Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: problem z ogrzewaniem w a3 1.9tdi

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ujazd
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny problem z ogrzewaniem w a3 1.9tdi

    Witam, szukałem takiego postu ale nie znalazlem byly dotyczace ogrzewania ale mam problem troche z innej beczki, mianowicie ogrzewanie raz dziala raz nie kiedy trzymam silnik na obrotach powyzej np 2 tys to daje cieple powietrze jak mu puszcze gaz to automatycznie dmucha zimne powietrze, niekiedy sie zdarzy ze tez jest cieple poprostu jak mu sie chce to grzeje jak nie to nie, temp wody jest ok nie zeby sie tam grzal do 120stopni caly czas sie trzyma ok 90, i wlasnie nie wiem czytalem ze moze to byc cos z pompa, jednak jakies 8 tys km temu byl wymieniany rozrzad kompletnie z pompa, i przed wymiana tez sie juz takie cos dzialo, nie denerwowalo mnie to wczesniej i jakos tak jezdzilem ale teraz przy tych mrozach zaczyna mi to grac na nerwach . dziekuje .

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez plyta06 Pokaż post
    Witam, szukałem takiego postu ale nie znalazlem byly dotyczace ogrzewania ale mam problem troche z innej beczki, mianowicie ogrzewanie raz dziala raz nie kiedy trzymam silnik na obrotach powyzej np 2 tys to daje cieple powietrze jak mu puszcze gaz to automatycznie dmucha zimne powietrze, niekiedy sie zdarzy ze tez jest cieple poprostu jak mu sie chce to grzeje jak nie to nie, temp wody jest ok nie zeby sie tam grzal do 120stopni caly czas sie trzyma ok 90, i wlasnie nie wiem czytalem ze moze to byc cos z pompa, jednak jakies 8 tys km temu byl wymieniany rozrzad kompletnie z pompa, i przed wymiana tez sie juz takie cos dzialo, nie denerwowalo mnie to wczesniej i jakos tak jezdzilem ale teraz przy tych mrozach zaczyna mi to grac na nerwach . dziekuje .
    Według mnie pompa wody lub uszczelka pod głowicą. Nie ubywa Ci płynu?

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ujazd
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    no wlasnie niekiedy mi pokaze ze cos z woda jest nie tak na fisie ale to tylko na zimnym silniku po jakis 2 -3 min sie wylacza i juz niby wszystko jest ok a ogrzewanie dalej swoje, ale plynu ubywa juz dolalem troche

  4. #4
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez plyta06 Pokaż post
    no wlasnie niekiedy mi pokaze ze cos z woda jest nie tak na fisie ale to tylko na zimnym silniku po jakis 2 -3 min sie wylacza i juz niby wszystko jest ok a ogrzewanie dalej swoje, ale plynu ubywa juz dolalem troche
    to ze Ci sie pali kontrolka rano a potem znika to dlatego ze plyn w tych temp. zmniejsza swoja obj. i schodzi ponizej min. albo musisz przeczyscic druciki w zbiorniczku

  5. #5
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez plyta06 Pokaż post
    ale plynu ubywa juz dolalem troche
    No to jak najszbciej sprawdź którędy Ci ubywa.

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Obstawiam uszczelkę pod głowicą. Miałem takie same objawy w poprzednim aucie i właśnie przyczyną była uszczelka. Sprawdź czy Ci nie pluje wodą przez wydech.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ujazd
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    no wlasnie sprawdzalem po przewodach ogladalem chlodnice i nic wszystko suche obawiam sie ze to moze byc ta uszczelka pod glowica, juz sie umowilem na srode z mechanikiem ale chcialem tutaj troche sie poradzic i obeznac w temacie bo ja taki laik jestem raczej w takich sprawach
    Dodano:
    no ok sprawdze czy nie pluje woda, a ile mniej wiecej taka wymiana kosztuje, jesli by to ta uszczelka byla ?
    Ostatnio edytowany przez plyta06 - 25-01-10 o 13:38 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #8
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Tylko nie mow pierwszy mechanikowi ze podejrzewasz uszczelke. Oni na tym sporo zarabiaja i czesto jest tak ze chca czlowiekowi wmowic ze to uszczelka :/
    A moze to nie bedzie to

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ujazd
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    no no ok to taki jest raczej juz zaufany mechanik ale masz racje niech sam sie okresli ewentualnie pozniej sie ja odezwe

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez plyta06 Pokaż post
    no wlasnie sprawdzalem po przewodach ogladalem chlodnice i nic wszystko suche obawiam sie ze to moze byc ta uszczelka pod glowica, juz sie umowilem na srode z mechanikiem ale chcialem tutaj troche sie poradzic i obeznac w temacie bo ja taki laik jestem raczej w takich sprawach
    Dodano:
    no ok sprawdze czy nie pluje woda, a ile mniej wiecej taka wymiana kosztuje, jesli by to ta uszczelka byla ?
    NIe jest to mały wydatek. Myślę że około 500 plnów z gratami. ( jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi)

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •