Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 104

Temat: [8P 2.0TDI] Długo zapala czasami od ręki

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Sprawdzą Ci dawkę paliwa podawaną przy rozruchu i się okaże co i jak. Nie koniecznie jest to wina map rozruchu ale jak tak to zwięszką Ci w/w dawkę i zainkasują około 400 plnów

    powodzonka

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  2. #12
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    ja bym do wawy podskoczył

    220 km to nie tak duzo, a bedziesz mial pewnosc ze nikt cie nie naciagnie i dostaniesz profi robote, bynajmniej na mineralnej

  3. #13
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie wiem czemu wszyscy się uparli na zmianę dawek startowych i upatrują w nich przyczynę skoro w pierwszym poście było napisane, że czasami występują kłopoty z uruchomieniem silnika niezależnie od jego temperatury i pory roku a często też pali od ręki;
    można byłoby tak twierdzić gdyby problem występował tylko jak silnik jest rozgrzany ale w takim przypadku nie byłoby przypadków uruchomienia ciepłego silnika na "dotyk" - przy tej przypadłości tak się nie dzieje, kłopoty z uruchomieniem ciepłego silnika są trwałe i usunąć je może tylko korekta dawki startowej, wymiana akumulatora na nowy względnie regeneracja rozrusznika jeśli stwierdzimy, że w naszym tuleje już się wyrobiły,
    proponowałbym na wstępnie podpiąć jednak Vaga i ograniczyć się do odczytu zapisanych w sterowniku błędów,
    objawy opisane w pierwszym poście raczej wskazują na sporadyczne przerwy w zasilaniu elektrycznie sterowanej klapy gaszącej lub czujnika G40 - tyle ewangelii z mojej strony.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 29-05-09 o 12:05
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vonsky Pokaż post
    Witam.
    Widzę, że problem jest znany(odpalanie na ciepłym silniku-mój to to A3 8P BKC). Z tego co przeczytałem trzeba sie udać na komputer(czy każda stacja to naprawi) lub Tunera. Jeżeli chodzi o tego drugiego to może znacie godnego polecenia z okolic Lublina??
    Pozdrawiam.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    nie wiem czemu wszyscy się uparli na zmianę dawek startowych i upatrują w nich przyczynę skoro w pierwszym poście było napisane, że czasami występują kłopoty z uruchomieniem silnika niezależnie od jego temperatury i pory roku a często też pali od ręki;
    można byłoby tak twierdzić gdyby problem występował tylko jak silnik jest rozgrzany ale w takim przypadku nie byłoby przypadków uruchomienia ciepłego silnika na "dotyk" - przy tej przypadłości tak się nie dzieje, kłopoty z uruchomieniem ciepłego silnika są trwałe i usunąć je może tylko korekta dawki startowej, wymiana akumulatora na nowy względnie regeneracja rozrusznika jeśli stwierdzimy, że w naszym tuleje już się wyrobiły,
    proponowałbym na wstępnie podpiąć jednak Vaga i ograniczyć się do odczytu zapisanych w sterowniku błędów,
    objawy opisane w pierwszym poście raczej wskazują na sporadyczną usterkę elektrycznie sterowanej klapy gaszącej lub czujnika G40 - tyle ewangelii z mojej strony.
    Sztomel czytaj uważnie. Kolega ma problem z odpalaniem na ciepłym także jest duże prawdopodobieństwo że to właśnie dawka.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  5. #15
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    Sztomel czytaj uważnie. Kolega ma problem z odpalaniem na ciepłym także jest duże prawdopodobieństwo że to właśnie dawka.
    pragnę jednak zwrócić uwagę, że autorem tematu jest westicepl i ten problem ma być rozpatrywany a nie zjeżdżajmy na poboczne tory bo zaraz ktoś się podłączy z pytaniem o silniczek krokowy i zrobi się niezły zamęt - zwłaszcza dla westicepl.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #16

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    pragnę jednak zwrócić uwagę, że autorem tematu jest westicepl i ten problem ma być rozpatrywany a nie zjeżdżajmy na poboczne tory bo zaraz ktoś się podłączy z pytaniem o silniczek krokowy i zrobi się niezły zamęt - zwłaszcza dla westicepl.
    no tak temat jest westicep ale kolega się podpiął i u niego jest bardzo duża szansa właśnie na wadę map. U koleżanki raczej bym to wykluczył bo tak jak napisała nie ważne czy ciepły czy zimny - ma problemy z paleniem.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  7. #17
    westicepl's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Katowice/Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam koledzy

    Odwiedziłam jak radziliście Wojtka w Tychach. Wizyta kosztowała 400 zł. Zwiększył dawkę startową paliwa i teraz jest idealnie. Tzn na ciepłym silniku pali praktycznie od ręki. Zanim jednak doszło do mojej wizyty okazało się że zapaliła sie lampka check engine. Wojtek przy okazji to sprawdził pod komputerem i okazało się że jest to błąd klapy gaszącej silnik. Wykasował go ale ten zaś się pojawił. I tu mam chyba większy zgryz. Czy za długo czekałam ze zwiększeniem dawki i spowodowało to uszkodzenie klapy gszącej? Generalnie z autem nic sie nie dzieje. Gaśnie może mniej kulturalnie i świeci się lampka ale nic poza tym. Nie wiem co dalej robić. Pomocy
    Asia
    Lord of the Rings
    OOOO

  8. #18
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez westicepl Pokaż post
    Czy za długo czekałam ze zwiększeniem dawki i spowodowało to uszkodzenie klapy gszącej? Generalnie z autem nic sie nie dzieje. Gaśnie może mniej kulturalnie i świeci się lampka ale nic poza tym. Nie wiem co dalej robić. Pomocy
    Asia
    Asiu, problem z klapą gaszącą sterowaną elektrycznie nie ma żadnego powiązania z dawką startową więc tym się nie przejmuj. Żadnej w tym Twojej winy nie ma. To dwa różne i niezależne od siebie problemy, jak sądzę Wojtek odłączył klapę gaszącą na stałe pozostawiając ją w pozycji otwartej i dlatego jest szarpanie silnikiem przy gaszeniu, można jeszcze było zdemontować dekiel klapy gaszącej i zobaczyć jak to wygląda wewnątrz, w tym temacie (mój przedostatni post) jest trochę fotek poglądowych w zamieszczonych linkach, może da się coś z tym zrobić :
    http://a3-club.net/forum/showthread.php?t=23140
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #19
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hm... mam ten sam problem, komputer nie wykazał żadnych błędów. Mi w warsztacie powiedzieli że pomóc moze jeszcze nasmarowanie rozrusznika

  10. #20
    vonsky's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    jeżeli chodzi o długie "kręcenie" na ciepłym silniku to po wymianie akumulatora u mnie ten problem znikł. Bateryjka musiała być jeszcze oryginalna (5lat)
    Jednym słowem po problemie dzięki ALL

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •