Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 57

Temat: Nie działa tył i tuba, radio Kenwood KRC-677R

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Unhappy Nie działa tył i tuba, radio Kenwood KRC-677R

    Witam!
    Kupiłem sobie śliczną Audi A3, która była już z radiem Kenwood KRC-677R. Do tego radia podłączona jest zmieniarka, również Kenwood, też była zamontowana przez kogoś innego. Nawet się nią jeszcze nie bawiłem bo auto dostałem dopiero dzisiaj.
    Martwi mnie tylko, że nie działają tylne głośniki ani tuba. Próbowałem w radiu coś pomajstrować, ale kompletnie się na tym nie znam. Myślę, a raczej - taką mam nadzieję - że chodzi tylko o przestawienie czegoś w radiu lub podłączenie tej tuby, bo ostatnim właścicielem tego auta był 64-letni starszy pan ;P

    Zaglądałem w bagażniku do tuby, to tam, przynajmniej dla mnie, wygląda wszystko na poprawnie podłączone.
    Czy może to radio nie obsługuje subwoofera? Ale nawet jeśli, to czemu nie działają też tylne głośniki
    Pomóżcie prosze, bo nie chce wydawać kolejnych pieniędzy na elektryka. Zakup tego samochodu już wystarczająco wyczesał mi kieszeń :]

  2. #2
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bylo milion razy.Nastepnym razem zanim zapytasz to poszukaj.
    Musisz dokupic na allegro cos takiego
    http://allegro.pl/item849545318_adap..._glosniki.html
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  3. Podziękowania dla tomekAGU za pomoc w problemie

    makszyman (15-12-09)

  4. #3

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Przepraszam ale skorzysta?em z opcji SZUKAJ w tym celu i trudno by?o sprecyzowa? pytanie aby cokolwiek znalaz?o.
    Takie rozwi?zanie pomo?e na 100%?
    A mo?e lepiej by?oby zainwestowa? w nowe radio? Mam na my?li marki takie jak JVC, Sony, Kenwood a dok?adnie te modele:
    http://www.allegro.pl/item851335872_...p_olsztyn.html
    http://www.allegro.pl/item854728871_...gw_kurier.html
    http://www.allegro.pl/item853826675_..._mp3_gwar.html

    lub inne do 250 z?, kt?re obs?uguj? format MP3, a uwa?acie za dobre...

    Co by?cie z tych 3 wy?ej wymienionych mogli poleci?, tak, aby by?y najbardziej kompatybilne w mojej A3 ? Lub dajcie jakie? swoje typy, je?li uwa?acie, ?e te nie b?d? dobre. Cho? do 250 z?, bo tyle chc? wyda?, nie ma zbyt du?ego wyboru...
    Ostatnio edytowany przez makszyman - 15-12-09 o 23:01

  5. #4
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Do kazdego radia ktore niema mini iso bedziesz potrzebowal taki adapter.
    Jesli chodzi o zmiane radia to musial by sie wypowiedziec ktos kompetentniejszy obeznany w wielu modelach.
    Napewno beda zachwalac alpine
    Starym zwyczajem
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  6. #5

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ale Alpine do 250 zł raczej nie kupie
    Spotkałem się z wieloma opiniami, że Kenwood to robi dobre miksery, a radia już niekoniecznie. Sony ponoć w radiach w takiej cenie jak ta, wykorzystuje części od innych chińskich producentów, które są słabej jakości.
    Z kolei w porównaniu samych specyfikacji tych modeli Kenwooda z JVC, Kenwood wypada lepiej. Ma mianowicie więcej ustawień EQ i więcej innych funkcji, a na pewno wygląda lepiej niż JVC, choć ten również nie jest brzydki. No ale wygląd to już ostatnia rzecz na którą patrze, bo przecież chodzi o dobre brzmienie, a wygląd to tak przy okazji na samym końcu moge brać pod uwagę
    Ale z tego co wnioskuję, to kupując jedno z tych ww. odtwarzaczy, tak czy inaczej będę musiał zakupić ten adapter. Jeśli się mylę to prosze mnie natychmiast wyprowadzić z błędu!

    ...A brat mnie straszył, że pewnie mi głośniki wykręcili

  7. #6

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    mam takie JVC i do czynienia z tamtymi, JVC bardzo dobrze komponuje się z podświetleniem i gra całkiem przyjemnie starcza i tak nie usłyszysz różnicy chyba że kupisz clariona za jakiegoś 1000 bo miałem ostatnio i dźwięk o niebo lepszy a kable to możesz samemu sobie przerobić jeśli trochę masz pojęcia żadna sztuka tylko sprawdził bym czy głośniki nie są spalone bo sam kupiłem a3 i mam wszystkie popalone prawie, tylko cieszy mnie to że został wzmacniacz wart jakieś 400 pln i kondensator i wszystkie okablowanie już zrobione, jeśli podejmiesz sie samemu przerabiać daj znać Ci wytłumaczę...
    Dodano:
    a jeśli chodzi o to że CI nie gra to sprawdź czy wzmacniacz masz podpięty przy radiu (12V po stacyjce) i 12V od akumulatora i masę i chincze oczywiście bo pewnie tuba i tylne głośniki są razem przez wzmacniacz podłączone!!!
    Ostatnio edytowany przez seba19899 - 21-12-09 o 21:51 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #7

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tam czinczy żadnych nie ma, jest sama kostka...nie znam się na tym w ogóle właśnie
    Ale z tego co wiem, to tam nie ma wzmacniacza? Chyba że w tubie jest wbudowany??

    A co do przeróbki - możesz dać instrukcje jak to zrobić. Kolega się co nieco orientuje w tym, więc może on by się podjął gdyby miał krok po kroku rozpisane co robić. Lub schemat połączeń chociażby z objaśnieniami To powinno mu wystarczyć.
    Ostatnio edytowany przez makszyman - 21-12-09 o 22:45

  9. #8

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    no bo to z radia masz gniazda na chincze i z tego puszcza się kable do wzmacniacza chyba że radio ma osobne wyjście, inni zaś robią że z głośnika z tyłu biorą sygnał ale tak nie powinno się robić bo obciążasz nie potrzebnie radio!! a jeśli chodzi o podłączenie to bierz probówkę albo miernik i znajdź zasilanie na kostce czarny i czerwony pewnie grube kable i podłącz pod kable od radia co masz w zestawie jak kupujesz nowe, jeśli nie to KUP sobie po ISO na głośniki i zasilanie i podłącz czerwony od zasilania pod czerwony zwarty z żółtym jeśli chcesz mieć na stałe radio a nie po stacyjce a czarny do masy i już radio powinno się włączać a głośniki szuka się najłatwiej baterią 9V jak trafisz na głośnik to go usłyszysz jak trzeszczy i pod drugą kostkę ISO podłączasz. coś nie wiesz pytaj
    Serwis RTV naprawa wszystkiego co elektroniczne!!!!

  10. #9

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ehh problemów ciąg dalszy...
    Podłączyłem ten adapter, o którym wspomniał tomekAGU. Sub i tył gra, ale...Tuba gra tak, że ledwo ją słychać, w sumie prawie wcale. Nawet jak ustawie fadem w radiu tylko na tył, to też marny efekt. Kolega powiedział, że mam za słabe radio, żebym se kupił nowsze, chociażby jedno z tych które wymieniałem pare postów wcześniej.

    Może mieć racje?

  11. #10
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam starego blaupunkta brighton i bez wzmaka u mnie dawal rade na crunchu drive.Zreszta ori gamma tez ogarniala sprawe wiec mysle ze to nie kwestia radia.
    Ori sub jest aktywny wiec jesli dostaje zasilanie, remote, i audio to wzmocni sobie sygnal.Wlasciwie to nalezy podawac sygnal na wzmacniacz bez zadnego wczesniejszego wzmacniania.
    Mozliwe ze wzmak sie pogonil ze tak cicho gra.A niemasz do tuby nic wiecej podpiete oprocz ori zestawu??
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 24-12-09 o 02:04
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •