Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: S3 Probem z Haldexem

  1. #21
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    224 a 209 to chyba nie taka przepaść, a moja sobie radzi.
    co do haldexa to masz wszystko pewnie dobrze. Ja tez miałem takie dziwne fazy na początku

  2. #22
    Burza Jr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    To moze mam .poprostu odpięta wtyczke kolo haldexa ?? kur. jutro wchodze do kanału i badam ale czy nie powinna mi sie swiecic kontrolka od ESP wtedy ??

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Legionowo
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Glac Pokaż post
    S3 zupełnie inaczej zachowuje się w zakrętach niż A3 więc odczucia mogą być prawidłowe. Haldex załącza się bezodczuciowo - u siebie nie zaobserwowałem przynajmniej tego. Należy pamiętać, że załącza się już po minimalnym uślizgu przednich kół więc sprawny haldex działa tak, że tego nie czujesz.

    co do odłączenia tyłu to nie wiem gdzie jest ta wtyczka - gdzieś przy sterowniku na tylnym napędzie bym szukał.

    Następna sprawa to mówisz, ze powinna być szybsza Twoja esa - masz program?
    bo powiem Ci szczerze, że eska 209 km jedzie tak samo jak A3 1.8T po czipie ze względu na różnicę mas.
    Glac, zalaczenie mozesz poczuc np przy jakims mini poslizgu kiedy czuc ewidentnie szarpniecie autem. Do tego dochodza specyficzne sytuacje kiedy czuc zalaczenie: jazda po szutrze, jazda po sniegu.

    Prawidlowo jest tak:
    - auto w zakretach prowadzi sie inaczej niz na przednia os, jest "sztywniejsze"
    - w czasie jazdy z Q przez 2 lata ani razu nie zapiszczalem oponami (ruszajac na wprost )
    - przy starcie czuc lag zwiazany z zalaczeniem napedu,
    - wysprzeglanie napedu na obrotomierzu jest ciekawe: stala wartosc rpm przy zalozeniu ze auto nonstop ciagnie do przodu w ogole wysprzeglanie haldexa przy wyjsciu z jazdy bokiem jest ciekawe
    - na mokrym/deszczu ruszasz 95% jak na suchym, i tutaj jest ten moment: nie wysilajac sie na mokrym jestes w stanie dajac pelna moc stwierdzic zalaczenie: czuc ze dupa szarpnie i rwie samochod przed siebie.

    Sa to rzeczy zauwazalne po kilku miesiacach jazdy, naped jest tak zaprojektowany ze jego zalaczanie/wylaczanie nie powinno byc w teorii zauwazalne.

    Kiedys ktos na streetracing.pl pisal jak zachowalby sie auto ze spietym na stale haldexem: zepsuloby sie szybciej niz myslisz

    Tak wiec: jesli twoje Quattro mieli kołami i piszczy: NIE DZIAŁA na 100%. Jesli natomiast nigdy Ci nie zapiszczalo kiedy dawales mu na starcie: DZIALA.

    --m.

  4. #24
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    hm... mi np piszczy jak strzele ze sprzegla slychac jak przez ulamek sekundy piszczy przednia a za nastepny ulamek tylnia os

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Legionowo
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    hm... mi np piszczy jak strzele ze sprzegla slychac jak przez ulamek sekundy piszczy przednia a za nastepny ulamek tylnia os
    Ja oszczedzam i nie strzelam Szkoda auta, osiagi tego niewarte ;>

  6. #26
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mzb Pokaż post
    - wysprzeglanie napedu na obrotomierzu jest ciekawe: stala wartosc rpm przy zalozeniu ze auto nonstop ciagnie do przodu
    Coś takiego zauważyłem. Przy strzale z miejsca faktycznie obroty stały mniej więcej niruchomo przez chwilę, a auto ciągło cały czas do przodu.

    Ogólnie jestem uspokojony. Byłem dzisiaj na hamowni w gliwicach. Potwierdziły się wasze wypowiedzi dotyczące napędu. Gdyby napęd był cały czas spięty, to w szybkim czasie by się uszkodził. Jak wspominaliście pewnie by się ugotował. Wcześniej wspomniane zachodanie przy ostrym ruszaniu też potwierdza to, że napęd się rozłącza.

    Co do mocy, to faktycznie moje przypuszczenia, co do tego, że auto nie jedzie tak jak powinno potwierdziły się. Wyszło mi 197,8KM, ale przy okazji został zdiagnozowany problem. Mianowicie mam przepływomierz do wymiany. Po wymianie auto powinno jechać jak się należy


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Burza Jr Pokaż post
    To moze mam .poprostu odpięta wtyczke kolo haldexa ?? kur. jutro wchodze do kanału i badam ale czy nie powinna mi sie swiecic kontrolka od ESP wtedy ??
    Kiedy miałem dzisaj odpięty napęd na czas pomiaru (poprzez wtyczkę przy haldexie) to na tablicy świeciło się wszystko co tylko mogło, tzn: błąd ESP, ABS, i duży symbol awarii hamulców na wyświetlaczu komputera. Więc na 100% nie masz odpiętej wtyczki.

  7. #27
    Burza Jr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A mi dzis zas ESP sie zaświeciło jak ostrzej ruszyłem bo chcialem sprawdzic i zas tylko przod :/ mało tego zmieniłem tą rure i albo nie wiem czego sie spodziewalem po S3 ale to auto dla mnie nie jedzie :/ jak na 225 PS ... musze je zawieźć do kogos kto to sprawdzi wszystko ...

  8. #28
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Czyli masz to samo co ja. Człowiek zawsze chciałby więcej

  9. #29
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jest też inny prosty sposób sprawdzenia, jeśli obawiałbyś się stałego spięcia - przednia oś na dobrym asfalcie, tylna na mało przyczepnym podłożu, np. auto ustawione prostopadle do jezdni. Ruszasz dość dynamicznie, ale tak, jakbyś w FWD chciał ruszyć bez buksowania - gdyby pojawiło się buksowanie tylnej osi, to byłby zonk.

  10. #30
    Burza Jr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dobra rure naciągłem wkoncu tak jak pan bog przykazał bo mu wyskoczyla, a że byłą nagrzana i zmiekkła troche to weszła głebiej na rant i zakreciłem mocno opaske i teraz ma ciśnienie bo ciagnie lepiej tylko dalej Quattro pozostaje ...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •