Pokazane rezultaty 1 do 10 z 89

Temat: Problem z napędem Quattro

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Exclamation Problem z napędem Quattro

    Witam. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim: w S3 gdy ruszam z miejsca przy wyprostowanych kołach wszystko jest OK. Problem zaczyna się gdy chcę ruszyć na skręconych kołach. W tym momencie coś zaczyna rzęzić "jarmolić" tak jakby w haldexie lub w dyfrze z tyłu. Napisałem tak jakby w któryś z tych dwóch podzespołów lub w obu naraz ponieważ tego do końca nie jestem pewien a to dlatego gdyż to dziwne zachowanie słychać też gdzieś w skrzyni biegów ale nie wiem czy czasem nie wynika to z przenoszenia tego rzężenia" przez wał z tyłu na przód. Wczoraj pojechałem do kumpla na podnośnik, wrzuciliśmy jedyneczkę, kółka się kręciły i sprawdzaliśmy co może być nie tak. Problem pojawiał się zawsze gdy jedno z tylnich kół dostawało "obciążenie" (blokowaliśmy koło). Nie mogliśmy jednoznacznie stwierdzić co to może być (czy dyfer, czy haldex, czy może jednak coś w skrzyni lub coś w przeniesieniu napędu ze skrzyni na wał). Zrobiliśmy jeden test wypinając kostkę od haldexa (i tym samym napęd tylni się nie załączał) i podczas ruszania na skręconych kołach problem ustał!!!!!!!!!! Sprawdziliśmy olej w dyfrze z tyłu i jest OK - zero opiłków czyli w dyfrze się raczej nic nie wyciera. W takiej sytuacji pozostaje haldex lub coś w skrzyni lub coś w mechanizmie przeniesienia napędu ze skrzyni na wał. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Czy w Warszawie jest jakiś warsztat który specjalizuje się w tego typu kwestiach??

    Pozdrawiam
    Y.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 13:30

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •