Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 106

Temat: [8L] Montaż Xenonów H.I.D. Kit Instrukcja

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny [8L] Montaż Xenonów H.I.D. Kit Instrukcja

    Witam. Przedstawiam zapowiedzianą już przez Prox'ę instrukcję szybkiego montażu zestawu Kit H.I.D.

    Potrzebne rzeczy:

    1. nasza A3-ka oczywiście ..... moze być przykurzona i lekko brudna
    2. zestaw kit H.I.D a'la PROXA
    3. Duuuużo pasków zaciskowych
    4. Izolacja !!! - to słowo przypadło mi i Prox'ie do gustu
    5. klucze płskie
    6. wiertarka + conajmniej 5 róznych wierteł ....największe powinno mieć srednicę ok 25 mm

    Czas: ok 4h
    Ilość osób : [min/max] 2/2

    Zestaw umożliwia dwa sposoby montażu instalacji, standardowa, która polega na
    doprowadzeniu zasilania z każdego reflektora bezpośrednio napięcia ze starej wiązki od
    zwykłych żarówek H1 bezpośrednio do przetwornicy a następnie z prztwornicy do żarnika
    xenonowego. sposób ten jest o wiele łatwiejszy w montażu ale wg mnie przetwornice będą
    nierówno odpalać ładunek wysokiego napięcia co spowoduje nierównomierne zapalenie sie
    świateł. Po pewnym czasie doszła jescze jedna ważna rzecz.....moim zdaniem bezpieczniki
    świateł mijania będą w ten sposób narażone na duuuze obciązenia i mogą sie przepalać.
    Myślę ze ta obawa wynika z tego ze do zestawy dodane są także takie bezpieczniki .
    Z moim asystentem ( czyt. Proxa ) postanowiliśmy wykonać instalacje w bardziej
    zaawansowany sposób. Zasilanie podawane z jednego ( bliżej akumulatora ) reflektora
    załącza przekaźnik podający napięcie równocześnie na obydwie przetwornice prosto z
    akumulatora. Instalacja ta nie sprawiła większych problemów niż standardowa.
    Dodatkowa wiązka do tego typu montarzu jest tak skonstruowana by każdy wtyk
    pasował tylko do jednego gniazda, więc w dalszej częsci nie będę się na ten temat
    rozpisywał.



    Po prawej stronie komory silnika tuż obok filtra powietrza znajduje się puszka
    z przekaźnikami, która posiada wolne miejsce na przekaźnik i bezpiecznik dla
    "zaawansowanej instalacji" Niestety plan ten został szybko odrzucony ze
    względu na zbyt krótkie fabryczne przewody.



    Oryginalne dekielki po drobnej przeróbce będą nam potrzebne na samym końcu.



    Przetwornice wbrew pozorom nie są tak łatwe do wpasowania w ciasną
    już komorę silnika.Do zestawu dołączone są uchwyty które w pełni wystarczają
    do zamontowania ich w wybranych po 30 minutach ,wpatrywania sie
    w silnik, miejscach.





    Miejsce pierwsze: za elemant przytwierdzający uchwyt do naszego autka wybaliśmy śrubę
    trzymającą filterek powietrza...na zdjęciu powyżej nakrętka została juz usunięta, druga
    strona uchwytu nie wymaga porzymocowania ale dla większej stabilności u mnie została
    ona przytwierdzona nitem zrywalnym do wcześniej wywierczonego otworu.




    Miejsce drugie: U Proxy drugi uchwyt przytwierdzony jest do obudowy wentylatora,
    u mnie w tym miejscu jest drugi wentylator, więc został on przymocowany do
    przewodu doprowadzającego powietrze z intercoolerea do zaworu EGR.
    Po zamontowaniu uchwytu wsuwamy przetwornice i zaginamy poniec uchwytu...
    zapobiegnie to wysunieciu się przetwornicy w czasie jazdy.




    Podpinamy przewody zasilające do przetwornic tak aby wiązka znajdowała się bliżej akumulatora.



    Dekielki nawiercamy kilkoma wiertłami, od najcieńszego po najgrubsze ze wzgledu na
    to że plastik jest dość kruchy.




    Po wykonaniu otworów można zamintować żarniki wraz z przewodami.
    Usuwamy przewody które nie będą nam potrzebne ( w uszczelce dekielka znajdują sie 2
    komplety przewodów do wyboru w zalezności od sposobu montażu )



    W otwory po zbędnych przewodach wsuwamy przewody sterujące przekaźnikiem i
    podłączamy do starej wiązki zwykłej żarówki....to będzie element załączający napięcie
    z akumulatora. Te same przewody w drugiej lampie izolujemy





    Problemem może być zapięcie spinek mocujących żarniki w lampach.
    Ich podstawki sa o wiele grubsze od standardowych żarówek H1.
    Wystarczy lekko odgiąć blaszkę masową i po zapięciu spręzyny
    dodatkowo zabezpieczyć plastikowa opaską zaciskową.




    Zakładamy dekielki...strona przy akumulatorze sprawiła, że pożądnie się napociliśmy



    Teraz wystarczy podpiąć przewody wiązki do akumulatora.




    i instalacjia może być przetestowana.
    Przed pierwszym włączeniem wolałem upewnić się czy wszystko jest podłączone zgodnie
    z instrukcją...gdzyż Proxa zaczął się dziwnie oddalać od samochodu ... potem tłumaczył się ze chciał zrobić zdjęcie z daleka





    Wydaje mi się, że informacje, które tu podałem są dośc szczegółowe. Na pewno kolega Proxa będzie chciał dodać kilka szczegółow.

    Miłego montażu Xenonków u siebie
    Nie Wszystko Złote Co Sie Świeci

  2. #2
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ja tylko dodam za czes 4h bo wiecej sie gadalo , jadlo i smialo mysle ze jak bysmy robili to na nastepny raz jeszcze raz to max 30min tye odemnie bardzo dobrze to opisales chyba wszystko ok jak w nocy swieci to pokazywalem na foto wiec nei ma co tlumaczyc roznica jest MEGA wielka

    sprawdzane bylo z mlodym + machem + mna jazdy z naprzeciwwka w nocy z gorki i pod gorke NIC NIE RAZI NIE MA CO SIE BAC !!! dobrze ustawiony xenon swieci jak przystalo
    420 500 km
    1

  3. #3
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dodam od siebie ze tez mam zestaw HID i jestem z niego b.zadowolony
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  4. #4
    tomekzabrze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZABRZE
    Auto
    AUDI S8 4,2 340
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    4 godziny to duzo musieliscye pic hehehe a co do przetwornic to dodam ze mozna je bylo schowac pod reflektorami ja tak mam i nic nie widac wystaja tylko kable ktore schodza pod reflektor wyglada jak w orginale......

    a co do dodatkowej wiazki to dodaja ja do zestawu dla nowszych samochodow gdzie np same sie swiatalw tunelu zapalcja i takie tam, bez tej wiazki dziala wszystko bez problemu.

    na tej dodatkowje wiazce moze ci dziwnie mrugac zarowka jets tam przekaznikm bodajze 30a zmien na 40a
    ZESTAWY XENONÓW BEZ PRZERABIANIA SPRZEDAM od 129

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grójec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    czy sprawdzałes działanie CB po zamontowaniu xenonów ??
    Nie Wszystko Złote Co Sie Świeci

  6. #6
    Dorotek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Tigra--> A3 --> 320d --> Tytyrytyty --> ?
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A czy ktos juz rozwiazal problem zaklocen w CB po montazu xenonkow? Bo ja mam taki klopot i niewiele slysze... same szumy
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają niebo na ziemi...

  7. #7
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    pewnie wam szumi cb od tego ze kable nie ekranowane - ja mam ori od S3 i nic nie szumi
    A do tego macie CB z wbudowanym reduktorem szumow - ASC?
    Pewnie by to pomoglo drogie dzieci
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  8. #8
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jakie koszta takiego zestawu??
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  9. #9
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Kolega mi mowil ze uniego na xenonach kit jakis z allegro nic nie szumi ... pomyslalem kurde cos nie chalo... podjechalem do niego patrze a on SQ mam na godzinie 2-3 lol wylaczylem xenony rozgrecilem i cisza czad wlaczylem i SZZZZZUuuuuuuuuuuu i sie sam zdziwil ale fakt ciezko czasem ja mam dlugi bat wiec troche wiecej slysze... cos z tym pasuje zrobic mlody wyczytal ze to same zarniki moga tak skrzeczec...

    (A)rturo, mam unidena 520xl wiec mam filterek kija daje...

    [ Dodano: Pon 02 Kwi, 2007 17:29 ]
    A I JESZCZE JEDNO wezcie kogos dajcie jeszcze do tego dzialu ! kto moze akceptowac te wiadomosci a nie 24h czekaja na akceptacje !! zobaczcie kto duzo siedzi na forum i sie tym zajmie ja nie bo nie zasluguje ale dorwijcie kogos a nie tylko mach kurde... 3 osoby cos napisaly i cisza... to takie moje ot !! ale wydaje mi sie ze akceptacja niech bedzie spoko ale troszke szybciej ...
    420 500 km
    1

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    A I JESZCZE JEDNO wezcie kogos dajcie jeszcze do tego dzialu ! kto moze akceptowac te wiadomosci a nie 24h czekaja na akceptacje !! zobaczcie kto duzo siedzi na forum i sie tym zajmie ja nie bo nie zasluguje ale dorwijcie kogos a nie tylko mach kurde... 3 osoby cos napisaly i cisza... to takie moje ot !! ale wydaje mi sie ze akceptacja niech bedzie spoko ale troszke szybciej ...
    Tu nie chodzi o to zeby bylo sporo i szybko.
    Dzial warsztat jest po to zeby zrobic taka ladna instrukcje jak to w pierwszym poscie... zaloz sobie tamat w OT jak to Ci xenony szumia.... a koledze nie.
    Sorry Proxa ale tu ma byc w zasadzie tylko instrukcja.
    Jak sobie chcesz gadac na rozne tematy poboczne to zaluz sobie temat w OT i tu daj tylko linka do dyskusji.
    W ten sposob i tu bedzie pozadek i Ty sie wyzyjesz.
    I nie pisz w innych postach zeby ktos zaakceptowal posta bo Ty napisales nowego posta ! Robisz smietnik w ten sposob

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •