Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 216

Temat: Ciężko odpala po nocy / BKD

  1. #51
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez peawe Pokaż post
    Witam,

    Mam ten sam silnik 2.0 TDI BKD i ten sam problem - problem z rozruchem przy zimnym silniku. Zadzwoniłem do ASO gdzie powiedzieli mi, że zaczęli by od czyszczenia ultradźwiękami pompo-wtryskiwaczy i wymiany uszczelniaczy - koszt 1500zł !!! Za wymianę samych uszczelniaczy chcą 1000zł. Dodatkowo nie dają gwarancji, że to pomoże. Czy ktoś wymieniał te uszczelniacze i może się wypowiedzieć czy to coś dało?

    Jeżeli ktoś to robił na własną rękę to czy są potrzebne jakieś specjalne przyrządy aby wymontować te pompo-wtryskiwacze? Jeżeli ktoś ma dostęp to prosiłbym o numery oryginałów tych uszczelniaczy/zestawów.
    ja wymieniałem i nic nie pomogło w kwestii odpalania

    poprawił się kolor dymu, który z siwo/niebieskiego wrócił do normy na ciemny szary - jak to w tdi

    a wymieniałam bo olej na bagnecie był jak woda... po prostu z niego skapywał

  2. #52

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    M-k
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    p.s.

    a czujnik temperatury plynu kolega sprawdzal ??

    podpinany byl komputer ? dobrze pokazuje ??
    Komputer był podłączany - żadnych błędów. Ogólnie silnik pracuje tak jak należy, problem jest tylko z odpalaniem na zimno czyli jak dłużej postoi. Jak go odpalę na zimnym, zgaszę i znów próbuje odpalić to startuje normalnie. Wygląda to tak jakby po dłuższym postoju układ się zapowietrzał.

    Miro tak jak radzisz zaleję dziś ten środek do czyszczenia wtrysków i sprawdzę olej czy nie zawiera paliwa...

    Sporo osób boryka się z tym problemem. Komuś udało się w ogóle go rozwiązać?

  3. #53
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    bledow zadnych nie bedzie, chodzi o wskazania temperatury
    i czujnika plynu i czujnika paliwa

    ktos obyty z vag bedzie wiedzial o co chodzi

    zalej preparat na pelny bak, wyjezdzij, wymien filtr paliwa, zobaczysz

    ja walcze z problemem juz od wiosny, wymienilem czujniki choc byly dobre, wymienilem na probe vacupompe, a dzis jeszcze rozrusznik

    ktos wspomnial w tym ,albo w tamtych tematach ze ostatnio pali lepiej, pali bo na zewnatrz zrobilo sie chlodniej i komputer daje wieksze dawki rozruchowe.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #54

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    M-k
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Odebrałem ostatnio samochód z serwisu i chciałbym się podzielić uwagami.... Auto stało w serwisie prawie tydzień czasu. Po podłączeniu komputera stwierdzili, że auto nie ma błędów i że wszystkie czujniki działają tak jak powinny. Według zaleceń dealera w silnikach BKD powinny zostać wymienione uszczelniacze pompowtrysków - mówili, że w 90% pomaga to na problemy z odpalaniem na zimnym. Niestety, ale w moim przypadku nie pomogło. Szukali dalej... Zmierzyli ciśnienie na cylindrach i wyszło że na pierwszym jest ono niższe o około 2 bary, a na drugim o około 3 bary w porównaniu do cylindra 3 i 4. Żeby stwierdzić przyczynę należy zdemontować głowicę - koszt około 1500zł (demontaż/montaż + uszczelki)... Odebrałem samochód z serwisu - narazie nie stać mnie na dalszą naprawę...

    Poczytałem trochę na innych forach i niestety ale okazuję się, że głowice z silników BKD mają bardzo często wadę odlewniczą, które powoduje pękanie tych głowic. Podejrzewam, że jest tak również w moim przypadku - stąd różnica w ciśnieniu (na innym forum ktoś miał identyczną sytuację z ciśnieniem jak ja - okazało się głowica miała pęknięcie pomiedzy pierwszym a drugim cylindrem). Sporo osób uważa, że pęknięta głowica objawia się ubywaniem płynu chłodniczego - w serwisie powiedzieli, że nie jest to regułą i czasami głowica potrafi pęknąć tak, że płyn nie ubywa. W moim przypadku płyn nie ubywa. Na innych forach ludzie, którym pękła głowica w BKD pisali, że głównym objawem był właśnie ciężki rozruch zimnego silnika.

  5. #55
    bazzyliusz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Potwierdzam. U mnie tez po dłuższym postoju na zimnym silniku nie zapalał. Rozrusznik jakby chciał zakręcił i stawał. Potem ani rusz. Zapalał po jakims czasie i kilku próbach. Pęknięta głowica była i płyn w cylindrze. No ale był zauważalny ubytek płynu.

  6. #56

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    M-k
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bazzyliusz Pokaż post
    Potwierdzam. U mnie tez po dłuższym postoju na zimnym silniku nie zapalał. Rozrusznik jakby chciał zakręcił i stawał. Potem ani rusz. Zapalał po jakims czasie i kilku próbach. Pęknięta głowica była i płyn w cylindrze. No ale był zauważalny ubytek płynu.
    Możesz powiedzieć ile mniej więcej wyniosła Cie naprawa? Zmieniałeś głowice na nową/używaną czy spawałeś swoja?

  7. #57
    bazzyliusz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Spawania nie polecam, szukać najlepiej używanej i od razu dawać na sprawdzenie szczelności. Ceny różne ok 1500 za używkę, 4000 w serwisie regenerowane i 6000 nowe. A robocizna w zależności od fachowców różne...

  8. #58
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    przy cenie 1500zl za glowice (wciaz star) + sprawdzenie jej szczelnosci + planowanie + nowe uszczelki + robocizna, lepiej kupic caly mlody silnik i sobie wlozyc, a stary nam zostanie na czesci. damy za wszystko gora 5tysiecy, ze starego lekko odzyskamy z 2tys
    za 3tys mamy powiedzmy dwuletnie, nowe BKD, bez wad konstrukcyjnych glowicy, z malym przebiegiem.
    remonty takie jak glowica, lub calkowity remont silnika w dzisiejszych czasach i zalewie czesci z "anglikow" "powypadkow" itd sa nieoplacalne

    tyle ze u kolegi to raczej nie glowica. jesli masz problemy z kompresja to moze trzeba wymienic uszczelnienia (gruby !!! remont) dobrze ze chociaz uszczelniacze wtryskow zmienili...
    czestym problemem jest zacinajacy sie wtryskiwacz. trzeba im zrobic diagnostyke

    tutaj kolezanka opisala dokladnie coraz popularniejsz naprawe w silnikach 2.0TDI z przebiegami ponad 200tys > bo z tego co mi wiadomo wtedy tak sie dzieje :

    http://www.a3-club.net/forum/showpos...8&postcount=26

    wiem ze nowy wlasciciel auta Yelona robil podobna operacje i wszystko wrocilo do stanu fabrycznego.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #59

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    M-k
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Też mi się wydaje, że w przypadku pękniętej głowicy sensowniej byłoby zamontować młodszą, poprawioną jednostkę. Moje audi jest z 2004 roku i posiada skrzynie DSG. Czy silnik z 2007 roku będzie pasował do mojego auta? Czy mocowanie silnia i osprzęt z jednostki z 2004 roku będzie taki sam jak z silnika z 2007 roku? Z tego co wyczytałem w silniku z automatyczną skrzynią są inne pompki niż w silniku z manualną skrzynią.

  10. #60
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    w moim aucie głowica była cała ( test pod ciśnieniem przez 7 godzin ) a problem był nie miłosierny ( odpalała po 10-15 sekundach )

    przyczyna tkwiła bez pośrednio w lejących wtryskach, wszystko ściekało i czym dłużnej postało auto tym bardziej układ się zapowietrzał.

    Na szczęście wtryski było bosch wiec dało się zregenerować po 300zł od sztuki

    uszczelniacze jak wcześniej pisałem tez były wymieniane za mojej kadencji, ale nie pomogło

    UWAGA! warto dopytać mechanika co sądzi na temat "podfrezowania" otworów pod wtryski, bo po regeneracji mogą nie leżeć tak jak nowe

    ogólnie jest trochę zachodu,

    zgadzam się z Mirem, jak bym miał pękniętą głowice, to bym zmienił silnik, dokładnie tak jak Malik

Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •