Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Wtryski TDI ALH

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Wtryski TDI ALH

    Witam! Dzis bawiac sie VAGiem doszedlem do korekcji dawek... okazalo sie ,ze jeden wtrysk na 3 cylindrze powoli wysiada w porownaniu do reszty. Tlumaczylo by to troszke nierówna prace silnika na wolnych obrotach podczas rozgrzewania. Wraz z moim mechanikiem doszlismy do wniosku ,że robimy UPGRADE na coś mocniejszego Podobno wtryski od TDI 110 ps pasują plug&play i mozna liczyc na dosc konkretny wzrost mocy. Prawda to ? Jakie wtryski polecacie ? Slyszalem tez cos o koncowkach wtrysków uzytkownika Aligator z forum TDI Tuning.pl ale sam juz nie wiem co wybrac... Chce to zrobic w rozsądnych pieniadzach i z konkretnym efektem. A moze ktos na forum ma jakies konkret wtryski do TDI'ka na sprzedaz ? HELP CHŁOPAKI !!

    pozdrawiam
    Łukasz

    ps. Autko jeździ i ma sie dobrze... tyle na zimnym troszke nierówno chodzi,gdy się rozgrzeje jest juz ok. Przebieg to 210 tys wiec chyba wtryski swoje juz przepracowaly.. ???
    A3 TDI sprzedane

  2. #2
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    hybrydy robione przez aligatora sa najlepszym rozwiazaniem jak beidzesz chcial mocno wzmacniac silnik

    co do wtryskow ze 110 polecam ci zlota serie wtryskow od silnika ASV (najbardziej wydajne!!!!)

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ghost1717
    ps. Autko jeździ i ma sie dobrze... tyle na zimnym troszke nierówno chodzi,gdy się rozgrzeje jest juz ok. Przebieg to 210 tys wiec chyba wtryski swoje juz przepracowaly.. ???
    to nie koniecznie musi byc wtrysk
    na zimnym silniku tez wychodzi kolo dwumasowe (ja sie silnik rozgrzeje to juz nie wystepuje drganie tak czesto jak na zimnym!)
    OOOO UWIELBIAM




  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dwumas jest jak najbardziej ok Sprzeglo caly komplet łacznie z dociskiem i dwumasem został zaaplikowany do autka około miesiąc temu śmiga super. A wtryski i tak zmienie Napewno nie zaszkodzi... W tej chwili mam mocną serie 94 ps zmierzone na dobrych rolkach. Ile moge się spodziewac po zmianie wtryskiwaczy na złotą serie ASV ? Macie może jakis numer katalogowy ??

    pozdrawiam
    Łukasz
    A3 TDI sprzedane

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    w starym 1z taka operacja dawala 20km bez ruszania czegokolwiek.
    A jak rano chodzi ci nierowno jakby nie na wszystkie cylindry to faktycznie bardzo prawdopodbne ze to wina wtrysków.
    Ile miales na tej korekcji dawek?

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ghost1717, jak zmieniłeś dwumasa to różnica w pracy silnika była duża czy taka sobie ??

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    szczerze to niewiele sie poprawiło. W moim przypadku denerwujący okazał sie problem który nasilał się przy gaszeniu auta... W momencie gaszenia silnika słychac było metaliczne pukniecie... tak jak by ktoś młotkiem walnął w silnik Udało sie tanio załatwic na szybko komplet SACHS'a i śmiga super do tej pory... Tylko te wtryski.... Ale spokojnie... małymi kroczkami poprawie fabryke Poprostu nie lubie jak mi coś w aucie stuka lub puka czy piszczy

    pozdrawiam
    Łukasz

    [edit]
    Co do dawek to sprawdzałem VW Tool'em i sugerowałem się jego wykresami z wtryskiwzczy. Mozna tam w bardzo fajny sposób podejrzec i zobaczyc na wykresie jak to wyglada w czasie rzeczywistym. Jesli są duże rozbierznosci w krzywych generowanych przez poszczegolne z wtryskiwaczy to wiadomo w czym jest problem. W moim przypadku wtrysk numer 3 odbiega dosc znacznie od reszty wykresów które są dosc podobne. Zaraz ide do autka i zrobie pare screenów

    pozdrawiam
    Łukasz
    A3 TDI sprzedane

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ghost1717, bo widzisz ja też mam takie objawy przy gaszeniu i uruchamianiu i sam siebie usiłuje przekonać że warto wydać tego 1000 na dwumasa

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _RS
    ghost1717, bo widzisz ja też mam takie objawy przy gaszeniu i uruchamianiu i sam siebie usiłuje przekonać że warto wydać tego 1000 na dwumasa
    Ok ale zanim wydasz 1000 zł na dwumasa sprawdz dokładnie stan napinacza paska wielorowkowego ( ten który napina pasek od klimy i pompy wspomagania. Zrobie fotke i niedlugo wrzuce na forum o co dokladnie chodzi ) spójrz pod maske i zobaczysz )
    A3 TDI sprzedane

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    masz to szczescie za masz ALH ,lepsze turbo niz w AGR. Wartaloby zrobic odrazu program z tymi wtryskami, faktycznie najlepsze seryjne sa zlote z 110KM ASV.
    Ale mistrzostwo to wtryski Aligatora i odrazu u niego program.Wtedy w ALH mozesz liczyc na ponad 140KM i 300Nm.
    Co do mocnej serii, to srednio, ja w AGR mialem 97KM a kolega w Golfie4 102KM, mierzone na MAHA
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny




    a tu wolne obroty :



    Mimuszek... Dlaczego Turbo w ALH jest lepsze ? Słyszałem ,że to moje jest z zmienna geometrią... prawda to ?

    pozdrawiam
    A3 TDI sprzedane

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •