Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: brak lewego ksenonu

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    radom
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny brak lewego ksenonu

    a3 2001r oryginalny ksenon. Nie świeci lewa strona. Żarnik jest ok. Elektryk był przekonany, że winna temu jest uszkodzona przetwornica. Ale z nią wszystko jest jak najbardziej w porządku, sprawdzałem ją na prawej stronie i świeci. Poza tym podłączałem na tą wadliwą lewą stronę dwie inne przetwornice (100% sprawne) i żarnik jak nie świecił tak nadal nie świeci:/ Poza tym pali się bezpiecznik od tej lewej lampy. Proszę Was o pomoc. Dodam tylko tyle ze w naprawe tej lewej lampy wpakowałem już mnóstwo pieniędzy (za radą elektryków) i nic mi nie pomogło
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-12-19 o 13:10

  2. #2
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    jaki masz bezpiecznik? ile A?
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    radom
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    oryginalnie jest 10A ale nawet 15 pali
    Dodano:
    zaczeło się od tego ze pewnego dnia spalił się bezpiecznik, wymieniłem go i jeździłem dalej na sprawnym ksenonie. potem po kolejnym spaleniu ten wymieniony bez palił się coraz częściej. Aż doszło do tego ze wcale nie świeci. No i nie koniecznie musi spalić bezpiecznik, czasami go nie wywali a lampa i tak nie świeci:/
    Dodano:
    po pierwszym razie przejeździłem ok 2 miesiecy. potem, jak już pisałem, ten okres po każdej wymianie bezpiecznika skracał się...aż do zera. wcale nie świeci
    Dodano:
    próbowałem instalować i 25A ale na nic to się zdało. co prawda nie spaliło bezpiecznika ale lampa i tak nie swieciła
    Ostatnio edytowany przez MonteCarlo - 30-10-11 o 17:10 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #4
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    to miernik w rękę i sprawdzaj instalacje
    zacznij od przetwornicy czy dochodzi prąd
    może ktos na forum posiada schemat elektryczny lamp to będzie Ci łatwiej

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    radom
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    do przetwornicy prąd dochodzi, sprawdzałem to. Wsadzam nowy bezpiecznik, wypinam wtyczkę doprowadzającą 12V do przetwornicy, wsadzam w nią miernik i prąd jest. jeżeli kabel doprowadzający te 12V do przetwornicy jest od niej odłączony to bezpiecznik się nie przepala. Potem podpinam spowrotem pod przetwornicę i kapota, spalony bezpiecznik. Kuzwa przez ten problem mam już w domu luzem 3 żarniki i 2 przetwornice. Wszystko sprawne a na tej lewej lampie lipa, nie wiem już co mam robić. Poza tym zmienię elektryka...

  6. #6
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ale prąd dochodzi do przetwornicy, czyli do zółtego i brązowego kabla zakończonego wtyczką, którą wpina się w przetwornicę, czy do gniazda w lampie?
    bo to bardzo ważne
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    radom
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zółtego i brązowego kabla zakończonego wtyczką, którą wpina się w przetwornicę. Do tego właśnie kabla prąd dochodzi
    Dodano:
    Jeżeli macie jakieś podpowiedzi to bardzo proszę o pisanie
    z góry dziekuje
    a jesli nic nie zdzialamy pojade do serwisu wv niech mi te kuzwa spece to rozkminia:/
    Ostatnio edytowany przez MonteCarlo - 30-10-11 o 20:28 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #8
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    no to jakies czary mary sie dzieją
    musi gdzieś być wiązka uszkodzona, warto sprawdzić kabel do żarnika, często się uszkadza w miejscu gdzie wchodzi w lampę od dołu, z drugiej stronu w każdej przetwornicy nie moze być uszkodzony. Cieżko jest Ci pomóc bo niby wszystko działa. Ja bym wymieniał wszytsko po kolei na inne, tylko, ze ja ma dostępn do takich części a Ty nie.

    Co jak co, stawiam na wiązkę lampy, ze jest uszkodzona, gdzieś na kablach robi się zwarcie w lampie, a może wiazki zmień w lampach, albo łatwiej podłącz lampy na odwrót i wlącz, zobaczysz wtedy co się dzieje
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  9. Podziękowania dla Grabek za pomoc w problemie

    MonteCarlo (31-10-11)

  10. #9

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    radom
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wymienię te wszystkie kable co w lampie siedzą, zobaczymy.
    Dzięki

  11. #10

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolskie, Kraków
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Który to bezpiecznik oświetlenia lewej lampy xenon, pod maską silnika w tej skrzynce?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •