Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Alarm i immobiliser

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Alarm i immobiliser

    Witam,

    Znowu zanudzam kolejnymi pytankami...

    Chodzi o alarm i immobiliser. Vag go woóle nie wykrywa(tzn nie moze sie połączyć) podobno alarm jest odłączony ponieważ poprzedni własciciel miał problemy z jego włanczaniem. Centralny zamek tez nie działa z powodu tego odłączenia. Nie mam pojęcia gdzie zacząć szukac centralki:/ co moze byc odpięte?? co moze powinienem zrobic?? (czerwona dioda od alarmu swieci cały czas)

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsmphone
    Chodzi o alarm i immobiliser. Vag go woóle nie wykrywa(tzn nie moze sie połączyć) podobno alarm jest odłączony ponieważ poprzedni własciciel miał problemy z jego włanczaniem. Centralny zamek tez nie działa z powodu tego odłączenia. Nie mam pojęcia gdzie zacząć szukac centralki:/ co moze byc odpięte?? co moze powinienem zrobic?? (czerwona dioda od alarmu swieci cały czas)
    VAG potrafi sie polaczyc tylko z fabrycznym centralnym zamkiem i alarmem.
    O ile zakladam ze centralny masz fabryczny jak kazda A3 to poszukaj pompki od centralnego w lewym tylnym nadkolu - otwierajac lewy boczek bagaznika ponizej tylnej lampy.
    Co do alarmu to jesli masz alarm nieoryginalny tylko jakis dokladany to VAG sie z nim nie poloczy i to jest normalne bo nie jest to fabryczny modul auta. Jesli ktos montowal alarm to centralki szukalbym w pierwszej kolejnosci (w 99% przypadkach) pod deska rozdzielcza pod kierownica. Zdejmij cala dolna czesci deski rozdzielczej po stronie kierowcy i skrzynke z bezpiecznikami i poszukaj tam dokladnie czy nie ma centralki alarmy (zazwyczaj czarne pudeleczko do ktorego dochodzi kilka wtyczek ew jakis modul - moze byc z potencjometrem do regulacji czujnikow wstrzasowych i ultradzwiekowych - powinno miec to jakis przelacznik serwisowy).
    Jesli sie za bardzo w tym wszystkim nie orientyjesz to od razu polecam Ci sie wybral do kogos kto zaklada alarmy czy zabezpieczenia do aut - niech ogarnie co tam sie u Ciebie dzieje w tych kablach

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    No własnie alarm jest raczej nie oryginalny. Gość od którego kupowałem to powiedział mi ze tam z tyłu na nadkolu zostało cos odłączone żeby alarm był wyłączony bo mu sie za często od wcząsów włanczał. Problem w tym ze najprawdopodobnie wraz w wyłaczeniem tego nie działa centralny zamek i VAG nie łaczy sie z immobiliserem.
    Czy jak znajde te kabelki w nadkolu tylnim i je połącze to bedzie wszystko normalnie działac??

  4. #4
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    gsmphone, tego nikt przez internet Ci nie powie. Musisz sam sprobowac i sie dowiesz. Podlacz wszystko co jest odlaczone i sie przekonasz. Jak bedzie Ci zzaczynal wyc od wstrzasow to na 100% da sie w alarmie wylaczyc czujniki wstrzasu.

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    ok, dzięki za rady. Jutro popróbuję i dam znac co sie stało

  6. #6
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja mam pytanie z innej beczki. Posiadam oryginalny alarm a przynajmniej tak mi się wydaje ponieważ zauważyłem mały knefelek na dole za fotelem kierowcy i wiem że działa. Nie posiadam do auta pilotów tylko zamykam go z zamka. Czy w takim razie wystarczy dokupić same piloty i je zakodować ? Czy lepiej kupić moduł zdalnego zamykania centralnego zamka ? Widziałem na allegro scyzoryki ze sterownikiem do centralnego. O ile wiem drugie rozwiązanie jest o wiele tańsze ale czy zakuma z oryginałem Dodam że jest to wersja 8L po lifcie rok modelowy 2001
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  7. #7
    skwaraA3's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    AMBITION powered by CompSport
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    apropos alarmu Mam do cenrtalki alarmu 3 kluczyki i jeden z nich ma inny wzorek czy ktoś może mi powiedzieć po co jest ten kluczyk ????
    Nieważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią .

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    @ skwaraA3
    moze do wylączenia syreny cos mi sie zdaje ze kumpel kiedys mial cos takiego przy alarmie

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Ok... więc tak.... zobaczyłem w bagażniku i znalazłem tą całą pompke Wszystko do niej jest podpięte i nawet słychac jak działa jak sie otworzy/zamknie drzwi kluczykiem. Ale to ze słychac to nie znaczy ze ona cokolwiek zamyka/otwiera. Co teraz zrobic?? próbowac dobrac sie do centralki od alarmu??

  10. #10
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    gsmphone, moze wezyki sa odlaczone??? Sprawdz pod przednim kokpitem (tam gdzie podstopnica i po drugiej stronie) czy tam nie ma rozlaczonych wezykow, bo jezeli pompa pompuje to powinna dzialac.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •