Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 57 z 57

Temat: prędkościomierz - dziwne dane o prędkości

  1. #51

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarocin
    Auto
    Audi A3 8L 1.6 2001r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    krzysiu101 A wymieniany był licznik ? Bo wg. mnie ktoś wymienił same tarcze z anglika na europe i wsadu nie przerobił. Widać to po teście wskazówek i nr. licznika,że to anglik.
    Tak licznik na pewno wymieniany przez poprzedniego właściciela (szkoda że nic o tym nie powiedział).
    Wsad raczej też przerobiony tylko wg. mnie chyba są złe tarcze - u mnie powinny być takie ze 100km/h trochę na lewo a nie centralnie na środku.
    Mam na myśli to, że raczej będą pasować takie:


    Wydaje mi sie, ze to powinno zalatwic sprawe.

  2. #52
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jak by wsad był dobrze przerobiony to by dobrze wskazywał. Możesz kupić te tarcze co jest dużo droższe albo wgrać wsad ale prawidłowo przerobiony.
    Jeśli licznik ma mały uchyb to jeszcze można kodowaniem licznika poprawić skalowanie.
    A jakiej produkcji jest ten licznik?
    Ostatnio edytowany przez renegat207 - 12-12-16 o 20:27

  3. #53

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Prędkościomierz - instalacja, impulsator (swap z AT->MT) / światła i czujniki cofania

    Witam wszystkich po wielu latach nieobecności

    Wiem, że temat prędkościomierza jest przerobiony w lewo i prawo, ale sytuacja jest trochę nietypowa i mam kilka spostrzeżeń i prosiłbym o potwierdzenie moich wydumek.

    Auto jest po przekładce z AT na MT. Zrobione jest, odpukać, w miarę porządnie.

    Prędkościomierz przez 80% czasu leży na dole. Przez 10% pokazuje prędkość prawidłowo (sprawdzone z gps) a przez resztę czasu wariuje - ale w czasie wariowania maksymalnie pokazuje prędkość z jaką jedzie auto.

    Oczywiście jak nie działa to licznik km stoi, wariuje wskazówka paliwa. Sprawdzałam prędkość na climatronicu. Pokazuje tak samo jak prędkościomierz.

    Błędów nie ma obecnie. Tylko przy kupnie raz wyskoczył "czujnik prędkości". Testy zegarów zrobione.

    Wnioskuję z tego, że sam impulsator jest ok a problem leży w instalacji auta, która wiem, że lubi gnić (szczególnie, że climatronic pokazuje identycznie jak licznik). Czy jednak, w związku ze zmianą, skrzyni może być inny problem? Pomijam jakiegoś druta ale chodzi mi o inną instalację.

    Czy również w instalacji auta należy szukać przyczyn nie włączania się świateł wstecznych i ciszy z czujników cofania? Co i gdzie trzeba zdrutować, żeby uruchomić światła wsteczne z czujnikami cofania?
    ALH + 0.216 + hybryda ARL + kolektor AWX w drodze + pompa 11 w drodze
    całość ogarniana przez soft-car.pl
    Pełen nadziei na szanse z ARL, licząc, że się nie rozpadnie padalec.

  4. #54
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A jaki masz licznik podaj nr dokładnie?

  5. #55

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Gdzie moge znalezc ten numer?

  6. #56
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Z tyłu licznika jest albo podłącz się diagnostycznie i też się wyświetli.

  7. #57
    STR8's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Skaczący prędkościomierz

    Witam, piszę że tak powiem z biegu czekając na możliwość podpięcia auta pod VAG'a - kabelek do mnie dopiero idzie. Jednak w ostatnim czasie z autkiem zaczęły dziać się dziwne rzeczy - jednak od początku. Miałem problemy z płynem chłodniczym - pękła mi rurka przez co zalana została cała komora, zaś sam płyn od samego początku był mętny, z zanieczyszczeniami trochę jak musztarda czy coś w tym stylu - po tysiącu usłyszanych stwierdzeń od znajomych 'uszczelka bankowo' po dokładnym sprawdzeniu przy naprawie rurki wyszło tak naprawdę na to że ktoś nie dbał o owy płyn bądź wlał tam jakiegoś specyfiku (płyn strasznie śmierdział - ciężko opisać ten zapach, auto nie grzało się przy agresywniejszej jeździe, po prostu dziwny płyn) - układ został kilkanaście razy wypłukany - i problem tak naprawdę znikł. Troszkę wcześniej niż wyciekł płynu pojawiła się żółta kontrolka ABS na wyświetlaczu - do tej pory myślę o czujniku - jeden jest praktycznie wyrwany - siedzi w mocowaniu ale nie ma pełnej izolacji na kablach. Teraz przechodząc do meritum - chwilę po wycieku tego płynu prędkościomierz zaczął żyć swoim życiem - pojawiło się to przy wjeździe na autostradę - po dociśnięciu gazu wskazówka latała sobie jak chciała - od 70 do 260 (co śmieszne stojąc w korku w mieście czasami wskazówka wskazuje na 260km/h i naliczają się kilometry). Nie ma na to reguły, wskazówka lata jak chce, latała całą trasę około 400km na autostradzie, na następny dzień po odstawieniu auta od uruchomienia znowu latała przez jakieś 10 minut jazdy. Tak jak wyżej nie ma reguły, czasami zacznie łapać po chwili od rozpoczęcia jazdy czasami nie. Dopiero po nagrzaniu auta wskazówka spada do zera na światłach, w innym przypadku cały czas lata nabijając kilometry. Często przy toczeniu się powoli do przodu pokazuje normalnie zaś po dodaniu gazu zaczyna wariować. A i ostatni fakt sprawdzony na autostradzie (dajmy na to w Niemczech aby nie było ) w momencie kiedy się to pojawiło - wskazówka latała cały dzień jak chciała, gdy jechałem na autostradzie w okolicach prędkości 150km/h licznik się normował - zwalniałem zaczynał latać, przyśpieszałem normował się. Problemu szukać w czujniku prędkości, zegarach, czy zalanym okablowaniu - o ile mogło dojść do tego podczas wycieku płynu? Spotkał się ktoś z czymś takim? Jutro mogę wrzucić filmik mniej więcej jak to wygląda.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •