Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Problem z pilotem - szukałem gdzie sie da ;(

  1. #1
    wojtekrgce's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny Problem z pilotem - szukałem gdzie sie da ;(

    Witam
    odstatnio wszedłem do mojej s3 i bawiłem sie polskim vagiem

    wszedłem w zamek centralny po czym kliknąłem przekodowanie i dałem tak wartość 0 po czym przestały mi działać wszystkie funkcje centralnego (alarm, pilot w kluczykach, dźwięk po zamknięciu, mruganie kierunków itd itd.)


    samochod normalnie odpala.

    ogolnie to wiem, ze trzeba wpisać wartość w przekodowaniu.

    Znalazłem na forum poniższe wartości

    +000001 - Open rear flap (lockcylinders tail) - otwieranie kufra z pilota
    +000064 - Comfort function over radio - zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem
    +000512 - Close radio acknowledgement (1x flashing) - potwierdzenie zamkniecia centralnego zamka błyskiem kierunków
    +002048 - Door/window lifter logic (the USA) - trochę skomplikowana funkcja, ale mniej więcej polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilanaścei sek możesz otwierać/zamykać okna apotem juz nie oraaz między innymi myk polegający na tym, że po wyłaczeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym klikiem (bez trzymania przycisku
    +004096 - Open radio acknowledgement (2x flashing) - potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków
    +000004 - SPS - selective zentralverriegelung - selektywny centralny zamek?
    +000008 - DWA - Activation of the DWA - aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany)
    +000016 - Tail unblocking over 5 km/h closed - zamykanie kufra powyżej 5km/h
    +000128 - Right steering wheel - kierownica po prawej stronie
    +001024 - Close acknowledgement (DWA horns) - zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki
    +008192 - Deactivate SAFE function (only the USA) - deaktywacja funkcji polegającej na automatycznym otwieraniu centralnego w przypadku kolizji (zadziałania poduszek)


    ALE DALEJ NIE DZIAŁAJĄ PILOTY

    próbowałem je od nowa zaprogramować i tez sie nic nie dzieje

    prawdopodobnie wyłączyłem moduł komfortu (tak mi sie wydaje)
    twierdze tak dlatego, ze nie moge sie z nim połączyć
    poza tym jak wchodze w zamku centralnym w adaptacje to wpisując kanał 01 pisze, ze w ogole takiego nie ma (tak samo jest z kanałem 21)


    prosze o pomoc

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Te wartości to nie są wartości które musisz wpisać żeby przekodować tylko DODAĆ do obecnej wartości która pojawiła Ci się w tamtym polu, żeby uruchomić daną funkcję!

    więc jak miałeś np powiedzmy to wartość 30781 to żeby dodać otwieranie/zamykanie szyb pilotem powinieneś dodać do tego +64 = 30845 i taką wartość zapisać w tym polu.

    Zapiszesz tam coś innego co nie ma przełożenia format binarny to będzie właśnie taka kicha.
    Zobacz tu: http://forums.audiworld.com/archive/...t-2607467.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •