Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Wibracje silnika przy obrotach jalowych

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Wibracje silnika przy obrotach jałowych

    Witam!

    Odkąd tylko kupiłem samochód (czyli od 3 tygodni) mam taki problem - podczas jazdy co 5, 10 raz w momencie kiedy puszczam na luz i spadają obroty, silnik wpada w drgania o regularnej amplitudzie. Na początku myślałem, że jest to problem z hamulcami (drgania mają bowiem związek z hamowaniem, często utrzymują się do momentu aż całkowicie się zatrzymam i odpuszczę pedał), ale bez hamowania też się to zdarza, tyle że krócej. Czasami drżenie jest bardziej intensywne i wtedy wskazówka obrotościomierza pokazuje 800 obrotów (normalnie jest między 800 a 1000). Do tego wszystkiego są problemy z odpalaniem rozgrzanego silnika (trzeba długo kręcić). W czym może być problem?
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  2. #2
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Problem może być w :
    http://www.streetracing.pl/forum/vie...light=wibracje
    czyli pompie wtryskowej

    i w :
    http://www.tdiracing.pl/viewtopic.ph...ight=ciep%B3ym
    czyli seryjnym sofcie

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    To co bylo napisane na tym forum a propo wibracji pokrywaloby sie z tym co powiedzal mechanik - glowica pompy, chociaz zdania byly podzielone. Dalem juz pompe do regeneracji - przeciag w portfelu ale coz zrobic. Podobno ciezki rozruch tez jest wynikiem dojechanej glowicy w pompie (zdaniem mechanika). Zobaczymy jak wroci po regeneracji z serwisu boscha. Tymczasem dzieki za pomoc.

    [ Dodano: Sro 20 Gru, 2006 23:17 ]
    Witam ponownie!

    No i mam problem koledzy. Pompa została zregenerowana (sekcja wysokiego ciśnienia była do zrobienia) a samochód jak wpadał w wibracje przy puszczeniu na luz i hamowaniu, tak wpada. Trochę poprawiło się uruchamianie na ciepło ale dalej trzeba kręcic kilka razy. W dodatku dziś trafiła mi się opisywana przygoda z dziwną utratą mocy w całym zakresie obrotów silnika - słychać ze turbo świszczy, ale samochód ma muła. Przejechałem ponad 100 km, kilkukrotnie gasiłem silnik i cały czas to samo. HELP PLEASE!!
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam

    Miałem dokładnie takie same objawy (falujące obroty na biegu jałowym gdy samochód toczył się stabilizujące się po 1-3 sekundach po zatrzymaniu i problemy z uruchomieniem silnika na ciepłym). U mnie pomogło czyszczenie a następnie adaptacja przepustnicy. W tej chwili od 2 miesięcy wszystko jest ok.

    Mogę Ci jeszcze podpowiedziec co podejrzewałem: czujnik Halla, przepływomierz, silnik krokowy.

    Utrata mocy uprawdopodabnia brudną przepusticę. Wyczyść i koniecznie przeprowadź adaptację.

  5. #5
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    MPWR_A3, prosze o zapoznanie sie z reulaminem i przywitanie w odpowiednim watku. Poza tym mowa tu o silniku TDI a Ty masz benzynke wiec roznice w konstrukcji sa kolosalne. Poza tym temat brudnej przepustnicy byl poruszany kilkakrotnie wiec to co napisales nowoscia nie jest. Bez urazy ale porzadek musi byc

  6. #6
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Sorki panowie , co prawda ja od benzynki , ale czy ten problem jaki ma djwhizz, to przypadkiem nie kolo dwumasowe , podobno w diselkach tak sie czasem dzieje
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  7. #7
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mucka38
    Sorki panowie , co prawda ja od benzynki , ale czy ten problem jaki ma djwhizz, to przypadkiem nie kolo dwumasowe , podobno w diselkach tak sie czasem dzieje
    jak najbardziej dwumas tez moze byc winowajca
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Dzieki ze wyciagneliscie ten temat bo w sumie z utrata mocy sobie poradzilem (nie wiem czemu ale wypiela sie kostka od przeplywki - swoja droga trzeba na nia uwazac bo ma dwa zaczepy, na gorze i na dole i oba musza byc dobrze wcisniete). Co do obrotow to kolega ma 1.8 T a ja dieselka wiec z ta przepustnica to chyba nie do konca o to chodzi . Obawiam sie ze to wlasnie moze byc dwumas ale czy na pewno takie sa objawy? Niezaleznie od tego czy cieply czy zimny raz na kilka "zatrzyman" np przed swiatlami silnik wpada raz w lekkie raz w wieksze wibracje. A czasami jest tak ze obserwujac obrotosciomierz podczas hamowania widze ze opada do 800 a silnik nie wibruje...:/ czary jakies :/. Kolega GREG83 ma ten sam problem, pisal do mnie na priv i tez nie wie o co chodzi (ten sam silnik AHF) Sa jeszcze jakies pomysly?? Bede dozgonnie dzwieczny
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  9. #9
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    djwhizz, a czy jak na jalowych obrotach ci drga i depniesz na gaz (na chwilke)
    pozniej odpuscisz to autko przestaje sie telepac???

    albo jak nie telepie to zaciagnij reczny wrzuc wsteczny i delikatnbie popusc sprzeglo (tak zeby autko troche sie podnioslo)
    potem wrzyc na luz i sprawdz czy sa drgania

    jesli na ktoryes z tych czynnosci odpowiedziales tak to jest to wina kola dwumasowego
    ja u siebie w octavi mam to od 40kkm

    jesli nie przeszkadza ci to telepanie (u mnie jest to od czasu do czasu po za tym wszystko OK)
    to nie trzeba wymieniac bo mozna jezdzic poki nie pogorszy sie

    tak jak mowilem ja juz mam problem z tym kolem od ponad 40 tys km i nic sie nie pogarsza (a cena ok. 1400zl skutecznie zatrzymuje mnie przed naprawa tego )
    OOOO UWIELBIAM




  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Potestowałem furke i... nic z tego w sumie nie wyniknelo. Dodawalem gazu jak zaczynal drgac i fakt, wibracje w wiekszosci takich przypadkow ustepowaly (choc nie zawsze), ale proba "na recznym" nic nie dala, po odpuszczeniu sprzegla silnik pracuje rowno. Ciekawe co na to eksperci...:/ Moze na spot jakis przyjade i ktos bedzie to w stanie obadac?
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •