Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: przepustnica w AGU - inny problem

  1. #1
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny przepustnica w AGU - inny problem

    Bry.

    Mam dość nietypowy problem z przepustnicą. Przeszukałem całe forum ale mój problem zdaje sie być troche bardziej dziwny.

    Otóż od jakiegoś czasu, na wolnych obrotach zdarza sie, że drży mi pedał gazu i auto samo wskakuje na obroty - nie płynnie tylko drgająco. Jest to wina przepustnicy, wiec poleciałem do mechaniora, wyczyściliśmy ją na wysoki połysk, rozkreciliśmy obudowe - wszystko gra. Drganie ustało (chwilowo?). Od tego czasu przejechałem jakieś 300+ km wiec by sie sama już zaadaptowała, niemniej problem pozostał. Podczas jazdy jak wrzuce luz, obroty nie spadają do ~900 tylko trzymają sie na 1200 - 1300, dopiero jak stane i poczekam chwile to spadną do normalnej wartości. Podłączalem pod vaga - żadnych błędów. Przepływomierz mam nowy i zasadniczo nie wiem co sie dzieje. Czasem zdarzy sie ze sam sobie podczas postoju przygazuje.
    Silniczek w przepustnicy siada? Może to wina kompa co steruje tym silniczkiem?
    Problem trwa już jakiś czas - pierwszze takie drgania były jakieś 2 miechy temu, ale czyszczenie pomogło. Teraz zastanawiam sie czy przypadkiem przepustnica nie jest do wymiany.... ehhh.

    Silnik 1.8T AGU na lince.

    Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-04-17 o 18:13

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Czy linka może ciężko chodzić ? Sprężyna nie jest w stanie ja płynnie odciągnąć ? (Ekspertem w benzynie nie jestem )

  3. #3
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Linka jak nowa, sprężyna też wygląda na sprawną. Stawia dość znaczny opór przy otwieraniu przepustu... jak sytuacja z drżeniem sie powtórzy to nakrece filmik i go tu wstawie... Czekam dalej na sugestie - nowa przepustnica to ok 1000zł wiec najpierw wolałbym sie upewnić ze wyczerpałem wszystkie możliwości teorytyczne
    Ostatnio edytowany przez Kam1kaze - 31-08-08 o 13:55

  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nowa przeplywka to 400zl - ja tyle placilem do eski.
    Ty kupowales podrobke?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nie, mam ori fabryczną przepustnice. Nigdy nie kupowałem i nie kupie żadnych istotnych części do samochodu, które są nieoryginalne - potem tylko problemy z tego powodu...

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Kam1kaze , przepływkę , nie przepustnicę

  7. #7
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    aaa ;P

    Nie nie przepływka też jest ori

    [edit]
    walnąłem się w poprzednim poście, chodziło mi o przepustnice bo w niej jest problem a nie w przepływomierzu. sorx.

  8. #8
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Falowanie obrotów to jest jakaś plaga w Audi. Widzę że najczęściej dzieje się to w 1.6. Ja mam 1.8T AGU i też mam problem. Falowanie wystepuje jak zaczynam hamować na światłach. Jak się zatrzymam obroty potrafią spaść mi do 550 (zaczyna już telepać samochodem) ale nigdy jeszcze nie zgasł. Potem obroty same się podnoszą do 1200 - 1500 a następnie wracają na 760 - 840. Pojawił się też problem z odpalaniem. Samochód odpala ale momentalnie się dusi. Jak byłem na przeglądzie facet powiedział że normy spalin na niskich obrotach mam przekroczone siedmiokrotnie. Sprawdziłem samochód VAGiem i otrzymałem: 16487 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too High P0103 - 35-10 - - - Intermittent. Prawdopodobnie to przepływomierz ale jeżdżę narazie bo nie ma zamienników do AGU a nowy kosztuje 1100zł (przynajmniej do mojego). Podejrzewam że może to być również coś z przepustnicą, sondą lambda lub czujnikiem temperatury. A może to jakaś nieszczelność jest??? Moja rada jest jedna kolego Kam1kaze zanim kupisz nową część poproś kogoś o podstawienie z innego samochodu. Głupio będzie jak wydasz pieniądze i okaże się że to nie to... Zwłaszcza że kwoty są nie małe

  9. #9
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odświeże temat.....czy komuś udało sie rozwiązać ten problem??? U mnie takie same objawy jak kolega Kam1kaze tylko że czasami autko wraca do normy na jakiś czas a później bo mocniejszym depnięciu zaczyna sie zabawa jedyny bład to 00561-układ regulacji składu mieszanki, przekroczona granica adaptacji... przepustnica czyszczona pod koniec października dała tez chwilowy tylko efekt, wszystkie filtry wymienione 8tys temu. Wnerwiające sie to juz robi
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  10. #10
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Powiem ci, że ja sie juz do tego przyzwyczaiłem, w 95% działa wszystko normalnie, czasem na zimnym sie obrotom "pofika" ale olałem już temat, bo tak na prawde ma on marginalne znaczenie. Nie chce połowy silnika wymieniać żeby to zniwelować...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •