Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: przegrzewajacy silnik i brak cieplego powietrza w kabinie

  1. #1
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny przegrzewajacy silnik i brak cieplego powietrza w kabinie

    witam
    mam nadzieje ze mi pomozecie
    straszna rzecz sie stala z moim malenstwem audi a3 1.8 20V AGN
    mianowicie 2 dni temu wracajac z wroclawia (dosc szybko) nagle odezwala sie kontrolka temperatury silnika
    autko zatrzymalem i zgasilem silnik (odcholewalem ja pod dom)
    i tam mechanik powiedzial ze jest to najprawdopodobniej termostat, zacial sie w pozycji zamknietej, (wtedy jeszcze mialem cieple powietrze w kabinie)
    dzisiaj wymienilem termostat i sytuacja bez zmian
    teraz powiem jakie sa objawy

    a wiec pierwsze nie ma cieplego powietrza w kabinie

    drugie silnik gasnie i czasami ma problemy z odpaleniem ew. jak zchodzi z wysokich obrotow to czasem zgasnie a zazwyczaj obroty spadaja do kilkuset (300,500) po czym wracaja na swoje miesce (800)

    po trzecie jak odkrece korek w zbiorniku wyrownawczym to po ok 20sec zaczyna sie wylewac plyn!! (do czasu wylania powierzchnia jest czysta bez zadnych babelkowi itp)

    aha jeszcze zauwazylem ze gaz nie chce mi sie zapalic (mam sekwencje) i zapala sie tylko kiedy temperatura jest odpowiednia (zazwyczaj sie wlaczal przy temperaturze ponizej 60stC (wskazowka jeszcze nie drgnela) teraz mam nawet i 100stC i nadal nie ma ochoty przejsc na gaz)

    bardzo prosze o pomoc co sie dzieje z moim silnikiem bo troche zaczynam sie obawiac o niego

    pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    uszczelka pod głowica poszla??

  3. #3
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    hmmm wujek mowil ze jesli byla by to uszczelka to po odkreceniu korka zbiornika wyrownawczego
    powinny wydobywac sie jakies banki a ja mialem czystka klarowna powierzchnie

    czy mozecie mi podac co moge jeszcze sprawdzic zeby byc pewnym
    czy to uszczelka lub (oby) zapowietrzony uklad

    [ Dodano: Pon 08 Sty, 2007 20:42 ]
    aha
    ile km przetrzyma taka uszczelka?? i czy ewentualnie awaria tej uszczelki moze ponosic za soba dalsze konsekwencji (silnik zakatowany i teraz bedize wszystko padac )
    pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Jak przepalilo mi raz uszczelke w hondzie to pojawialo sie cisnienie w chlodnicy i rosla temperatura wlasnie pozatym praktycznie zadnych innych objawow.
    Po zdjeciu glowicy jeden cylinder byl czysciutki jakby go ktos umyl, nowa uszczelka, plyny i heja. Autko jezdzilo bezproblemo dalej.
    Nie wiem na ile to prawda ale podobno zaleca sie delikatnie splanowac glowice takie wyrownanie ewentualnych wżerów itp.
    Uszczelka to normalna sprawa czasem poprosu ze starosci przerwie sie na kanale wodnym i plyn dostaje sie do cylindra ale zeby odrazu silnik padaka bez przesady.
    Ale spróbuj go jeszcze odpowietrzyc moze to tez byc przyczyna ale stawialbym na uszczelke

  5. #5
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    a nie slini ci ? tzn uszczelka glowicy ?

    ps skoro mechanior jest dobry to powinien odrazu wyczaic co nie tak ... mi sie raz w xsarze temp zaswiecila i auto oszalalo jak sie spalil jakis bezpiecznik pod maska ( nie ten w srodku) i on byl przyczyna przegrzania silnika ... nie wiem jak w audi ale pierwsze co to bym ogladna uszczelke
    420 500 km
    1

  6. #6
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    hmm co do jakosci mechanika to nie wymagal bym zbyt wiele od niego
    wiem ze umie wymienc termostat(ja nie mialem narzedzi wiec on mi to zrobil) ok 3 godzin
    wiec na jego zdanie nie licze
    czyli wiekszosc z was mowi uszczelka tego sie obawialem
    macie moze jakies tanie sklepy we wroclawiu bo naprawe to chyba w jetronicu (chyba ze znacie dobry (i moze tanszY) zaklad od nich)

    aha moze da sie to samemu zrobic????
    moze ktos tu wkleic z etki obrazki co trzeba wymienic itp bo to gore silnika trzeba rozebrac wiec nie widze nic trudnego (no chyba ze sie myle )
    OOOO UWIELBIAM




  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    No troche roboty jest ale bez klucza dynamometrycznego nie podchodz i bez wiedzy ile trzeba dokrecic pozatym klucze specjalne chyba torxy sa w glowicy o ile sie nie myle.

    Jest tez zasada ze nie napina sie ponownie starych paskow rozrzadu wiec jak masz juz troche przejechane to raczej wymienic, pozatym plyny a no i nowa uszczelka.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    chester A3, to chyba jest za poważna sprawa żeby zdawać się na jakiś lokalnych mechaników...nikomu nie ujmując ale udaj się do kogoś bardziej kompetentnego

    pzdr

  9. #9
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sparky
    Jest tez zasada ze nie napina sie ponownie starych paskow rozrzadu wiec jak masz juz troche przejechane to raczej wymienic, pozatym plyny a no i nowa uszczelka.
    ooo to jeszcze wymiana rozrzadu mnie czeka
    w sumie mialem wymienic za jakis czas a napewno nie teraz bo z tego co sie orientuje to wymiana uszczelek to koszt okol o700zl +rozrzad drugie tyle)
    i 1400zl hmm a teraz nie mam tyle stac mnie na jedna z tych rzeczy

    [ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 13:09 ]
    aha to powiedzcie mi jeszcze jak to z tym gazem
    czemu on mi sie nie wlacza, (tak jak by mial za zimno a wcale nie ma bo temperatura pokazuje 90stC)

    aha no i z tymi obrotami silnika nie wiem co jest czasem gasnie czasem tylko zchodza bardzo w dol
    aha no i czasem nawet jak jest cieply to musze potrzymac go z jakies 5sec zeby odpalil

    czy gaz moze miec jakis system zabezpieczajacy (bo moze to on mi sie popsul)
    tam przeciez sa doprowadzone rury od chlodzenia (ogrzewania)
    OOOO UWIELBIAM




  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Czy nie liczysz za duzo za uszczelki wydaje mi sie ze uszczelka pod glowice powinna kosztowac ponizej 100 nie wiem jak z uszczelkami kolektorów ale to tez nieduzo no i jak bedzie kiepska to pod pokrywe zaworów. 700 to troche duzo mi sie wydaje.

    A ztym gasnieciem i spadaniem obrotów to plyn chlodzacy sie kiepsko spala i jak dostaje sie do cylindra to zakłoca proces spalania. Wspomniana przeze mnie honda po wymianie uszczelki chodzila odczuwalnie lepiej a tylko jeden cylinder dostawal plyn.

    Ale to tylko moje widzimisie podjedz do konkretnego warsztatu i sie sprawa wyjasni.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •