Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 142

Temat: mokra podłoga

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    a moze szybciej bedzie przeleciec miesca gdzie znajduja sie te gumowe zaslepki konserwacja?mniej wiecej widac pod autem gdzie sa.test wodny ok ale wystarczy pociagnac podszybie ono powinno siedziec twardo jezeli sie rusza to mozliwe ze rant jest uszkodzony.nie polecam zadnego uszczelniania podszybia przerabialem to i efekt byl marny
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #12
    RoniN_'s Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska - UK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    a moze szybciej bedzie przeleciec miesca gdzie znajduja sie te gumowe zaslepki konserwacja?mniej wiecej widac pod autem gdzie sa.test wodny ok ale wystarczy pociagnac podszybie ono powinno siedziec twardo jezeli sie rusza to mozliwe ze rant jest uszkodzony.nie polecam zadnego uszczelniania podszybia przerabialem to i efekt byl marny
    Rozumiem co masz na mysli tez woalbym jechac do szybiarza i zrobic to powtornie. Ale czy ktos moglby mi powiedziec ile tych gumowych zaslepek jest, jesli 3 i ja jednej nie mialem to by wyjasnilo wode a jesli tam nie ma byc jej to jest inny problem. Tam wody jest bardzo duzo a podszybie pobieznie sprawdzone i tam niby jest sucho, wiec juz sam nie wiem

  3. #13
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    mi tez brakowalo po 1 zaraz za kolem. i przez to sie nie nalewalo tylko jak pisalem od gory. zdejmij podszybie. ja sie upieram ze to od gory, bo od dolu by sie tyle nie nalalo.
    podszybie sie zdejmuje tak:
    zdejmujesz zaslepki z ramion wycieraczek, pod nimi sa nakretki na klucz 13, odkrecasz je i zdejmujesz wycieraczki. zdejmujesz uszczelke ta co jest pod maska miedzy komora silnika a podszybiem. unosisz podszybie do gory i ciagniesz do siebie tzn w strone silnika, jest na takiej metalowej listwie ktora zachodzi na szybe o ile dobrze pamietam. przypatrz sie dobrze jak to jest zalozone jak zdejmiesz kawalek, zebys potem to dobrze zlozyl. no i lukasz, lejesz i patrzysz czy przecieka.
    jak podszybie zle dolega to zmienic na nowe, tzn jesli uszczelka podszybia za bardzo odstaje od szyby.
    sprawdz tez laczenia blach pod podszybiem jak cos to masa uszczelniajaca i zalatac.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  4. #14
    RoniN_'s Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska - UK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Czy jest jeszcze jakas inna mozliwosc aby po stronie kierowcy leciala woda na wykladzine?? Moze nagrzwnica, ale wtedy parowalyby szyby a nie paruja i nie pachnie to jak plyn chlodniczy tylko jak woda. Kurcze boje sie ze jeszcze czeka mnie powazna inwestycja od razu po zakupie . Bo szyba to ostatecznosc.
    Jackq z tym podszybiem, to jak rozbiore to co jak znajde przeciek, do szybiarza czy nowe podszybie??

    Jednak zdecydowalem ze zaiwestuje troche kasy i oddam to do ASO i niech mi to zrobia. Ja tu w UK nie mam warunkow, poza tym jak na zlosc ciagle pada.
    Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez RoniN_ - 13-12-08 o 09:04

  5. #15
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kolego nie wiem jaki ma zapach woda ale jakby lecialo nagrzewnica to plyn w zbiorniczku by Ci uciekal.Kolega "Jackq" opisal jak masz wyciagnac podszybie ale zanim zciagniesz wycieraczki zaznacz sobie markerem jak wczesniej byly na frezach
    tak wyglada podszybie(nie wiem czy 1,6 maja takie same ale masz jakis juz podglad na ta czesc) pod nim masz jeszcze przymocowane wezyki od spryskiwaczy wiec nie szarp na chama
    http://moto.allegro.pl/item502948174...ne_czesci.html
    nawet po odchyleniu zobaczysz rant na podszybiu idealnie musi pasowac pod szybe i nie moze miec przerw.wyczesc dokaldnie ten rowek w ktory wciskasz ten plastik i zrob test
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #16
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zobacz czy filtr kabinowy masz suchy. Jesli filtr kabinowy jest mokry to juz masz razwiazanie sprawy wystarczy dobasowac podszybie mozna jeszcze silikonu jakiegos tam walnac i wszystko bedzie ok.

  7. #17
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwylbko Pokaż post
    Zobacz czy filtr kabinowy masz suchy. Jesli filtr kabinowy jest mokry to juz masz razwiazanie sprawy wystarczy dobasowac podszybie mozna jeszcze silikonu jakiegos tam walnac i wszystko bedzie ok.
    ale koledze RoniN_ robi sie mokro od strony kierowcy a filtr jest z lewej i na 90% nie ma szans zeby z lewej str przelewalo sie na prawa owszem moza sprobwac uszczelic silikonem
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #18
    RoniN_'s Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska - UK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dogadalem sie z jednym z servisantow audi, akurat jego kuzyn kupil odemnie autko kiedys i w poniedzialek zajrzy mi do furki
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    ale koledze RoniN_ robi sie mokro od strony kierowcy a filtr jest z lewej i na 90% nie ma szans zeby z lewej str przelewalo sie na prawa owszem moza sprobwac uszczelic silikonem
    No tak ale czy w wersjii UK tez to jest pozamieniane czy tylko kierownica, a reszta jest na swoim miejscu
    Ostatnio edytowany przez RoniN_ - 13-12-08 o 11:17 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #19
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No to zobacz gdzie masz filrt to jest raptem 5 min roboty. Po co oddawac taka blahostke do mechanika? Mozesz uszczelnic cale te podszybie czarnym silikonem i bedziesz mial klopot z glowy.

  10. #20
    skwaraA3's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    AMBITION powered by CompSport
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ja miałem kiedyś podobny problem, okazało się że w ściance grodziowej brakowało zaślepki gdzieś w okolicy nadkola prawego , zrobiło się takie delikatne błotko i na pierwszy rzut oka niby wszystko ok a woda leci, wiadro wody na szybę i wszystko jasne, zatkałem to jakimś korkiem z markowego wina, posmarowałem sylikonem i bitgumem i po problemie
    Nieważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią .

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •