Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Zawieszenie sportowe w Ambiente

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biecz/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Zawieszenie sportowe w Ambiente

    Witam,

    Poczytałem na forum różne tematy ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi na 2 pytania, które mam.

    1. Mam wersje Amiente A3, ale w Etce znalazłem że i sprężyny i amortyzatory w mojej A3 są sportowe. Czy to oznacza że jest obniżone tak ja w Ambition?
    2. Czy jeśli kupie sprężyny obniżające np H&R czarne, które obniżają ok 40 mm TDI to mój samochód będzie obniżony o 40mm, czy może o 25 mm, jeśli faktycznie mam obniżone zawieszeni (tzn takie jak w Ambition).

    Będę bardzo wdzięczy za jasną odpowiedz.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ad2. auto obniży Ci sie teoretycznie o te 24mm od tego co masz (jeśli masz ambition teraz). Druga sprawa to w jakim stanie sa obecne spręzyny. Bo moze sa już troche uklepane i auto siedzi niżej niż te -16mm)

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    1. a jakie dokladnie masz oznaczenie sprezyn ? i martyzatorow ? wedlug kodow wyposazenia jakie masz zawieszenie ?
    kody wyposazenia sa objasnione w odpowiednim temacie, mozna rozkodowac wszystko po numerach VIN

    2. obnizenie liczy sie od serii, 40mm od zawieszenia seryjnego. jesli masz teraz -16 to pojdzie w dol jeszcze 24. to akurat jest kilkukrotnie opisane dokladnie na forum, chyba nie jest skomplikowane.


    a.d.
    auto masz od nowosci ? jesli nie, to tez nie masz gwarancji co tam jest teraz
    moze poprzedni wlasciciel zmienil.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biecz/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Oznaczenie spręzyny to wg etki to "sprężyna śrubowa dla zawieszenia sportowego, 3 paski zółte, 2 paski zielone" (jeśli chodzi o przód) i takie faktycznie są, więc nie były zmieniane raczej. Etka niestety, nie podaje nic wiecej, więc nie wiem czy "sprezyna sportowa" oznacza tylko ze jest jakas twardsza, czy moze to że jest krótsza, tak jak w ambition. Czy w wersji ambiente standordowo może być obniżone zawieszenie? Po rozkodowaniu kodów wyposażenia też nie jestem wiele mądrzejszy bo nic tam o zawieszeniu nie ma.
    Dodam jeszcz że tylne sprężyny i amortyzatory też są w etce oznaczone jak sportowe dla mojego Vin-u.
    Ostatnio edytowany przez zawil - 24-05-09 o 15:35

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie, zawiesenie sportowe nie jest standartem w ambiente
    jesli masz watpliwosci to umow sie z kims z klubu kto ma ambition i porownajcie auta,
    a skoro masz zmieniac wszystkie to nie ma sie co zastanawiac tylko kupowac i zakladac.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    zawil (24-05-09)

  7. #6
    klosus's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny w mojej A3 tez sa sportowe

    witam, niedawno kupilem druga A3 z ambiente z silnikiem ASZ, pech chciał ze pekła mi spręzyna lewa przednia, po onzaczeniach w ETCE amor i sprezyna wychodzi na to ze sa tez sportowe i tak było od nowosci, jak sprawdzilem po vinie. niby ten sam model ale wychodzilo sporo wersji, a moze ma ktos na sprzedanie spręzyny przód 4 paski barwy rózowej i jeden barwy niebieskiej, numer części 1J0 411 105 CS, dzwoniłem do serwisu to jedynie w gre wchdzi sprowadzenie sprężynki z niemiec , kwiestia 2 tyg.

  8. #7

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biecz/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Właśnie, ja mam identyczny problem. W mojej ambiente też są sportowe sprężyny i też lewa mi walnęła.
    No i mam problem z znalezieniem odpowiednika. Nie bardzo bym tam chciał wkładać sprężyny od standardowego zawieszenia, a oryginalne używane trudno kupić. Wszelkie zamienniki w ogóle nie rozróżniają zawieszenia do A3 TDI, więc pozostają chyba tylko sportowe sprężyny. Tutaj jest jednak pewien minus (dla niektórych plus), sportowe sprężyny jeszcze bardziej obniżają zawieszenie, trzeba wymienić 4 no i kosztują trochę więcej...

  9. #8
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Panowie troszke wiecej weny twórczej, są jeszcze seaty golfy i octavie itp, szukajcie tam jakichs odpowiedników

  10. #9
    klosus's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    ja dzwonilem do serwisu i jedynie pozostaje sciagniecie sprezyny z Niemiec, na Polskim rynku nie dostepne do tej wersji, powiedzieli kwestia dwoch tych,koszt sprezyny około 350zł, na szczescie wczoraj znajomy pojecha po auta i sprawdzil mi w sewisie audi, po numerze vin i po numerze produktu (sprezyny) ze taka tam jest i pasuje, wiec zamawiac trzeba, u nich jeden dzien i maja. a naprawde jak juz to jedynie pozostaje serwis w Polsce to sciagna. a zadnych zamienników nie polecam, nawet tych najlepszych , a co do obnizenia auta, mialem wczesniej sporo obnizona A3 , fajnie wygladała, ale nie dało sie jezdzic po tych naszych Polskich drogach. tak ze zdecydowanie biorę orginał.
    Ostatnio edytowany przez klosus - 26-05-09 o 09:51

  11. #10

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biecz/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie również spore obniżenie nie wchodzi w grę, ale jeśli dobrej firmy sprężyny obniżają standardowe zawieszenie o 30-35 mm to minus nasze standardowe obniżenie wychodzi ok 15-20 mm to można chyba przeżyć jeszcze.
    Dodano:
    A ile kosztuje ta zamawiana w Niemczech u Twoich znajomych? I na kiedy przwiozą te sprężyny?

    Jeszcze mam pytanie, które sprężyny HR będą pasowały do a3 ASZ?

    31017-1 A3 Typ 8L, 2WD, bis/up to 980 kg VA-Last/FA-weight 08/96>03 12,22,26,32 VA: 55 F48-1010-01 40 mm 31017 VA1
    HA: 40 D48-1009-01 40 mm 31017 HA1

    Czy te:

    31017-2 A3 Typ 8L, 2WD, ab/from 981 kg VA-Last/FA-weight 08/96>03 12,22,26,32 VA: 55 F48-1010-01 40 mm 31017 VA2
    HA: 40 D48-1009-01 40 mm 31017 HA1

    A może te:

    29768 A3 Typ 8L, bis/up to 132 kW, tiefe/low Version 08/96> 12,26,40 45-50 VA 29768 VA
    HA 29768 HA

    I jeszcze co sądzicie o sprężynach Koni 1020-6003.
    Ostatnio edytowany przez zawil - 26-05-09 o 11:21 Powód: Automatyczne łączenie postów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •