce w drugiej części. U mnie bolec był ułamany i popielniczka się nie zamykała. Dziś prowizorycznie dorobiłem bolec (drut miedziany 1,5 mm2 i poxipol do przyklejenia) i cały mechanizm ładnie działa.

    http://i42.tinypic.com/cmcgm.jpg
    http://i42.tinypic.com/16c5mc0.jpg

    Teraz zaczynają się schody. Popielniczka ładnie zamyka się i otwiera ale... Żeby się otworzyła muszę sam ją pociągnąć w dół. Nie jest tak, że naciskam i samo opada. Po usunięciu kilku części (wszystkie zębatki) działa w miarę jak powinno ale wolałbym nie wyrzucać żadnych części więc mam pytanie... Czy w takiej popielniczce jest tylko tyle części co na zdjęciu??

    http://i43.tinypic.com/29urf9y.jpg

    Ewentualnie jaka może być przyczyna, że nie chce działać jak powinno??

    Za podpowiedzi dziękować i pozdrawlaju
    A jak są jakieś pytania w tym temacie to też postaram się pomóc.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 21:04

  2. #2
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jeszcze brakuje Ci sprężyny która właśnie powoduje opadanie popielniczki.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sejny
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    No właśnie u mnie po rozebraniu było tylko to co na zdjęciu. Więc kolejne pytanie jaka to sprężyna i gdzie dokładnie ma ona się znajdować? Ewentualnie skąd dokoptować i nie zapłacić jak za zboże. Może ktoś poratuję jakąś fotką??

  4. #4
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No właśnie nie mam zdjęcia tej sprężyny. Wiem tylko że ona jest taka długa z jednej strony na drugą idzie. Gdzieś w domu mam taką sprężynę ze starej popielniczki. Jak znajdę to umieszczę zdjęcie.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gliwice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam wszystkich może ktoś mi pomoże dzisiaj przy zamkniętej zapalniczce pociągnąłem niechcący w dół i coś strzeliło i teraz popielniczka nie chce się zamykać może ktoś będzie wiedział co jest grane. Wcześniej kolega opisywał inny motyw a ja mam ten zatrzask mocujący cały

  6. #6
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Popielniczka jest na takich małych prowadnicach po dwóch stronach. Może u Ciebie z jednej strony wyskoczyła. Musiałbyś wyjąć całą popielniczkę i na spokojnie zobaczyć tak aby niczego nie połamać.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  7. #7
    Model's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 - pieszczoszek ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Za otwieranie i zamykanie zapalniczki odpowiada też taśma stalowa umieszczona na takim plastikowym wałeczku i zamocowana w środkowej części zapalniczki - trzeba zajrzeć do środka pod odpowienim kątem lub pomacać "organoleptycznie". Problemy z otwieraniem i zamykaniem mogą być też spowodowane wyskoczeniem tego wałeczka z prowadniczek lub wyskoczenie taśmy z mocowania.
    Taśma i wałeczek są identyczne z tymi zamieszczonymi w uchwycie na kubek.
    "Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna, ale
    trochę wymagająca, nie robi fochów o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata..."

  8. #8
    kfar's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    krzywy83, miałem taki problem ze swoja popielniczka, myślę ze urwały ci sie takie 2 bolce na których jest sprężynka założona z tyłu popielniczki, ja po rozkręceniu znalazłem takowe 2bolce przykleiłem je i wszystko działa jak należny, rozkrec sobie popielnice i zobacz jak to wygląda, daj znać czy to oto chodziło pozdrawiam,

  9. #9
    Model's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 - pieszczoszek ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ostatnio nie chciały mi się ładować zdjęcia i dopiero teraz zauważyłem że moja zapalniczka to trochę inny model , więc moja rada może być pomocna jedynie dla posiadaczy zapalniczki z mechanizmem otwierania opartym na taśmie stalowej.
    Przepraszam za OT.

    Pzdr.
    "Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna, ale
    trochę wymagająca, nie robi fochów o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata..."

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin>Wielkopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam prosze o pomoc ;/ pękły mi dwa bolce pokrywie popielniczki i cała się rozleciała ;/ posklejałem tak jak być powinno ale w żaden sposób nie umiem ją teraz złożyć ;/ Pomocy http://i61.tinypic.com/5k34ue.jpg

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •