Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: Sygnalizacja kierunkowskazami centralnego zamka

  1. #1
    majkelc's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny Sygnalizacja kierunkowskazami centralnego zamka

    Witajcie,
    Od 2 miesięcy posiadam A3 1,9 TDI 110KM ASV. Jestem początkowym użytkownikiem forum wiec proszę o wyrozumiałość. Samochód sprowadzony z Włoch. Najgorsze jest to ze dostałem do niego tylko jeden kluczyk z jakimś dziwinym pilotem niefabrycznym. Mój problem jest taki: zamykając/otwierając samochód z pilota nie sygnalizuje on tej czynności kierunkowskazami. Wiem że to moze szczegół ale jednak bardzo przydatny i chciałbym jednak żeby migały. Chciałem zapytać czy da sie tą funkcję jakoś włączyć Vagiem? Zaznaczam ze własnie kupiłem sobie kabelek i troche zaczynam sie nim bawić.
    Z góry dziekuję za pomoc,
    Pozdrawiam majkelc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:26

  2. #2
    hacper's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL\Bytom
    Auto
    Audi a3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Select--> 46 - Cent.Conv --> adaptacja
    kanal 06 - krotki sygnal klasonem przy otwieraniu (0= wylaczone, 1= wlaczone)
    kanal 07 - krotki sygnal klasonem przy zamykaniu (0= wylaczone, 1= wlaczone)
    kanal 08 - miganie kierunkowskazow przy otwieraniu (0= wylaczone, 1= wlaczone)
    kanal 09 - miganie kierunkowskazow przy zamykaniu (0= wylaczone, 1= wlaczone)
    Ostatnio edytowany przez hacper - 01-08-09 o 17:15
    Audi A3 1.9tdi Quattro


  3. #3
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ta , na pewno z modułem 46 w 8L się połączysz...

    Temat z tym związany: http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=2236
    Trzeba wpisać odpowiednie kodowanie w module centralnego zamka, modułu komfortu w 8L NIE MA !

  4. #4
    majkelc's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    No oczywiście u mnie w modulu 46 nie ma. Zostaje tylko 35- Cent. locks i 7- recode. Przestudiowalem wątek dokladnie no i jest problem poniewaz przy zwiekszaniu wartosci nic sie nie dzieje. W software coding mam 002049 dodaje do tego 512 co daje 2561 no i nic sie nie dzieje. Nie wiem dlaczego, jest szansa ze ktos namieszal wczesniej??

  5. #5
    majkelc's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Question

    Witajcie,
    Odświeżę temat ponieważ caly czas walczę z moim Audi aby bylo możliwe sygnalizowanie kierunkowskazami zamknięcie i otwarcia drzwi z pilota. Dzis zauważyłem bardzo dziwną rzecz.

    Samochód sprowadzony jest w Włoch.
    Mam w nim tylko jeden kluczyk (nie scyzoryk tylko zwykły z lampką) i do niego dołączony był pilot (też taki najzwyklejszy)

    Wszedłem dzis [35 - Centralny zamek]---->[Bloki pomiarowe - 08]--->grupa "003"
    Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika u mnie ta wartość wynosi 0000 czyli wygląda na to, że brak jest jakiegokolwiek zakodowanego pilota. A jednak ja mam ten jeden i on działa.
    Co to może oznaczać?? Cos było kombinowane przy zamku??
    Chciałem zakodować innego pilota ale mam tylko jeden kluczyk no i nie da sie.
    Za wszystkie sugestie i rady dziekuje z góry
    Pozdrawiam
    majekelc

  6. #6
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wszystko jest OK. nie masz kluczyka zcyzoryka z pilotem w nim więc nie masz przypisanego żadnego pilota. Twój pilocik jest nie oryginalny czyli za pewne masz dokładany autoalarm a nie fabryczny więc nic przez vag-a nie zakodujes zodnośnie pilotów i alarmu

  7. #7
    bafloo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Z tego co wiem, we Włoszech swego czasu bardzo popularnym, montowanym przez masę ludzi nie ori alarmem był LaserLine (pilot w kształcie jakby połowy łezki lub jabłuszka, 2 szare przyciski na gumowym paseczku). Posiadasz taki?

    Możesz mieć nie podpięte kabelki wychodzące z centralki alarmu na kierunkowskazy. Zlokalizuj miejsce centralki i posprawdzaj przewody. 2 w takim samym kolorze, na których powinno być 12V to właśnie wyjścia impulsowe, które powinny być podpięte pod obie strony kierunkowskazów
    Ostatnio edytowany przez bafloo - 01-12-09 o 21:57

  8. #8
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam.
    Prześledziłem cały temat odnośnie funkcji kodowania centralnego zamka ale nikt jeszcze nie rozwiązał pytania kolegi majkelc jak w tytule tego wątku. Ja mam dokładnie taki sam problem jak on.
    Czy ktoś pomoże? Dodam,że auto zostało sprowadzone z Włoch jakieś 3 lata temu i ma nie oryginalny pilot.
    Pozdrawiam wszystkich.

  9. #9
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolega baflo napisal co jest powodem u kolegi majkel. Jesli nie ma ori alarmu ( najlepiej sprawdzic co to za pompka) to kluczyk scyzoryk nie jest dokodowany +8192
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  10. #10
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o dokładane sterowniki/alarmy to:

    Trzeba się wpiąć w kable idące od manetki kierunkowskazów. Praktycznie każda centralka alarmu czy nawet sterownik centralnego zamka (dokładany, nieoryginalny) ma możliwość mrygania kierunkami. Trzeba sprawdzić centralkę, czy ma jakieś niepodpięte nigdzie kabelki i czy pojawia się na nich impuls podczas zamykania/otwierania auta z pilota. Kolory kabli w przedlifcie w wiązce od manetki to bodajże czarny z zielonym paskiem i czarny z białym paskiem (lewa i prawa strona). Jeżeli z centralki wychodzi tylko jeden kabel odpowiadający za sygnalizację kierunkowskazami, trzeba zastosować dwie diody prostownicze (zaporowe) żeby nie było zwarcia na kablach.
    Ostatnio edytowany przez arielo87 - 01-05-14 o 13:34

  11. Podziękowania dla arielo87 za pomoc w problemie

    renegat207 (30-04-14)

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •