Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Brak reakcji na pedał gazu

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Auudi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Question Brak reakcji na pedał gazu

    Cześć,
    Mam problem z moją Audi A3 1.8 8L bez gazu. Auto raz odpala raz nie. Jeżeli już odpali wskakuje na 1 000 - 1 200 obr i nie reaguje na dodawanie gazu.
    Po podłączeniu VAG wyświetla błędy:

    Kod:
    18039	Czujnik 1 pedału gazu - sygnał za wysoki brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    18042	Czujnik 2 pedału gazu - sygnał za wysoki brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    17950	Czujnik położenia przepustnicy 1 - zła funkcja brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    17581	Czujnik sterowania przepustnicy 2 - sygnał za wysoki brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    17513	Sonda lambda czujnik 1 strona 2 grzejnik zwarcie do B+ brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    - Wymieniłem pedał gazu na nowy - błędy te same brak reakcji
    - Sprawdziłem wiązkę od pedału gazu do komputera - są przejścia, brak zawilgocenia, styki czyste
    - Komputer nie jest zawilgocony

    Dodam że 100 km wcześniej była wymieniana sonda lambda na zamiennik i jeździła bez problemu i nie pojawiały się żadne błędy.

    Macie jeszcze jakieś pomysły co sprawdzić?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 26-10-15 o 16:28

  2. #2
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    A sama przepustnice i jej kostke brales pod uwage??
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Auudi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DanioUk Pokaż post
    A sama przepustnice i jej kostke brales pod uwage??
    Jeszcze nie ale dzisiaj postaram sie to sprawdzic.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Hej,
    Dzisiaj znajomy sprawdził przepustnice. Po odłączeniu przepustnicy silnik odpala bez problemu. Po sprawdzeniu napięcia zasilania przepustnicy jest 1V. Gdzieś na forach wyczytałem że napięcie powinno być w granicach 5V. Wiązka od przepustnicy do komputera ma przejście.

    Jak myślicie uszkodzony jest kompletnie komputer?

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny [1.8T][ARZ] EPC i nie działający pedał gazu

    Witam mam straszny problem nie wiem co już mam robić ręce mi opadają otóż wczoraj przyjechałem o 1 w nocy wszystko było ok śnieg był deszcz chodziło jak ta lala zaparkowałem pod domem, tego samego dnia w południe chciałem jechać do sklepu odpaliłem wyskoczyło EPC i wogóle pedał gazu nie reagował aż się zdziwiłem że tak nagle wcześniej nie miałem problemów. Podłączyłem pod VAGa błędy 18039, 18042 czujnik 1 i 2 pedału gazu. Wyjmowałem wtyczkę nic zaśniedziałego rozebrałem czujnik wszystko w porządku, dobrałem się do ECU przewody ok również nic zaśniedziałego wszystko dobrze odpiąłem kostkę od przepustnicy również nic. Już nie mam pomysłów ani sił tempomat nie działa. Zaraz idę pod Vaga podłączyć i sprawdzić w blokach co i jak. Może ktoś coś wie i miał ten sam problem?

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    VAG pokazuje 15% i 85% nic nie reaguje napięcie na wtyczce pedału znikome 1V dziś ECU oddałem do gościa który się tym zajmuje zobaczymy co mi powie a i jeszcze informuje że przed tym zdarzeniem przewód sondy lambda se latał zobaczyłem i koszulkę podarło i na jednym przewodzie gołe druty sądzę że zrobiło się zwarcie tak czy siak odłączyłem sondę i nie pomogło sądzę że ECU uwalone. Dam znać jak coś

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Więc tak zdaje moje relacje może komuś się to przyda przez tą sonde co ten przewód się przetarł jest to przewód zasilania grzałki czyli biały zrobiło zwarcie po oddaniu elektronik powiedział że płyta jest uwalona płyta jest wielowarstwowa a więc ścieżka się spaliła w środku więc tego gołym okiem nie zobaczymy jedynie rentgenem to jest naprawa nieopłacalna okiem widać na powierzchni płytki czarne zjarane leciutko jak się przyświeci pod spodem płytki widać wewnątrz płytki spalenie. Kupiłem drugie ecu naprawię przewody sondy lambda i będzie śmigać

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •