Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: przegrzewajacy silnik i brak cieplego powietrza w kabinie

  1. #21
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    aha powiedzicie mi jeszcze propo wentylatora
    czemu on mi sie nie wlacza (nie jest spalony bo slyszalem jak raz sie wlaczyl na kilka sekund)
    ale IMO powinien wlaczac sie przy 90stC tego nie robi

    czy moze byc taka rzecz ze on ma czujnik gdzies w chlodnicy i tam poprostu woda nie wpada (jakies zatkanie albo poduszka powietrzna)

    jak sprawdzm te weze od chlodnicy to ten ktory idzie do jest goracy (trudno go zlapac)
    a ten ktory idzie do termostatu (termostat teraz wyjolem) jest takze goracy ale mozn go zlapac bez popazenia sie
    OOOO UWIELBIAM




  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Otóż jest długo oczekiwany werdykt ASO !!! po dwóch dniach walki i sprawdzeniu calego ukladu ze wszystkimi czujnikami dziś przyjeli identyczny przypadek tyle że z pękniętym termostatem i okazalo się ze odkleił się wirnik w pompie wodnej ... Jest to usterka o tyle wredna że na postoju działanie pompy wydaje się bez zarzutu a mimo to ukłąd nie daje się odpowietrzyć.. cala ich walka łacznie z oryginalną pompą i robocizną ma kosztować ok 800zł. pozdrawiam

  3. #23
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    800zl za wymiane rozrzadu to troche duzo ???
    czy oni ci jeszcze cos robili???
    dzisiaj sie dowiadywalem i rozrzad mozna kupic za ok 450zl (kompletny)
    no i wymiana okolo 200zl


    aha propo rozrzadu to na allegro znalazlem taka firme (dla mnie nowa bo znalem tylko Gates i Conti)
    "Ruville" koles pisze ze jest to oryginalny zamienik, czy jest to dobra firma czy lepiej kupic sprawdzone "gates'a"
    pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  4. #24
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3
    800zl za wymiane rozrzadu to troche duzo ???
    maku, nie wymieniał rozrządu tylko miał problemy z przegrzewającym się silnikiem tak samo jak u Ciebie.

  5. #25

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    mowa tutaj jest o pompie wodnej rozrządu nie będą ruszać gdyż mam dopiero 65 tys pokonane to wymana pompy tyle kosztuje plus ich wczorajsza zabawa czyli podłączenie pod komputer 150zł, nowy płyn chłodniczy pewnie ze 40 zł, pompa powyzej 300 zł a reszta to podejrzewam robocizna

  6. #26
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    hmm no to panowie podszebuje jak najszybciej kontakt do dobrego mechanika w okolicach wroclawia
    niestety jetronic ma czas dopier w nastepny czwartek a mi auto potrzebne jest na wczoraj
    wiec prosze zapodac jakis numer tel do DOBREGO mechanika ktory zrobi profesjonalnie rozrzad (ba nawet w serwisie audi czas maja dopiero we wtorek )
    OOOO UWIELBIAM




  7. #27

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    moze zapchana nagrzewnica ? ryzykowne jest jej przeplukiwanie pod cisnieniem itp ale... mozna probowac najwyzej wymienic i po sprawie jesli masz silnik cieply przewody cieple a ciepla nie ma nadal to nagrzewnica zapchana jakims syfem itp ... i nie przechodzi tam woda...
    nie zapchana ale to po prostu podstawowy objaw zapowietrzenia malego obiegu

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maku
    Otóż jest długo oczekiwany werdykt ASO !!! po dwóch dniach walki i sprawdzeniu calego ukladu ze wszystkimi czujnikami dziś przyjeli identyczny przypadek tyle że z pękniętym termostatem i okazalo się ze odkleił się wirnik w pompie wodnej ...
    dlatego zawsze sie pompe wody wymienia razem z rozrzadem (jak widac trzeba ta zadafe stosowac nie tylko do 1.8T ale i do wszystkich pozostalych).

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maku
    mowa tutaj jest o pompie wodnej rozrządu nie będą ruszać gdyż mam dopiero 65 tys pokonane
    IMO jak najbardziej powinienes wymienic rozrzad (dla aftermarkowych paskow i napinaczy rozsady przebieg to 60kkm - pozniej zawsze musisz sie liczyc ze moga sie zdazyc takie kwiatki jak z pompa wody).

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maku
    pompa powyzej 300 zł
    dobre i wytrzymale pompu wody HEPU kosztuja dokladnie polowe tej ceny... no chyba ze sie upierasz na robote wszystkiego w ASO

  8. #28
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    no to tak
    dzisaij zamowilem czesci (oryginalne) bedzie mnie to kosztowac okolo 580zl
    w sklad wchodza
    pasek, pompa wody, rolki, i napinacz hydrauliczny
    we wtorek jestem umowiony z bardzo dobrym mechanikiem i mam nadzieje ze po tym bedzie autko sprawne jak przedtem

    aha dzisiaj wujek byl u mnie i probowalismy cos zdzialac

    powiedzial mi ze uszczelka jest na 1000%, pompa wody tez dziala (ale moze nie miec pelnej mocy), wode mieli, tylko jest zapowietrzona nagrzewnica, ustawilismy auto na dosyc duzym wzniesieniu i niestety nic to nie dalo(tak jak by pompa nie miala sily tej wody przemielic (waz powrotny od nagrzewnicy jest pusty albo ma bardzo malo wody)
    ale jak sie przygazuje to plyn ze zbiorniczka ucieka wiec pompa dziala, ale pewno stracila pare skrzydelek

    wiec przyjedzie w poniedzialek laweta i do mechnika

    [ Dodano: Wto 16 Sty, 2007 23:20 ]
    no i autko wrocilo do mnie
    wina byla pompa wody (byla oryginalna czyli po przebiegu okolo 160kkm)

    teraz mam wszystko nowe mechanik powiedzial ze silnik jest w super kondycji (co bardzo mnie ucieszylo)

    takze dziekuje wszystkim za pomoc i oby takie rzeczy nikomu sie nie przytrafialy!!

    (a tu moja pompa wody)
    OOOO UWIELBIAM




  9. #29
    damianos88's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    a ja mam takie male pytanko czy tobie jak to sie dzialo to przez caly czas?? czy momentami?? albo tylko na niskich obrotach, bo ja mam 1.9 tdi i juz czytajac fora zgupialem totalnie, bo u mnie to wyglada tak ze niby wszystko jest okey jade i nagle zazwyczaj na wolnych obrtach do 2 tys przestaje mi grzac i temperatura wody zwrasta, zazwyczaj jak mu przycisne do 3 tys zaczyna ciepło leciec, np. tak jak dzisiaj stalem w miejscu silnik nagrzany do prawie 90C a przy wolnych obrotach nic nie grzalo przycislem mu powyzej 2 tys, to upal sie zrobil, zajechalem pod blok i cala droge zimne powetrze mi wialo, wczesniej wyczytalem zeby tez sprawdzic tez czy chodnica goraca i weze, do niej, dolotowy tak srednio, dolny zimny calkowicie, najbardziej goracy byl ten co od silnika leci do chlodnicy i wpolowie jest jakis czujnik, wiec do czujnika byl strasznie goracy, dalej zimny, wymienialem w tygodniu rozrzad mowilem tez mechanikowi by pompe wody wymienil ale on mowi ze jest jak nowka:/ podejrzewa uszczelke, co moge jeszcze sprawdzic??

  10. #30

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damianos88 Pokaż post
    a ja mam takie male pytanko czy tobie jak to sie dzialo to przez caly czas?? czy momentami?? albo tylko na niskich obrotach, bo ja mam 1.9 tdi i juz czytajac fora zgupialem totalnie, bo u mnie to wyglada tak ze niby wszystko jest okey jade i nagle zazwyczaj na wolnych obrtach do 2 tys przestaje mi grzac i temperatura wody zwrasta, zazwyczaj jak mu przycisne do 3 tys zaczyna ciepło leciec, np. tak jak dzisiaj stalem w miejscu silnik nagrzany do prawie 90C a przy wolnych obrotach nic nie grzalo przycislem mu powyzej 2 tys, to upal sie zrobil, zajechalem pod blok i cala droge zimne powetrze mi wialo, wczesniej wyczytalem zeby tez sprawdzic tez czy chodnica goraca i weze, do niej, dolotowy tak srednio, dolny zimny calkowicie, najbardziej goracy byl ten co od silnika leci do chlodnicy i wpolowie jest jakis czujnik, wiec do czujnika byl strasznie goracy, dalej zimny, wymienialem w tygodniu rozrzad mowilem tez mechanikowi by pompe wody wymienil ale on mowi ze jest jak nowka:/ podejrzewa uszczelke, co moge jeszcze sprawdzic??
    jak dla mnie to wina uszczelki miałem podobne objawy we wcześniejszym aucie

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •