Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: zgrzytanie, walniecie przy skrecaniu

  1. #1
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny zgrzytanie, walniecie przy skrecaniu

    Witam,

    dzis zauwazylem rzecz niepokojącą. Po tym jak auto postalo 1,5h na mrozie wieczorem (-17st) i jechalem do domu zauwazylem ze kierownica mi skacze. Nie drzenie ale sama ma ruchy w prawo (analogiczne jak czasem miesnie skaczą, tak mi sie skojarzyło) i auto troche sciagalo na prawo. Zauwazalem to na kazdych swiatlach jak zwalnialem. Rzecz na pewno nie zwiazana z hamulcami bo przy delikatnym ruszaniu jest to samo.
    Auto w garazu podnioslem i obejrzalem tyle ile zdolalem ale nic nie widac zeby było uszkodzone.
    po 10 minutach w temperaturze +9st w garazu pojezdzilem po nim i zgrzyta przy skrecaniu, czy to w prawo, czy w lewo.
    Wczesniej jeszcze jak skrecalem w prawo cos dupneło i klepneło w taki sposob jakbym złapał gume. W czym moze byc problem? Przeguby?

    Nie wiem czy to ma zwiazek, ale pare dni temu mialbym dzwona, jak przejezdzałem pasem do skretu w prawo, mijany przeze mnie samochod zaczal nagle zmieniac pas na moj jak bylem na jego wysokosci. Nie uderzyl we mnie, ale musialem hamowac i uciekac i zjechalem blizej pobocza i tam a malo nie przywalilem w zaspe. Kolem złapałem ubitego sniegu ta ze sadzilem ze i zderzak oberwał, ale pojechałem za gosciem i przy nim ogladalem samochod i nic nie było.

    rzecz zauwazona godzine temu...
    Ostatnio edytowany przez Rafek - 25-01-10 o 22:00
    Alleluja i do przodu!

  2. #2
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    a i jeszcze takie cos...
    auto nie chce sie rozgrzewac za bardzo. Wiem ze sa mrozu jak cholera ale przy jezdzeniu wieczorem po 22, przy pustych ulicach predkoscią "warszawska" nie rozgrzac cieczy chłodzącej do 90st? jak jezdze teraz normalnie po miescie to nie rozgrzewa sie wiecej niz 70 st. Dzis jak grzałem bo sie spieszyłem to rozgrzałem do ok 85st a jak stanałem to zaraz sie wystudziło... i przy okazji ciepłe powietrze w srodku jest lekko ciepłe mimo ze ustawione na na np 27st....

    zima??
    Alleluja i do przodu!

  3. #3
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Rafek z tym zgrzytaniem to moze cos Ci sie dostalo miedzy tarcze a oslone jak zalapales tego sniegu.

    a jesli chodzi o nagrzewanie to raczej nie zima. Kiedy wymieniales termostat ?

  4. #4
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    Rafek z tym zgrzytaniem to moze cos Ci sie dostalo miedzy tarcze a oslone jak zalapales tego sniegu.

    a jesli chodzi o nagrzewanie to raczej nie zima. Kiedy wymieniales termostat ?
    auto mam ponad rok i ja nie wymienialem go w ogole. Wszyscu mi mowia ze to snieg. Pewnie wieczorem odkrece kolo i zobacze, ale to dzialoby sie od razu po ruszeniu a nie po 3-4 km i pogarszalo z kazdym kolejnym.
    Alleluja i do przodu!

  5. #5
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rafek Pokaż post
    ale to dzialoby sie od razu po ruszeniu a nie po 3-4 km i pogarszalo z kazdym kolejnym.
    Nie koniecznie.
    Zrob tak jak pisales odkrec kolo i pewnie zobaczysz w czym problem

  6. #6
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    nic to, bede musilal, dzieki za rade
    Alleluja i do przodu!

  7. #7
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Napisz co to bylo jak sie uporasz

  8. #8
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    no i uporałem sie a raczej sie uporało bo problem sie sam rozwiązał. Auto stało całą noc na mrozie, schowalem go po 5 rano do garazu na pare godzin i juz spokoj takze jednak to był snieg i sie samo wyczysciło co do temperatury to termostat jest ok, troszke nie wiedziałem jak to działa i jak juz wiem to wszystko działa tak jak byc powinno, auto sie nagrzewa. Błędem moim było to ze jak wsiadałem do auta prawie od razu właczałem grzanie wnetrza (duza temperatura i duzy nawiew) i przez to silnik sie nie mogl rozgrzac. Inna sprawa ze temperatura -20st tez robiła swoje. Cóż - dizel
    Alleluja i do przodu!

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rafek Pokaż post
    no i uporałem sie a raczej sie uporało bo problem sie sam rozwiązał. Auto stało całą noc na mrozie, schowalem go po 5 rano do garazu na pare godzin i juz spokoj takze jednak to był snieg i sie samo wyczysciło co do temperatury to termostat jest ok, troszke nie wiedziałem jak to działa i jak juz wiem to wszystko działa tak jak byc powinno, auto sie nagrzewa. Błędem moim było to ze jak wsiadałem do auta prawie od razu właczałem grzanie wnetrza (duza temperatura i duzy nawiew) i przez to silnik sie nie mogl rozgrzac. Inna sprawa ze temperatura -20st tez robiła swoje. Cóż - dizel
    No to dobrze że obeszło się bez kosztów

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  10. #10
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    No to dobrze że obeszło się bez kosztów
    no tutaj akurat sie udalo, ale jak są koszta zamienne bo jako ze tu nic nie zabulilem a sie nastawilem ze pare stowek pojdzie to postanowilem kupic wklady grzane do lusterek taki maly gadzecik

    generalnie problem sie sam rozwiazal i mozna go zamknac
    Alleluja i do przodu!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •