Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Netia warto?

  1. #11
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KiTo Pokaż post
    Osobiście polecam Dialog (młoda ma u siebie) łącze wyciąga 2,5Mbps a umowa jest na 2Mbps , nie wiesza się , nie zrywa. U mnie neoszit wyciąga 1,5Mbps z umowy podpisanej na 2.
    Na co dzień pracuję w salonie Orange, więc możemy wyjaśnić co nieco. Niezależnie czy chcesz podłączyć internet w TP, Orange, Dialog, Netia, to ZAWSZE ta usługa jest świadczona na łączu TP i nie ma takiej możliwości, że u jednego operatora działa lepiej a u drugiego gorzej. Wręcz może być tylko na odwrót, czyli największe prawdopodobieństwo na szybszy internet jet w TP. Z jednej prostej przyczyny. Jeżeli zakładasz neostradę, to telekomunikacji bardziej zależy, żeby stworzyć ci warunki techniczne pod wyższą prędkość. Czyli da się tak poprzełączać klienta, żeby mógł podłączyć szybszy internet (oczywiści nie zawsze) Jeżeli jakikolwiek operator zewnętrzny chce podłączyć internet, to ma możliwość podłączenia tylko takiej prędkości jaką oferuje W DANYM MOMENCIE linia tp. Nie ma możliwości modernizacji łącza. Nie wierzę więc w historie, że komuś po przejściu do innego operatora zaczął szybciej działać internet (chyba że w międzyczasie zostały zmodernizowane łącza i ktoś tak trafił, ale wtedy wyższa prędkość działała by również w TP).

    Co do tego, że "Tepsa" robi problemy, to też nie jest tak jak niektórzy piszą. Każdy operator telefoniczny/internetowy, który korzysta z łącz TP ma ograniczoną ilość łącz pod internet. Nie może zająć 100% ani pewnie 50% łącz w danej centrali. W związku z tym, cała akcja z przenoszeniem internetu do Netii i niemożność jego podłączenia wynikała z tego, że Netia nie miała wykupionej odpowiedniej liczby łącz do internetu szerokopasmowego i tym samym w Netii się nie dało, a w TP owszem (Tp miało wystarczającą liczbę wolnych łączy).

    Aha, jeszcze jedna rzecz, która była wspomniana. Jeżeli zdarzy się jakaś awaria na linii to na 100% takowa awaria zostanie najszybciej usunięta, jeżeli korzystamy z usług TP. Wtedy usterkę zgłaszamy bezpośrednio do firmy, która zarządza łączem. Dlatego czas usunięcia usterki to z reguły do 24 godzin. W przypadku firm zewnętrznych, korzystających z łącz TP nie jest już tak pięknie. Usterkę zgłaszamy do swojego operatora, on przekazuję sprawę do zarządcy łącza, czyli TP wtedy dopiero problem jest rozwiązywany.
    Co do tego jak to możliwe, że zewnętrzni operatorzy mogą świadczyć tańsze usługi na cudzych łączach, to dotyczy się to powyższego. W TP faktycznie zapłacimy parę złotych więcej, ale mamy większą pewność co do działania wszystkich usług i najszybszy czas usuwania usterek. Trzeba się zastanowić czy faktycznie opłaca się zaoszczędzić parę złotych przechodząc na przykład z internetem do innego operatora, bo wszystko ma swoje plusy i minusy...
    Ostatnio edytowany przez wojt - 20-01-10 o 18:00

  2. #12
    catalunia9's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOSZALIN
    Auto
    było A3 ASZ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Korzystam z uslug Netii po laczach TP od jakiegos roku, wszystko bardzo stabilne. Jednak sa tez minusy: infolinia beznadziejna czekasz czekasz i czekasz... do tego jakiekolwiek ustalenia techniczne zalatwiaj wczesniej jak jeszcze kolo Ciebie lataja bo nie masz umowy, pozniej np. taka blachostka jak przejscie z trybu interleaved na fast na ADSL jest u nich niemal niemozliwe. Oferta zdecydowanie lepsza

  3. #13
    TO JARO's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    W pełni popieram kolegę z salonu Orange. 100% racja!!! Ja natomiast na co dzień pracuję w TP jako telemarketer oferując właśnie NEO a w weekendy zajmuję się instalacją swych zamówień. I jak ktoś mi mówi, że Netia do niego dzwoniła oferując 4Mega internet, gdzie ja wiem że "pójdzie" max 512kb/s, to długo by rozmawiać z takim gościem, że jak TPsa nie ma takich możliwości to NETIA tym bardziej. "Bo z pustego Salomon nie naleje..."
    Pozdo JARO!

  4. #14
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojt Pokaż post
    Jeżeli zakładasz neostradę, to telekomunikacji bardziej zależy, żeby stworzyć ci warunki techniczne pod wyższą prędkość.
    no widzisz, a mi się zawsze wydawało, że TP ma mnie głęboko gdzieś oni nie dbają o klientów, są monopolistą i (podobnie jak Poczta Polska) uważają, że nikt i nic im nie zagraża i mogą robić co im się żywnie podoba. to podejście jest niezmienne od wielu lat.

    ale temat dotyczy Netii, więc EOT
    Best ET: 14.764@1/4mile

  5. #15
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez TO JARO Pokaż post
    I jak ktoś mi mówi, że Netia do niego dzwoniła oferując 4Mega internet, gdzie ja wiem że "pójdzie" max 512kb/s, to długo by rozmawiać z takim gościem, że jak TPsa nie ma takich możliwości to NETIA tym bardziej. "Bo z pustego Salomon nie naleje..."
    Kolego jesteś w niesamowitym błędzie TP podpisuje umowę na wyższą prędkość nawet nie sprawdzając czy pójdzie po mimo ,że do serwisu zgłaszałem kilka krotnie o sprawdzenie ,żeby mieć pewność i co ... zlali temat..
    przełączyli nie działało bo ludzie o małej wiedzy lub zapale do pracy ... kret..ni jedni nie potrafili zastosować się do tego co im mówiłem instrukcja krok po kroku co trzeba zrobić...ale po co!
    1 miesiąc powrót do starej prędkości
    1 miesiąc przełączanie do wartości pośredniej
    Wyrównanie za straty czy jakaś rekompensata finansowa - zapomnij !
    Brawo dla TPSA - wojt papier wszystko przyjmie - rzeczywistość niekoniecznie

    UKE już ma przygotowaną ustawę na TP i się skończą jaja.
    Dialog i Netia mają częściowo swoje kable w większych miastach - u mnie nie i mam z konieczności fatalne neo
    A skoro są specjaliści od IT to słucham dlaczego wykorzystując upload w 40% spada download o 80% ?? takie cuda tylko w neo. "Technicy" ręce rozłożyli
    Sorry za OT ale aż mi się włos zjeżył
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  6. #16
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Po dzisiejszym dniu moge powiedziec ze wszedzie panuje banda s*****eli.
    Bylem dzisiaj w tp zdac liveboxa (niepotrzebny shit) stracilem tam godzine bo babsztyl mial jakies problemy i dopiero jak zaczelem wojne robic to wkoncu sprawe zalatwila i przyszedl jeszcze jakis pedal ze stanowiska obok i mnie uspokaja ze nie takim tonem to az mialem ochote wstac mu wy****c. Zawsze wychodzilem z zalozenia ze powinno byc "klient nasz pan" a tu co? jest na odwrot.

    wojt napisales ze wszyscy korzystaja z lini tp jest to nieprawda bo wiem ze np. dialog moze mi podlaczyc neta ale musi kopac i klasc kable i wiem ze wszyscy co maja w moim miescie dialog maja na ich kablach

    Z jednym sie zgodze tp tak samo jak poczta PL to monopolisci i jesli nie zostana nakladane i EGZEKWOWANE kary duze kary to nic sie nie zmieni niestety

  7. #17
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwylbko Pokaż post
    wojt napisales ze wszyscy korzystaja z lini tp jest to nieprawda bo wiem ze np. dialog moze mi podlaczyc neta ale musi kopac i klasc kable i wiem ze wszyscy co maja w moim miescie dialog maja na ich kablach
    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwylbko Pokaż post
    Dzwonil do mnie koles ze mogą to puscic na łączach tp
    Doskonale o tym wiem, ale mówimy o ofercie na łączach tp, jak pisałeś w pierwszym poście...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KiTo Pokaż post
    papier wszystko przyjmie - rzeczywistość niekoniecznie
    Z tym też nie jest tak do końca. Nigdy nie można sprawdzić ze 100%-ową pewnością jaka prędkość pójdzie na danym łączu. Głównym czynnikiem jest odległość urządzenia końcowego (gniazdka) od centrali. W tym momencie wiemy mniej więcej jaka prędkość pójdzie. To można określić, ale już w komputerze nie pisze z ilu kawałków kabla składa się całą linia, w ilu miejscach jest łączona, dochodzą również inne czynniki fizyczne. I to niestety wychodzi w praniu. Dopóki linia nie jest skrosowana, nikt nie da rady sprawdzić szybkości na 100%. Jeżeli szybkość nie działa to umowa albo aneks jest anulowany i podpisujemy na nowo w niższej prędkości. Do tej pory jeszcze nie było problemów z wyrównaniem rachunku za szybkość, która nie działała, a "parę" razy już dzwoniłem i prosiłem o to w imieniu klientów.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KiTo Pokaż post
    A skoro są specjaliści od IT to słucham dlaczego wykorzystując upload w 40% spada download o 80% ?? takie cuda tylko w neo. "Technicy" ręce rozłożyli
    Informatykiem nie jestem, ale wiem jedno, gdyby na tej linii świadczyła usługi jakakolwiek inna firma to było by to samo... Oczywiście to nie zmienia faktu, że problem powinien zostać rozwiązany. Z tego zdaję sobie sprawę, ale nie o tym mowa.

  8. #18
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    kolego wojt cała procedura powinna trwać 2 dni.
    1 dzień kros i sprawdzanie bo można tylko trzeba chcieć i macie do tego narzędzia,których nie zawsze potraficie/chcecie używać.
    2 sprawdzanie i ew. powrót do ustawień początkowych jeżeli nie działa.
    A nie 2 miesiące !
    powiem więcej linia dałaby rade bez problemu , problem był na synchronizacji routera z odpowiednią prędkością , wystarczyło podnieść widełki aby był zapas na ew. straty , szumy , odbicia.
    Ale kretiono sobie nie poradzili albo nie chcieli , poszli na łatwiznę kosztem klienta , rekompensata za straty biznesowe , jakieś wyrównanie,rekompensata - gów.o! Miało być nie było - kłamcy !
    Do tego jak jesteś nadaktywnym użytkownikiem to sukins.ny przykręcają Ci pasmo i wycinają Twoje pakiety , bo tak ! A "technicy" kretino oczywiście nic nie wiedzą !
    Bo jesteś klientem indywidualnym detalicznym i mają Cie gdzieś bo przynosisz za małe dochody i obsługują Cię najtańsi pracownicy zamiast wykwalifkowanej kadry.

    siwylbko kary nic nie dadzą - firma ma tradycje i kadrę z podejściem komunistycznym , nie wiedzą po co przychodzą , nie mają świadomości dobra firmy , patrzą ,żeby się się obierd.lać i nic nie robić , po najniższej lini oporu i jak rozkraść firmę (głównie zarząd).
    Głównym problemem jest to że muszą z urzędu obsługiwać rejony totalnie nieopłacalne i sporo kasy tam wkładają - firmy prywatne biorą się tylko tam gdzie jest czysty zysk nikt ich nie zmusza do świadczenia usług tam gdzie się tego nie opłaca - często wsie - bez obrazy dla nikogo.
    Sorry za OT
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •