Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: czy to wina alternatora ? pilne

  1. #1
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny czy to wina alternatora ? pilne

    panowie sprawa jest dosyc pilna. wczoraj spotkalo mnie cos takiego
    przy minus 20 stopniach samochod odpalil, lecz po przejechaniu okolo 17km padl mi akumulator - gdy zatrzymalem sie na przystanku ( nie dzialalal obrotomierz predkosciomierz nawiewy po chwili wlaczyla sie kontrolka absu i poduszek powietrznych ) odcholowalem samochod na parking. wieczorem podjechalem na parking wzialem kable i probowalem odpalic go na kable. odpalil , postal troche z wlaczonym silnikiem pozniej wsialedlem i jechalem do domu ... po drodze zatrzymalem sie na przystanku bo zadzwonil mi telefon i patrze a tu znowu nie dziala wszystko ... znow podjechala moja dziewczyna i znow na kable odpalalem... jak tylko wlaczylem swiatla akumulator znow padl na wlaczonym silniku ... odstawilem auto na parking strzezony i stoi tam do tej chwili .... co moze byc powodem ? stawiam na alternator ale moze ktos jeszcze bedzie cos wiecej wiedzial.
    a drugie moje pytanie czy jak wezme aku do domu podladuje go cala noc i wloze czy ta czynnosc moze znow mi sie przytrafic ?
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    ja bym sprawdzil napiecie ładowania ( czy jest wyższe niz 13,6V na odpalonym samochodzie).

    No jesli akumulator nie jest ladowany to pewnie ze moze wystapic.

  3. #3
    deCks's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    szkoda ze Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    a czy jak odpalsiz swieci sie kontrolka AKUMULATORA ( jesli tak to nie laduje )

  4. #4
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    nie widzialem takiej kontrolki zeby sie swiecila
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  5. #5
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    U ojca w Peugeocie HDI strzelił pasek alternatora , i niestety kontrolka ładowania się nie zapaliła (choć przy włączaniu zapłonu zapalała się a później gasła pomimo braku ładowania). Wiem ,że to inny samochód ,ale...
    W każdym razie brak kontrolki ładowania wg mnie o niczym nie świadczy i trzeba sprawdzić napięcie.

  6. #6
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    dzieki panowie naladuje tan aku dzisiaj i zobacze co bedzie dalej ... ale na pewno odwieedze elektryka tylko ze kolejki sa niemilosierne ;/
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  7. #7
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    bardzo dobry kolega z pracy powiedzial mi ze najprostszym sprawdzeniem czy to nieladowanie akumulatora jest podczas rozruchu odpiecie plusowej klemmy z akumulatora ... podobno ma to wyeliminowac uszkodzonego akumulatora... jesli auto zgasnie to wina lezy po stronie akumulatora a jesli nie to auto mam odstawic do elektryka ;/
    czy ktos slyszal o takim czyms bo ta wersje potwierdzil mi mechanik samochodowy

    prosze panowie o jakas szybka odpowiedz
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  8. #8
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Na pewno nie zdążysz zdjąć podczas rozruchu Poza tym do klemy plusowej są przyczepione bezpieczniki ABS, wentylatora itp. więc ciężko ją zdjąć. już lepiej klemę minusową. I nie podczas rozruchu ,a pracy . Samochód nie powinien zgasnąć wtedy jest na pewno ładowanie. Robiłem tak jeszcze przy Fiacie 125p ,ale przy A3 bym sie zastanowił.

  9. #9
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    moj blad MIG przeciez jasne ze jak bedzie na chodzie a nie rozruchu mam nadzieje ze ze jak wyciagne ta kleme minusowa nic sie nie stanie z autem i ze zgasnie bo do dobrego elektryka mam 20 km a do warsztatu jakies 5 km...
    Dodano:
    jednak postanowilem nie bawic sie z ta klema bo dzwonilem do elektryka samochodowego ktorego jutro odwiedzam powiedzal zeby takiego czegos nie robic bo moge jeszcze wiekszego syfu sobie narobic i narazic sie na wieksze koszta ...
    Ostatnio edytowany przez lukolo85 - 25-02-09 o 12:47 Powód: Automatyczne łączenie postów
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  10. #10
    tomek75's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Audi A3 S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    W Fordzi miałem tak samo , tylko okazało sie że jedna cela akumlatora nie trzymala pradu , więc alternator nie mógł go naładowac . Prubowałem ładowac w domu i nic . Rano zapalał , po przejechaniu paru kilometrów zaczynały się problemy z elektryą , a po krutkim postoju już nie zapalił . Po prostu akumlator morze ma dosyc . Powodzenia.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •