Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Oznaczenia części samochodowych ETKA i producenta

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Oznaczenia części samochodowych ETKA i producenta

    Witam,

    Czy ktoś wie, jak się mają oznaczenia części z programu ETKA do tych które stosuje producent mowa o zamiennikach.

    Przykład, chcę wymienić pompę wody, sprawdzam w ETKA do mojego 1.9 TDI ATD wygląda to tak:



    1.Którą wybrać? są trzy różnią się tylko końcówką a biorąc pod uwagę to co jest napisane tutaj vag / part_numbers_explained nawet "drobna" różnica w samej końcówce może oznaczać inną część (tam akurat mowa o jej braku).

    2.Jeśli już macie odpowiedni nr części to gdzie znaleźć zamiennik np. HEPU? Google często śmieci zwraca, a może nie ma prostszego sposobu.

    Chciałbym ustrzec się przed "sprytnym" sprzedawcą, żeby mi czegoś przypadkiem nie wcisnął. Wiadomo, często można wymienić itp ale chciałbym oszczędzić sobie nerwów i do mechanika pojechać już z tym co trzeba . Dodatkowo kupując przez "aledrogo" zwrot to trochę zabawy, szczególnie jeśli nie oda się od razu kurierowi z informacją o niezgodności z towarem zamówionym.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-11-15 o 13:41

  2. #2
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W miejsce szukaj ID pojazdu wpisujesz VIN, popierasz dane na podstawie VIN i szukasz juz czesci w "swoim" aucie. Czesci pasujace do twojego beda pogrubione, reszta na szaro. Aby to dzialalo musisz jeszcze posiadac odpowiednia wersje ETKI.

    Zamiennikow szukac na alle..., intercars, fota. Innej mozliwosci chyba nie ma.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  3. Podziękowania dla TeeVar za pomoc w problemie

    sash (31-10-09)

  4. #3
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    "X" na końcu numeru części oznacza część używaną, ale po regeneracji, tak więc nr pompy wody to 038 121 011 G.

  5. Podziękowania dla netes za pomoc w problemie

    sash (31-10-09)

  6. #4

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez TeeVar Pokaż post
    W miejsce szukaj ID pojazdu wpisujesz VIN, popierasz dane na podstawie VIN i szukasz juz czesci w "swoim" aucie. Czesci pasujace do twojego beda pogrubione, reszta na szaro. Aby to dzialalo musisz jeszcze posiadac odpowiednia wersje ETKI.
    VIN wpisywałem, jednak po tym wyskakuje mi okno gdzie mogę wybrać "typ handlowy". W oparciu o numer skrzyni i silnika wybieram odpowiedni jednak jest i tak to co widać na zrzucie - czyli prawdopodobnie chodzi właśnie o odpowiednią wersję ETKI.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez TeeVar Pokaż post
    Zamiennikow szukac na alle..., intercars, fota. Innej mozliwosci chyba nie ma.
    Właśnie też tak robiłem, ale myślałem że jest może jakieś prostsze rozwiązanie :-/.

    Dzięki za pomoc .

  7. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    sam sobie komplikujesz..
    logiczne chyba jest ze to inni producenci maja sie dostosowywac do VAG (ETKI) a nie odwrotnie
    wiec na chlopski rozum, jak szukasz produktow HEPU to musisz miec katalog tej firmy, w niej jest numer wlasny producenta i numer VAG wlasciwy , tak samo jest z febi, sasch, lukas itd
    a katalog albo w formie ksiazkowej albo komputerowej, a czasem rowniez on-line na stronie producentow czy dystrybutorow.

    co do ETKI i "podswietlenia na tłusto" wedlug VIN-u to oczywiscie oprocz wlasciwej wersji dziala to chyba z autami od modeli 2001 w gore.
    a X to oznaczenie czesci nie tylko uzywanej a wlasciwie fabrycznie regenerowanej, z pelna gwarancja i wlasciwosciami czesci nowej.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #6

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    logiczne chyba jest ze to inni producenci maja sie dostosowywac do VAG (ETKI) a nie odwrotnie
    wiec na chlopski rozum, jak szukasz produktow HEPU to musisz miec katalog tej firmy, w niej jest numer wlasny producenta i numer VAG wlasciwy , tak samo jest z febi, sasch, lukas itd
    Uważam dokładnie tak samo...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    a katalog albo w formie ksiazkowej albo komputerowej, a czasem rowniez on-line na stronie producentow czy dystrybutorow.
    ...jednak na stronie hepu.de nie udało mi się znaleźć takiego katalogu. W dziale "Products" sa tylko jakieś brednie marketingowe (w dołączonym tam pdf również). Wersji papierowej również nie mam - nie jestem jakimś mega maniakiem/mechanikiem jedynie lubię wiedzieć co na tych kołach jeździ i tyle. Właśnie z powodu tej ciekawości (i chęci uniknięcia zrobienia w balona ) chciałbym wiedzieć pompa z jakim oznaczeniem producenta będzie dobra do konkretnego modelu silnika.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    co do ETKI i "podswietlenia na tłusto" wedlug VIN-u to oczywiscie oprocz wlasciwej wersji dziala to chyba z autami od modeli 2001 w gore.
    Moja jest z 2002, nawet druga połowa (3 w VIN na miejscu rocznika).

  9. #7
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    co do ETKI i "podswietlenia na tłusto" wedlug VIN-u to oczywiscie oprocz wlasciwej wersji dziala to chyba z autami od modeli 2001 w gore.
    Raczej na pewno. W aucie rocznikowo i modelowo 2000 juz nie dziala, wiec wszystko po nizej tez.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  10. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sash Pokaż post
    ..jednak na stronie hepu.de nie udało mi się znaleźć takiego katalogu. W dziale "Products" sa tylko jakieś brednie marketingowe (w dołączonym tam pdf również). Wersji papierowej również nie mam - nie jestem jakimś mega maniakiem/mechanikiem jedynie lubię wiedzieć co na tych kołach jeździ i tyle. Właśnie z powodu tej ciekawości (i chęci uniknięcia zrobienia w balona ) chciałbym wiedzieć pompa z jakim oznaczeniem producenta będzie dobra do konkretnego modelu silnika.
    ale nikt ci nie obieca ze katalog jest dostepny dla normalnego "smiertelnika"
    katalog jest dla sklepow i dla mechanikow, po wykupieniu licencji, dokupywaniu update-ow itd
    to ze akurat ETKA-a jest dosc latwo dostepna , coz..
    ty jako zwykly klient masz oddac auto do serwisu ew w sklepie maja ci dobrac odpowiednio czesci po twoim numerze nadwozia..
    a to ze my sobie lubimy radzic inaczej, coz... producentow to raczej nie interesuje
    czasem mechanicy /lakiernicy/ blacharze maja katalogi, lub hasla do stron do katalogow, febi czy polcaru , jesli masz znajomych to moze ci udostepnia , jesli nie to niestety...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  11. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    sash (31-10-09)

  12. #9

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    ty jako zwykly klient masz oddac auto do serwisu ew w sklepie maja ci dobrac odpowiednio czesci po twoim numerze nadwozia..
    a to ze my sobie lubimy radzic inaczej, coz... producentow to raczej nie interesuje
    Szkoda :-/, czyli trzeba kombinować bo dostępu do katalogów u mechanika czy w sklepie brak :-/.

    Dzięki za rzeczową odp.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •