Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Turbo czy nie turbo?

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/ Brzozów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Turbo czy nie turbo?

    Trochę szukałem na forum ale nie znalazłem dokładnie tego co mi dolega albo nie potrafię szukać.
    Mianowicie sprawa ma się tak.
    Jechałem autem Audi A3 1.9 TDI silnik prawdopodobnie 90KM zchipowany na 110KM rok 2000 po liftingu w trasie, wszystko super fajnie prędkośc nie duża obroty standard po dupie nie dostawało aż tu nagle w pewnym momencie jechałem 50km/h i chcąc przyspieszyć odczułem brak mocy i dziwny swist pod maska, ten swist pojawial sie tylko od momentu zalaczania turbiny czyli obroty ok 1600 w gore. Dojechalem do domu jakies 5km bo nie moglem sie zatrzymac i chcialem sprawdzic czy czasem nie zawiesila sie turbina ale po kilkukrotnym odpalaniu auta nic nie pomoglo a problem wystepowal dalej tylko podczas jazdy. Na biegu jalowym dodajac gazu nie bylo tego swistu. Pojechalem z tym do najblizszego serwisu 50km jadac caly czas powolij praktycznie zeby nie wlaczalo sie turbo. Umowilem sie na dana godz auto postalo 4 godz pod praca i uruchamiajac je popracy od razu kleby siwego dymu az do dojazdu do serwisu. Serwisanci od razu powiedzieli ze to turbina i trzeba wymienic.
    Jest jakas opcja zeby to bylo cos innego czy turbo ? Bo w sumie wczesniej nie dawalo oznak ze pada lub cos w tym stylu tym bardziej ze bylo zmieniane wprawdzie na regenerowane ale jakies 30tys km temu max.
    Dzieki z gory za pomoc
    Ostatnio edytowany przez Rudisz - 30-03-10 o 12:45

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rudisz Pokaż post
    uruchamiajac je popracy od razu kleby siwego dymu az do dojazdu do serwisu. Serwisanci od razu powiedzieli ze to turbina i trzeba wymienic.
    Jest jakas opcja zeby to bylo cos innego czy turbo ?
    jest inna opcja i dla mnie bardziej prawdopodobna niż turbo a mianowicie klapa gasząca, jeśli spaliny czuć niespaloną ropą to w pierwszej kolejności proszę odpiąć wężyk, który wsadzony jest na króciec czarnego siłownika poruszającego klapą gaszącą przy obudowie zaworu EGR, następnie proszę sprawdzić położenie samej klapy gaszącej po zdjęciu węża gumowego z wlotu obudowy zaworu EGR - klapa ma być ustawiona poziomo czyli w pozycji otwartej. Słyszalny świst turbosprężarki może być spowodowany spadniętym lub nieszczelnym wężykiem ciśnieniowym, który idzie od elektrozaworu N75 do gruchy ciśnieniowej przy turbo bo nie uchyla się w niej zawór upustowy.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Lub jakas inna nieszczelnosc. Mnie kiedys tak swistalo i samochod byl slabszy. Okazalo sie, ze spadla odma i silnik dostawal ''lewe powietrze''

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/ Brzozów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Problem rozwiazany, turbo wymienione, reszta byla ok.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •