Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 89

Temat: Problem z napędem Quattro

  1. #21
    QuattroMan's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Drammen (Norwegia)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pamietaj ze potrzebujesz specjalny klucz do filtra, jezeli sam zamiezasz wymieniac. Tak wyglada:

    http://www.allegro.pl/item928654267_...x_germany.html

  2. #22
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    tyle ze w A8 jest zupełnie inny napęd niż w A3 wiec raczej nie ma co sie sugerować tamtym rozwiązaniem problemu

  3. #23
    olo_sl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Audi A4 B7 2,7 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Bardzo możliwe ze tak jest ale sterowanie może byc podobne ale jeśli jest to wina haldexa to sprawdzil bym zgodnie z rysunkiem wszystkie elemety odpowiadające

    http://00626e1.netsolhost.com/formos...ex_sensors.jpg

    a szczególna uwage poswiecil G44-G47

    mam nadzieje ze cos Ci sie przyda

  4. #24
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kolego mam dokładnie taki sam problem co u Ciebie w S3 i jesli pobawiasz się autkiem troche na śniegu to zauważysz:
    -że nie zawsze takie coś następuje-czasem stojąc w miejscu chcąc wyjechać (na śniegu) słychać ten dźwięk a czasem nie, dodaj nieco wiecej gazu.
    -fakt dźwięk może być przenoszony ale wyraźnie ten dźwięk słychać z przodu i to nawet bliżej niż skrzynia biegów - u mnie jakby półoś prawa, może okolice przedniego koła

    Co prawda oleju w haldexie też jeszcze nie zdążyłem wymienić ale nie wiem czy ma to aż tak strasznie wielkie znaczenie skoro wymienia się ok 1/5 - 1/4 całości oleju w haldexie.
    A jeśli chodzi o błędu czujnika ABSu to może coś w tym być, bo jak kupiłem auto to ABS mi się palił ale po zVagowaniu błąd się nie pojawił. Zastanawiam się też czy skoro dany czujnik jest np zabrudzony to czy ABS by działał w pełni ok i czy nie daje na lampki ostrzegawczej?
    Poza tym na forum już kilka razy był podobny temat i ktoś nawet tutaj pisał że moze to być praca systemu ASR - antypoślizgowy, ale to nie jest moje zdanie.
    pozdrawiam i czekam na rozwiązanie problemu - napisz koniecznie!!!

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Olej w Haldexie wymienię dopiero w środę bo nie mają wolnych terminów. Co do jazdy po śniegu....miałem wcześniej a3 quattro i takiego efektu nie było nigdy:/ Chcę sprawdzić rozwiązanie podane na a8-forum odpinając ABS. I tutaj moje pytanie czy wystarczy wyjąć "mały" bezpiecznik od ABS/ESP czy dodatkowo trzeba wyjąć bezpieczniki od ABS (chyba szt2) pod maską aby odpiąć cały ABS??

    A co do dodawania mocniej gazu...tu nie chodzi o to aby dodawać mocniej gazu i w ten sposób eliminować problem - trzeba to zrobić i zdaignozować problem, żeby czegoś nie uszkodzić więcej bo to nie jest normalne zachowanie:/
    Ostatnio edytowany przez yellowboy - 19-02-10 o 17:10

  6. #26
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Oczywiście że masz rację - ale z tym dodawaniem gazu nie chodziło mi oto że naprawisz w ten sposób problem. Raczej chodzi mi o kolejny objaw - chyba gdyby to był haldex to czy kręci się z małą predkości czy (po dodaniu gazu) z dużo nie ma najmnijeszego znaczenia. Ja bym obstawiał co innego a niżeli napęd, ale ... czekam i czytam dalej

  7. #27

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez interno87 Pokaż post
    Ja bym obstawiał co innego a niżeli napęd, ale ... czekam i czytam dalej
    Powiem Ci tak kolego...będę starał się ustalić co to jest bo mnie to strasznie wkurza:/ Zastanawia mnie fakt dlaczego tego efektu nie ma jak auto postoi klika godzin i ostygnie a jak przejadę kilka kilometrów (czyli coś się rozgrzewa) efekt powstaje - im mocniej skręce koła tym hałas jest większy:/

  8. #28
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Może przegub u Ciebie, u mnie czy zimny czy ciepły to i tak potrafi się tak stać. Oczywiście nie gazuje na zimnych bo turbo by sie wypruło, ale jak wyjeżdzam z pod domu nawet po dwóch , 3 dniach postoju to i tak się ten dźwięk odezwie.
    Na prostych kołach czy na skręconych nie ma u mnie znaczenia.
    Może to jednak co innego u mnie i u Ciebie

  9. #29

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez interno87 Pokaż post
    Może przegub u Ciebie,
    Gdyby był przegub walnięty to by było słychać w momencie gdy odpiałem tylni napęd - jak go odpiąłem to problem zniknął a przecież przeguby styłu się nie skręcają. Dla mnie to jest coś z mechanizmem różnicowym jak jest pod obciążeniem i jedno z kół się kręci wolniej od drugiego (być może coś związane z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego)

  10. #30
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez interno87 Pokaż post
    Co prawda oleju w haldexie też jeszcze nie zdążyłem wymienić ale nie wiem czy ma to aż tak strasznie wielkie znaczenie skoro wymienia się ok 1/5 - 1/4 całości oleju w haldexie. A jeśli chodzi o błędu czujnika ABSu to może coś w tym być, bo jak kupiłem auto to ABS mi się palił ale po zVagowaniu błąd się nie pojawił. Zastanawiam się też czy skoro dany czujnik jest np zabrudzony to czy ABS by działał w pełni ok i czy nie daje na lampki ostrzegawczej?
    Olej jest bardzo ważny ponieważ spełnia on zadanie nie tylko smarne, ale także hydrauliczne. Pompa elektryczna wytwarza ciśnienie oleju i tarcza dociskowa napiera na tarcze sprzęgła. Dzięki temu działa haldex. Jest tam 6 różnych rodzajów zaworów - wymiana oleju co 30tys to podstawa prawidłowego działania haldexa.

    Prawidłowe działanie czujników przy kołach jest również bardzo istotne dla działania haldexa. Właśnie na ich podstawie są mierzone prędkości obrotowe kół i jeżeli są źle interpretowane przez sterownik haldex może dawać takie właśnie zgrzyty.

    Najlepiej sprawdzić czujniki na vagu podczas jazdy - wszystkie powinny wskazywać jednakową prędkość

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •