Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 125

Temat: Wymiana turbo w 1.8T

  1. #41
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ogółem auto idzie do mechanika w poniedziałek. Wymontowują turbo wysyłają do swojej sprawdzonej firmy i na drugi dzień lub trzeci z rana auto bedzie gotowe. Że są wersjie K03 i K03s do 150 i 180 konnych aut wiem, czytalem o tym. Co do linka gelus to czytalem i nie ma tam ani w waszych wypowiedziach jednoznacznej odpowiedzi: Kup taka i taka turbine bedzie pasować bez problemów albo kup tą i do tego taki i taki wąż/rure. Rozmawiałem z gerlusem i on przekładał ale robił od razu FIMC i wydech wraz z kolektorem z tego co pamietam, a ja tak u siebie niestety nie robie.

    volot65
    Widzisz z etki to ja tez wiem ze niby powinno pasować. Dodam że rozmawiając z grabarzem doszliśmy, że prawdopodobnie mocniejszym turbo pasującym P&P bedzie turbo o końcówce 704B. Niestety w żadnym serwisie potwierdzić na 100% nie chcą mi tego wymigując się że oni takich rzeczy nie robią.
    Ostatnio edytowany przez coach - 11-02-10 o 18:08
    1.8T i nic więcej

  2. #42
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    kazdy zrobi jak bedzie uwazal za sluszne, pisalismy Ci ze turbina k03 z k03s jest plug and play i pasuje bez wiekszych rzezb ewentualnie moze nie pasowac Ci rurka dolotowa i kolanko gumowe, ale to jest najmniejszy problem, gdyz mocowanie turbiny, wydech, weze olejowe i wodne pasuja bez problemow, pozatym jakbys dobrze przesledzil temat byl jeszcze jeden: http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=220
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  3. #43
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No i właśnie o to ewentualnie chodzi najbardziej. Nie bedzie pasować kolanko, w ASO powiedzą, że bedize za tydzień i bede udupiony z autem a na to pozwolić sobie nie moge ;/. Wątek czytałem i sam tam pisałem
    1.8T i nic więcej

  4. #44
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak ktoś bedzie wymieniac turbo w AGU to niech NIE ZAMAWIA ŚRUB 058 145 540 BO TO NIE SĄ ŚRUBY MIĘDZY KOLEKTOREM A TURBINĄ !!!!!
    Prawidłowe śruby to N 044 520 3 i do tego nakrętki!!!!
    1.8T i nic więcej

  5. #45

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja nie dawno wymienialem na k03s ,fmic , wydech 3' 2,75' wtrysk 380cc itp.. wszystko sam ogarnolem.Jak bys mial jakies pytanie priv. pozdrawiam

  6. #46
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jestem w trakcie zmieniania okazlao sie ze sruby kupione wczesniej podane były ok. Co do reszty to nie wiem bo caly dzien zjezdzilem za turbina i jutro beda mi montowac
    1.8T i nic więcej

  7. #47
    paputek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aberdeen / Scotland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    przymierzam sie do wymiany turbiny w mojej a3 (1.8t 150 KM) obecnie posiadam turbine K03 i planuje ja wymienic na K04 + intercooler...szczerze mowiac nie mam zbyt duzego pojecia w tej dziedzinie gdyz jest to moj pierwszy 'turbiak' wiec mam kilka pytan ...

    czy K04 bedzie pasowala bez problemu w miejsce K03 czy beda potrzebne jeszcze jakies przerobki?? ile konikow bedzie mozna wycisnac po wymianie??
    dzieki

  8. #48
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez paputek Pokaż post
    przymierzam sie do wymiany turbiny w mojej a3 (1.8t 150 KM) obecnie posiadam turbine K03 i planuje ja wymienic na K04 + intercooler...szczerze mowiac nie mam zbyt duzego pojecia w tej dziedzinie gdyz jest to moj pierwszy 'turbiak' wiec mam kilka pytan ...

    czy K04 bedzie pasowala bez problemu w miejsce K03 czy beda potrzebne jeszcze jakies przerobki?? ile konikow bedzie mozna wycisnac po wymianie??
    dzieki
    kolego, trochę wysiłku, wszystko było już omawiane:
    http://www.forum.a3-club.net/showthread.php?t=5616.html
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

  9. #49
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dokładnie tak jak powiedział filmer. Z tą różnicą że jak nie jesteś mechanikiem i na tym się nie znasz to lepiej się za to nie bierz. Przeciętny warsztat też wątpie czy się tego podejmie bo powie Ci "A skąd Pan wie czy nie pójdą korbowody albo inne części"
    1.8T i nic więcej

  10. #50
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    odgrzeje troche temat bede zmieniał w AGU z K03 na K03s z tego co wyczytałem potrzebuje kolanko, śruby i metalową rurke tak?, teraz kupie to gdzies na allegro czy tylko ASO? jakie sa dokładnie numery tych częsci i czy jeszcze jakiś problem napotkam?
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •