Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Termostat, licznik , klimatronic - zbyt duża temperatura

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny Termostat, licznik , klimatronic - zbyt duża temperatura

    Ciekawe czy ktokolwiek z was miał coś takiego - niestety nie doczytałem się podobnego przypadku na forum, stąd ten temat.

    Na klimatronicu w kanale 49 mam maks. temperaturę cieczy na 108-112 (przy 113 włącza sie na pierwszy bieg wentylator), na 51 kanale temperatura jest określona na 75 stopni. Gdy podłącze VAG to mam wskazania licznika pokrywające się z kanałem 49. Na VAG dla silnika temperatura pokrywa się z licznikowymi +/- 2 stopnie czyli 105-109 stopni (pewna odchyłka to chyba norma). Na liczniku fizycznie mam cały czas od 85-112 strzałkę na 90.

    Testy licznika pokazują że zegar jest OK - wychyla się dokładnie z testami, żadnych zwieszek. Przewody są gorące ale nie nabrzmiałe. Górny przewód do chłodnicy (jak i wszystkie wokół termostatu) są gorące (czyli otwarł się termostat). nic nie strzela w chłodnicy, ani w silniku. nie wywala płynu, nie zżera płynu. auto nie kopci. spalanie w normie. po nagrzaniu temperatura silnika oscyluje pomiedzy 112 a 108, nic więcej ale tez nic mniej.

    Jeśli włącze ogrzewanie mam cieplo od razu, samochód nagrzewa się do licznikowych 90 stopni w około 3km lub 5-10 minut w zależności czy jadę czy stoję w korku.

    Czy macie jakiś pomysł co to może być za cholerstwo? czy czujnik się myli (porównanie wskazań w VAG pomiedzy instruments i engine pokazuje identyczne wartości czyli chyba nie).

    jutro zmierzę temperaturę tego wrzątku po nagrzaniu do 112. Nie mam pomyslu co z tym robic a boję się że poleci uszczelka jak będę teraz jezdził takim wozem.

  2. Podziękowania dla simonkw za pomoc w problemie

    mundek (07-05-09)

  3. #2

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    drążąc temat doszedłem do:
    - maksymalna temperatura badana sonda w zbiorniku nadmiarowym chlodnicy to 103 stopnie, wtedy wlaczaja sie wentylatory na full i schladzaja do okolo 96 stopni
    - nie ma wolnych biegow wentylatorow, ale klima dziala (wentylatory na full)

    czyli wskazania ze tempretaura jest okolo 113 stopni to tak naprawde 103 stopnie, czyli zawyza (ciekawe ze obie czujniki zgodnie za duzo), no i nie ma wolnych obrotów wentylatorów

    Ma ktos pomysl co za cholerstwo? bezpieczniki sa ok

  4. #3

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    słabo jeśli nikt z was nie ma pomysłu na to - troche mnie to niepokoi a samochód chodzi bez zarzutu - może się niepotrzebnie czepiam, ale boje się o uszczelkę pod głowicą....

  5. #4
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    na liczniku bedzie caly czas 90 st, to jest info dla kierowcy ze wszystko jest wporzadku.
    Np u mnie 90 st jest jak fizyczna temp jest miedzy 80 a 100 st.
    To jest zupelnie normalne!!!

  6. #5

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    no ale wlasnie temperatura wychodzi poza 100stopni...jestem w fazie sprawdzania wolnego biegu wentylatorów
    Dodano:
    Wentzlatory powinny włączać się na postoju jak temperatura jest w okolicach 96-97stopni? bo nie włączają się...może poszło jeszcze coś innego - sterownik?
    jak włączą się przy 103 stopniach to jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki to się wyłączają.

    może brakuje jakiejs masy albo cos podobnego?
    Ostatnio edytowany przez simonkw - 08-05-09 o 08:26 Powód: Automatyczne łączenie postów

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •