Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 114

Temat: Elektrycznie składane lusterka/lusterko

  1. #61
    wasil16's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielo
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Z tego co się orientuję to lusterka są podgrzewane cały czas.Wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce (włączają się wszystkie kontrolki,radio itp) i już zaczynają się nagrzewać.Najprościej sprawdzić dotykając lusterek dłonią Nie parzą,ale są zdecydowanie ciepłe.

    Pozdrawiam

  2. Podziękowania dla wasil16 za pomoc w problemie

    interno87 (18-09-09)

  3. #62
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    I to jest odpowiedź która mnie satysfakcjonuje. Teraz bede wiedział jak sprawdzić jesli faktycznie grzeją sie cały czas. Wasil wielkie dzieki

  4. #63
    gasek1978's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Więc tak z tego co czytałem na forum są dwie wersje jedni piszą ze załączają się z ogrzewaniem tylnej szyby.Ja mam 1999 rok i u mnie grzeją cały czas.Ja sprawdzam najprościej w świecie czyli dotykam ręką i one grzeją na tyle mocno że normalnie da się to wyczuć.

  5. #64
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Sprawdze obie wersje - tylko musze gdzieś w cieniu go postawić bo inaczej nie odczuje tego. Ale myśląc logicznie nie powinny grzać cały czas bo nie ma takiej potrzeby w ciepłe lato. Moża faktycznie tylko gdy włącza sie ogrzewanie tylnej szyby. Sprawa do sprawdzenia jak tylko bedzie okazja. Oczywiście opisze sprawe.

  6. #65
    tomek_cichy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    U mnie na lusterku jest wyłącznik termiczny i to on decyduje czy włączyc ogrzewanie lusterek czy nie. Mam wersję po lifcie z października 2000r. Ogrzewanie tylnej szyby nie ma nic do ogrzewania lusterek. Najłatwiej będzie wyciągnąć wkład i zobaczyć czy masz tam taki okrągły pipsztoczek na obwodzie wkładu

  7. #66
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek_cichy Pokaż post
    U mnie na lusterku jest wyłącznik termiczny i to on decyduje czy włączyc ogrzewanie lusterek czy nie. Mam wersję po lifcie z października 2000r. Ogrzewanie tylnej szyby nie ma nic do ogrzewania lusterek. Najłatwiej będzie wyciągnąć wkład i zobaczyć czy masz tam taki okrągły pipsztoczek na obwodzie wkładu
    Może i najłatwiej bedzie wyciągnąć wkąłd ale jak znam siebie to po złożeniu już nie bedzie grzało
    Dzisiaj jade do lasu wiec postaram sie sprawdzić jak gdzies stane w cieniu.

  8. #67

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Przymierzam się po raz drugi do zamontowania elektrycznie składanych lusterek...
    Znalazłem parę poliftowych składanych elektrycznie lusterek...
    Mogę je zainstalować bez tego sterownika/przekaźnika do sterowania lusterek elektrycznie składanych ??? Czy jest on wymagany ???


  9. #68
    szalalala's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Widze że trochę mitów wyskoczyło.

    *Lusterka składane elektrycznie maja inną budowę niż lusterka składane ręcznie.
    *Podgrzewanie lusterek włącza się przyciskiem podgrzewania szyby. czujnik termiczny służy do wyłączania lusterek żeby się nie nagrzewały zbyt mocno, co wierzą się z tym że przycisk ogrzewania gaśnie po jakimś czasie.
    *podłączeni składania lusterek pod centralny/alarm jest trudne i wymaga układu a wręcz kilku układów ponieważ składanie lusterek nie jest załączane przyciskiem tylko tak jak by potencjometrem. Ciężko to wytłumaczyć.

    Dodam że mam w swoim A3 2000 r składane lusterka i dokładałem składane lusterka do A3 z 99 roku.
    są samochody i jest Audi.

  10. #69
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kolego zamiast sprostowac zrobiles malego mlynu.
    wystepuja dwa rodzaje podgrzewania lusterek
    -poprzez wcisniecie wlacznika podgrzewania tylnej szyby-ktory po czasie wylancza sie
    -poprzez termoregulator ktory zalancza podgrzewanie przy temp 5*C i sam wylancza,w tym przypadku nie mamy wplywu na grzanie wkladow lusterek.

    wspomniales o jakims potencjometrze,a wiec musi byc przelacznik z mozliwoscia skladania lusterek,przekrecasz o 180* i skladaja sie i to nie jest zaden potencjometr.
    nie wydaje mi sie aby trzeba bylo ladowac mase ukladow tylko po to aby skladaly sie po nacisnieciu z pilota "klodki"
    Who I am? I am a the Champion.

  11. #70

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie temat jest o składani lusterek a nie ich podgrzewaniu... jest tez opcja ze lustra grzeją non stop ja tak mam i mnie to nie przeszkadza...koniec OT...

    Powiedzmy że lusterka mam i przełącznik (galka z boczku drzwi) ale nie mam sterownika/modułu/przekaźnika do składanych lusterek można to bez niego piodłaczyc zeby dzialalo ???
    Ile taki sterownik/moduł/przekaźnik kosztuje w ASO ???


Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •