Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: S3 Probem z Haldexem

Hybrid View

  1. #1
    Burza Jr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny S3 Probem z Haldexem

    Witam nigdy nie jeździlem z samochodem z napedem Quattro i po kupnie auta i porobieniu rozrzadow itp chcialem sobie ostrzej wystartować i sprawdzic jak to jest akurat popadało wyłaczyłem sobie ESP i jazda, i ku mojemu zdziwieniu do 3 biegu mieliłem przodem i tył nawet nie drgnął na 2 dzień juz było sucho i było troche piasku wiec 2 i gaz i czułem jak leci fajnie bokiem i chyba sie załaczył ten haldex ,moze to cos zwiazane z błędami jakimiś ? i mozna to łatwo jakos zdiagnozować ?? macie jakies sugestie ? raz sie dołącza a 3 razy nie

  2. #2
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    na dzień dobry wymień olej i filtr jeśli nie wiesz kiedy było to robione. w wielu przypadkach pomaga

  3. #3
    Burza Jr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No ktos mi juz o tym mowil , dobra to na dniach to zrobie

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Legionowo
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Burza Jr Pokaż post
    na 2 dzień juz było sucho i było troche piasku wiec 2 i gaz i czułem jak leci fajnie bokiem
    Hehe, chyba jest odwrotnie - jak Quattro dziala to bokami duzo nie polatasz fajny patent, zawsze Cie wyprostowuje tam gdzie chcesz jechac kierownicą

    A co do odpowiedzi: jedz na serwis, niech mechanik zdiagnozuje komputerowo naped..

    --m.

  5. #5
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    A dobrze odbija ci ręczny? bo jak hamulec sie swieci to tyl nie dziala.
    Jezeli jest problem elektroniczny z haldexem to esp sie swieci samoczynnie.
    Jesli nie to mechanicznie raczej cos nie halo.
    Bez vaga to mozna zgadywac troche

  6. #6
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mzb Pokaż post
    Hehe, chyba jest odwrotnie - jak Quattro dziala to bokami duzo nie polatasz fajny patent, zawsze Cie wyprostowuje tam gdzie chcesz jechac kierownicą
    no to zależy jak kolega chciał pojechać. Quattro z wyłączonym esp ładnie idzie bokiem właśnie jeżeli kierowca tak chce.

    Burza Jr po pierwsze podłącz vaga i zobacz czy nie ma błędów, a po drugie jak koledzy radzą wymień olej i filtr w haldexie. Wymiana co 30tys. Warto o tym pamiętać, zeby mieć sprawny napęd.

  7. #7
    Burza Jr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Powiem tak świeciło mi sie ESP bo był rozwalony czujnik ABS ale zrobiłem wszystko podjechalem na kompa skasowali mi błedy ESP juz nie świeci i mozna je właczyć i wyłaczyć i działa napewno bo blokuje mnie bardzo jak jest właczony a jak wyłaczony to pali sie guma, co do ręcznego to były robione linki hmmm moze kur.. zabardzo sa napięte .. bo nie świeci mi nic na liczniku, jak to jest nawet jak delikatnie trzyma to nie załaczy napędu ?? z tym olejem tez popatrze, tylko nie wiem gdzie z tym jechać jestem ze śląska moze macie jakiegos speca co sie na tym zna a nie przykozaczy ze sie zna i cos jeszcze zdupcy ...

  8. #8
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    mało który mechanik ma specjalny klucz do odkręcenia filtra w haldexie.. ja zawsze z wymianą oleju do ASO jeżdżę - wymiana 70 zł

  9. #9
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Podłączę się pod temat, żeby nie zakładać podobnego.

    W moim aucie chyba mam odwrotny problem. Mam wrażenie, że tylny napęd cały czas działa.

    Po pierwsze dlatego, że auto jest w zakrętach dużo bardziej nadsterowne lub dużo mniej podsterowne (niepotrzebne skreślić, ale raczej jest nadsterowne) w proównaniu z autami przednionapędowymi.
    Po drugie, chyba nigdy nie odczułem dołączenia się napędu. Wyczytałem, że haldex podobno ma tendencje do niespodziewanego, wyczuwalnego włącznia się.
    Po trzecie, wydaje mi się że osiągi mojego auta powinny być lepsze. Chodzi mi o opór stawiany przez ciąglę włączony napęd na 4 koła. Ale to postaram sięw najbliższym czasie sprawdzić na hamowni.

    I tutaj moje pytanie. Czy można jakoś sprawdzić czy napęd włącza się i wyłącza poprawnie? Czy jestem w stanie samemu odłączyć tył, żeby sprawdzić czy jest różnica w prowadzieniu? Kilkakrotnie pytałem na forum jak na stałe odłączyć lub złączyćtylną oś i nigdy nie uzyskałem odpowiedzi.

    Z góry dzięki za pomoc!!

  10. #10
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    S3 zupełnie inaczej zachowuje się w zakrętach niż A3 więc odczucia mogą być prawidłowe. Haldex załącza się bezodczuciowo - u siebie nie zaobserwowałem przynajmniej tego. Należy pamiętać, że załącza się już po minimalnym uślizgu przednich kół więc sprawny haldex działa tak, że tego nie czujesz.

    co do odłączenia tyłu to nie wiem gdzie jest ta wtyczka - gdzieś przy sterowniku na tylnym napędzie bym szukał.

    Następna sprawa to mówisz, ze powinna być szybsza Twoja esa - masz program?
    bo powiem Ci szczerze, że eska 209 km jedzie tak samo jak A3 1.8T po czipie ze względu na różnicę mas.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •