Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 35

Temat: klapka sterująca wlotem powietrza do klimy/układu nawiewu

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Częstochowa
    Auto
    Skoda Octavia II FL
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ja próbowałem ściągnąć najpierw górna klapkę ale problem był w tym że ten zatrzask miałem od dołu i za chiny nie mogłem tego rozłączyć. Za drugim podejściem, po obejrzeniu zdjęć tego mechanizmu, łączek, wszystko rozebrałem w max 20 min. i się śmiałem jakie to proste . Powodzenia.

  2. #12
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Panowie dziś naprawiłem ta usterkę .. tj. ten nieszczęsny silniczek obieg zamkniętego .. nie jest to trudna operacja zajęło mi to może ze 30 min. wyjęcie i 20 wsadzenie (15 min. to celowałem śrubkę żeby go przykręcić ) pęknięty był trybik - do sklejenia użyłem kleju gospodarczego (epoksydowego, dwu składnikowego - kupiony w OBI za 12 zł )



    śmiem stwierdzić ze silniczek ulega uszkodzeniu własnie przez tą klapkę, przynajmniej u mnie przez nią trybik się uszkodził.
    Ta górna klapka chodzi tak ciężko ze ciężko jest ją przestawić ręką, a co dopiero takim silniczkiem z plastykowymi trybami ..

    ja osobiście wykombinowałem taki myk, ze od silniczka odpiąłem to ramię, które steruje górna klapką, klapka jest otwarta cały czas, a silniczek bez problemu zamyka i otwiera dolną klapkę ( która zamyka i otwiera obieg, nie wiem po co jest ta górna, skoro po zamknięciu jej i tak jest wlot powietrza od filtra, bo ona nie zamyka całego wlotu powietrza, tak 1/3 zostaje i tak otwarta)

    mam tylko jedno pytanie w jakim celu jest ta druga klapka ?? bo są 2 .. chodzi mi o tą przy filtrze kabinowym..

    jak komuś parują szyby i coś cyka za schowkiem to niech się bierze za rozbieranie

  3. #13
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez L@mberT Pokaż post
    mam tylko jedno pytanie w jakim celu jest ta druga klapka ?? bo są 2 .. chodzi mi o tą przy filtrze kabinowym..
    No wlasnie jest po to zeby ci nie parowaly szyby, zebys mial obieg otwarty to musi byc t klapka wlasnie otwarta

  4. #14
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    no tak tylko, że po jej zamknięciu i tak zostaje szczelina (klapka nie jest szczelnie zamknięta) a jedyną drogę wejścia świeżego powietrza do środka zamyka ta klapka zaraz za wiatrakiem ....

  5. #15
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez L@mberT Pokaż post
    no tak tylko, że po jej zamknięciu i tak zostaje szczelina (klapka nie jest szczelnie zamknięta) a jedyną drogę wejścia świeżego powietrza do środka zamyka ta klapka zaraz za wiatrakiem ....
    No to sam sobie odpowiedziales, ta szczelina jest za mala i szyby beda parowac, poza tym jak zamyka sie ta klapka pod filtrem to otwiera sie ta nad nogami pasazera i tam ciagnie powietrze to jest wlasnie obieg zamkniety a jak masz otwarty to ciagnie spod filtra a ta nad nogami jest zamknieta.

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Częstochowa
    Auto
    Skoda Octavia II FL
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    U mnie niestety klejenie nie spisało się. Kupiłem porządny klej a i tak po kilku miesiącach odkleił się trybik i znowu pykało. Odpuściłem ponowne klejenie i przewierciłem się z góry na dół przez trybik i trzpień. W dziurę wsadziłem gwoździa zakrzywionego i tyle. Teraz to już tylko silniczek może się spalić .

  7. #17
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    dobry patent a ciężko chodzą u Ciebie klapki ? bo ta przy filtrze u mnie bardzo ciężko i to ona wykończyła plastykowy trybik

  8. #18
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez L@mberT Pokaż post
    dobry patent a ciężko chodzą u Ciebie klapki ? bo ta przy filtrze u mnie bardzo ciężko i to ona wykończyła plastykowy trybik
    No to jest troche niemozliwe ona praktycznie wisi, jak jest odczepiona od silniczka to jak na nia dmuchne to sie obroci

    A trybik nie wykancza sie od oporu klapek tylko od grafitu ktory jest na plytce drukowanej i sie zabrudzi lub zetrze i wtedy silniczek robi zbyt duzy obrot
    Ostatnio edytowany przez Slipper - 23-09-10 o 08:15

  9. #19
    Frodo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie też wali cały czas gorącym powietrzem okazało się ze silniczek jest sprawny tylko to co łączy silniczek z tą klapkę jest chyba pęknięte bo wypada z tej obudowy w dół i trzeba to wymienić. Zmartwienie jest takie że mechanicy bo byłem u kilku mówią że muszę kupić cała tą obudowę nagrzewnicy tylko bez nagrzewnicy. jakoś nie chce mi sie w to wierzyć. i tu pytanie czy da się to jakoś wymienić bez wyciągania konsoli i wymiany niepotrzebnych części może klejem posklejać czy coś takiego???

    Na zdjęciach zaznaczyłem co dokładnie pękło.







    A tak to wygląda u mnie w aucie:



    Ostatnio edytowany przez Frodo - 28-01-14 o 17:54

  10. #20

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Panowie czy przy tej operacji konieczne jest zdemontowanie całej deski rozdzielczej?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •