Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: Temp. wody!!!

  1. #11

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stefanowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    stawiam na czujnik do wymiany, albo cos sie przytkalo. ale niech wypowiedza sie o tym co sie znaja lepiej. sprawdzilbym ladowanie, napiecie , umnie to byl problem.
    Ostatnio edytowany przez WHEELMAN - 13-09-10 o 21:10

  2. #12
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeśli ktoś ma multimetr sprawny to niech wypnie wtyczkę od czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym i zmierzy jaka jest jego rezystancja i niech poda na forum (oczywiście ktoś, u którego czujnik nie sygnalizuje braku płynu) a następnie warto zmierzyć rezystancję u siebie. Czujnik działa na zasadzie zmiany rezystancji czynnika, w którym się znajduje. Jeśli płyn jest na prawidłowym poziomie to szwankuje czujnik. Jak wcześniej zauważono, jego zakamienienie powoduje świrowanie wskazań rezystancji co skutkuje bezpodstawnym włączaniem się komunikatu o sprawdzenie poziomu płynu. Czasami czyszczenie czujnika pomaga a czasami nie. Jak kogoś denerwuje komunikat to wymieni zbiorniczek jeśli odkamienienie czujnika nie pomoże. Ja mam niesprawny multimetr więc nie podam właściwej rezystancji.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfów Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Jaka temperatura na zimnym silniku?

    Witam mam taki problem z moją 3 kupiłem ją parę dni temu i gdy odpalam auto z rana to temperatura na zegarze pokazuje już jakieś 62 st czy to tak powinno być ? byłem na kompie i pokazało że jest czujnik walnięty wymieniłem ale dalej jest tak samo a jak się rozgrzeje podczas jazdy to pokazuje jakieś 95 na zegarach czy to normalny objaw i nie ma się czym przejmować.Z góry dziękuje za każdą odpowiedz

  4. #14
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rafpres Pokaż post
    Witam mam taki problem z moją 3 kupiłem ją parę dni temu i gdy odpalam auto z rana to temperatura na zegarze pokazuje już jakieś 62 st czy to tak powinno być ? byłem na kompie i pokazało że jest czujnik walnięty wymieniłem ale dalej jest tak samo a jak się rozgrzeje podczas jazdy to pokazuje jakieś 95 na zegarach czy to normalny objaw i nie ma się czym przejmować.Z góry dziękuje za każdą odpowiedz

    Popraw profil to raz bo asv w 8p to swiatowa nowosc.
    Jesli chodzi o twoj problem to pewnie ktos rozbieral zegary i wskaowke zle zalozyl.
    Najwazniejsze jest to jKa informacje dostaje komputes silnik z czujnika a na zegarach jest tylko informacja dla ciebie. Taka
    Ciekawostka, w momencie gdy czujnik ma juz temperature ~82stopnie na zegarach bedzie juz 90stopni. Jak bedzie 98stopni na czujniku to na zegarach tez bedzie 90..

  5. #15
    Adrei's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Podobnie jak kolega wyżej, też kupiłem a3 jakiś tydzień temu, ale mój problem z płynem chłodniczym wygląda trochę inaczej. Mianowicie - wszystko jest ok, odpalam auto, nagrzewa się po czasie do 90 stopni, wskazówka równiutko na środku. Przejadę z 15km, wyłączę silnik, oddalę się na 10-20min, wracam do auta, odpadam - po chwili ( albo od razu ) mam 120 stopni, kontrolka miga bez przerwy. Przejadę tak...różnie, czasem 500 metrów, czasem 3km, temperatura wraca do 110 stopni po czym w sekundę widać jak spada do 90 i jest spokój już do końca. Jak sobie z tym poradzić?

  6. #16

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gryfów Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    A czy po wymianie czujnika trzeba wykasować jakieś błędy z komputera czy nie jest to konieczne??

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •