Strona 11 z 41 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 402

Temat: Wszystkie informacje o olejach

  1. #101
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Marsell jakbys przeczytal chociaz ze 3 strony do tylu to bys tego nie pisal
    Dzi?kuj? za propozycje. Szczerze powiem, ?e by?em przekonany ?e do diesla o takim przebiegu to raczej p??syntetyk.
    To jeszcze tylko pytanko, czy ten olej Motul 6100 Synergie+, Waszym zdaniem b?dzie dobry (w sensie oryginalny)
    http://moto.allegro.pl/motul-6100-sy...335411528.html
    bo cena wydaje si? atrakcyjna, no i jest z Wroc?awia wi?c odebra?bym osobi?cie
    A z tym to chyba zartujesz ? Niby na jakiej podstawie my mozemy ci powiedizec czy to orginal ??

    Piterski, nie masz silnika ktory stawia jakies szczegolne wymaganie przed olejem dlatego nie inwestowalbym w niewiadomo jakie cudo ( wiadomo ze nie zaszkodzi ale po co placic za cos czego sie tak naprawde nie wykorzysta ). Co do polecania konkretnego oleju, to wybor jest dosc szeroki, zarowno ten lotos jak i orlen o ktorym pisaleem marsellowi jest dla ciebei bardzo dobrym roziazaniem, jesli chcesz cos lepszego to mobil 1 0w40 jest bardzo dobrym i uniwersalnym olejem tylko tez oczywiscie drozszym. Zreszta generlanie kazdy pelnosyntetyczny olej dowolnego producenta z zapasem spelni wymagania ktore ma twoj silnik, jedyne czym bym sie na twoim miejscu kierowal to zeby byl 5wX czy tez 0wX .
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

  2. #102
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piterski Pokaż post
    Cosmo z tym SEA to zasygnalizowałem dlatego iż z tej dość zawiłej lektury wyłonił mi się obraz o zbyt rozciągniętym SEA, czyli jak rozumiem zakresie temperatur otoczenia, jako niekorzystna cecha oleju.
    Chodzi o to, że w naszych warunkach, większość olejów będzie się dobrze sprawowało w autach chłodzonych cieczą i SAE nie ma znaczenia. Nie polecam powyżej 10Wx, ze względu na zbliżającą się zimę, z temperaturami poniżej 10 stopni u nas zazwyczaj. Rzeczywiście 5W-40 i 5W-30 wykonane na tej samej bazie będzie się różniło dodatkami ale 0W-40 będzie już olejem zupełnie innym i prawdopodobnie lepszym od 2 poprzednich pod względem właściwości temperaturowych, ponieważ jak widzisz ma na początku 0. Niekoniecznie stwierdzenie rozjechane SAE, będzie tu miało zastosowanie (ja miałem na myśli 10W-60 np albo 5W-50 z kiepskiej bazy). To co po W w przypadku tych olejów będzie bardzo podobne, z tendencją że 5W-30 będzie podobne do 0W-40. Problem w tym, że SAE to nie jest wyznacznik jakości oleju samochodowego. Co do samego SAE to jest ono orientacyjne jak już pisaliśmy wiele razy i jeżeli ma o czymś w przybliżeniu powiedzieć, to poza oznaczeniami winter (0, 5, 10, 15, 20), na pewno nie o pogodzie w jakiej ma być stosowane! Stąd moja sugestia i pytanie czy masz auto chłodzone powietrzem, bo wtedy rzeczywiście odpowiedni dobór mógłby być pod tym kątem uzasadniony. Nawet kosztem większej grubości na początku. (porszaki stare, garbusy itp )

    SAE można użyć, też jeżeli ktoś sobie od początku leje olej i nie za bardzo chce się zagłębiać w jego specyfikację. Np zaczyna od 0W-30 przy 180 000 - 200 000 (w zależności od zużycia) przechodzi na 5W-40, żeby pod koniec życia eksploatacyjnego motoru przejść na 5W-50. Po co? A no po to, że wraz z przebiegiem silnik się zużywa i odległości pomiędzy współpracującymi częściami powiększają się, a jak wiemy olej ma też właściwości uszczelniające. SAE w tym wypadku posłuży za wyznacznik lepkości oleju w normalnych temperaturach pracy (orientacyjnie). Dla osób bardziej zainteresowany zawsze wyznacznikiem będzie specyfikacja i tak, bo 0W-40 nie jest równe innemu 0W-40 jedno może być prawie 0W-30, a drugi w pobliżu 0W-50 np i będą to całkiem 2 różne oleje.

    Ileż możemy to SAE wałkować :\ mam nadzieję, że teraz już dla większości będzie jasne.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 25-11-10 o 20:39

  3. #103
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mam nadzieję, że teraz już dla większości będzie jasne.
    Nie bedzie bo malo kto to przeczyta hehe . Chyba mozna to juz z automatu w kazdy post w tym temacie wklejac hehehehe.
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

  4. #104

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bardzo Wam koledzy dziękuje. Trochę mi się rozjaśniło. Wiem już przynajmniej, że warto się przyjrzeć specyfikacji olei 5WX i 0WX, brać pod uwagę oleje syntetyczne, a nie koniecznie jeździć już na półsyntetyku (przebieg 143000).
    Teraz przez okres zimowy popatrzę jak wygląda sprawa z zużyciem i przymierzę się wiosna do wymiany. Miałem to zrobić od razu ale obecny olej zalany był przy 142000 i mechanik doradza by zrobić to po zimie ponieważ auto w obecnych temperaturach będzie sporo jeździć na zasilaniu i jego zdaniem część paliwa będzie przenikać do oleju.

  5. #105
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Szkoda po prostu oleju świeżego zlewać, który ma przejechane 1000km, a w dodatku po zimie zawsze warto zmienić olej. Pozdrawiam i odezwij się na wiosnę albo na podstawie informacji, które dostałeś dobierz już sam

  6. #106

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    P-ń
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam mam przed sobą kolejną wymianę oleju przebieg 206 tys silnik 74kW (AXR lub ATD dokładnie nie wiem) 8L rocznik 2001. Ostatnio był zalany Shell Ultra Diesel 5w40 i zastanawiam się czy ponownie zalać tym samym olejem czy jakimś innym. W pewnej ankiecie widziałem że duża część użytkowników używa oleju Motul i nad tą właśnie marką się zastanawiam.
    Proszę o opinie i ewentualne podpowiedzi.
    Z góry dziękuję pozdrawiam Przemek.

  7. #107
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    acainoks

    przeciez w tym temacie masz opinie i podpowiedzi!

    az tak sie nie chce poczytac ?

  8. #108
    Mariusz65's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acainoks Pokaż post
    silnik 74kW (AXR lub ATD dokładnie nie wiem) 8L rocznik 2001.
    Widzę, że masz ten sam silnik co ja więc polecam MOTUL SPECIFIC 5W-40W (VW 505.01). Odkąd na niego przeszedłem nie bierze mi ani grama* oleju a przedtem na Castrolu SLX 5W-30 spalał około litr na 10 tys. km.
    Mam tylko przebieg deko mniejszy niż Ty


    * - To znaczy, że przez 12 tys. nie robiłem żadnej dolewki a poziom na bagnecie jest OK.
    Ostatnio edytowany przez Mariusz65 - 30-11-10 o 14:06
    Pozdrawiam Mariusz


    Sprzedam nową oryginalną szybę drzwi kierowcy do A3 L8 po lifcie 3 drzwiowy

  9. #109

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    P-ń
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mariusz65 Pokaż post
    Widzę, że masz ten sam silnik co ja więc polecam MOTUL SPECIFIC 5W-40W (VW 505.01). Odkąd na niego przeszedłem nie bierze mi ani grama oleju a przedtem na Castrolu SLX 5W-30 spalał około litr na 10 tys. km.
    Mam tylko przebieg deko mniejszy niż Ty
    Mi obecnie bierze trochę oleju, ale mechanik powiedział mi, że TEN silnik może brać trochę oleju

  10. #110
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kazdy silnik bierze olej , nie ma czegos takiego jak nie branie nawet grama bo to po prostu niemozliwe. Co do oleju to bardzo dobry olej kwestia tego czy nei za dobry do tego silnika bo jak juz w jednym z poprzednich postow pisalm po co przeplacac za cos czego sie nie wykorzysta, pozatym ocena jakosc oleju po tym czy nam go ubywa czy tez nie jest co najmniej watpliwa .
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

Strona 11 z 41 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •