Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Kupiłem A3 bez radia i co dalej

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Question Kupiłem A3 bez radia i co dalej

    Witam!
    Kupiłem A3 z końca 2002 roku (pierwsza rejestracja 2003)
    Auto wyjechało z salonu prawdopodobnie bez radia bo ma założoną oryginalną zaślepkę audi (tak przypuszczam)
    w bagażniku są dwa kable zakończone cinchami a z jednego z nich wystaje jeden kabel jednożyłowy (cieniutki). Po zdjęciu zaślepki przy radiu drugi koniec kabla z bagażnika znajduje się właśnie tam - co jest oczywiście logiczne.
    W boczku w bagażniku jest jeszcze jeden gruby kabel jednożyłowy który prawdopodobnie biegnie do akumulatora zakończony czymś co wygląda jak przerośnięty przepalony bezpiecznik. Nie wiem czy tam nie ma jeszcze innych kabli. Jutro sprawdzę i dodam fotki.
    Głośniki w drzwiach i przy klamce są oryginalne, Ale nie wiem co z tyłu. Nie mam pojęcia jaki system głośników posiadam i czy one tam są. przez kratkę nic nie widać. Nie wiem gdzie szukać tego suba i wzmacniacza co niby seryjnie są montowane. W bagażniku l lewym boczku w schowku znajdują się dwa pudełeczka obudowane pianką i ciasno zamontowane. Pierwsza na dole przy lampie do którego idzie wiązka kabli i druga na górze pod kratką na głośnik na półce.
    Przy radiu zamontowane są tylko dwie kostki a nie trzy co pewnie stwarza pewien problem (brązowa 4 kable i czarna 3 kable)

    No i moje pytanie:
    Pomuszcie dobrać radio żeby coś mi grało w aucie i chodziło jak należy

    Koniecznie Cd. Najlepiej kupił bym orginalne audi zamontował i niech sobie gra ale pewnie będzie problem przez te dwie kostki.
    Słucham przeważnie radia i nie chce wydawać kasy na jakieś cuda.
    Chyba że ktoś ma do sprzedania jakąś używkę co mi tam zagra. W schowku znalazłem nawet ramkę na nieoryginalne radio.
    Jak nie mam głośników z tyłu to będę musiał kupić wzmacniacz i coś z tyłu zamontować. Ale jeśli jednak coś tam jest to nie chcę z tego rezygnować bo szkoda mi kasy.
    Chce się skoncentrować na podłączeniu radia tanio bez niepotrzebnych wydziwień i nie wykorzystywać tych nie seryjnych kabli (chyba że polecacie). Kupić tylko to co potrzebne do prawidłowego działania najlepiej oryginalnego radia CD. Ale może być też nie oryginalne jeżeli to polecacie bo na allegro za concerta II zapłacę min 350 zł i jeszcze nie wiadomo czy będzie mi grało bo nie wiem czy mam sterowanie canem przy radiu. To akurat podobno w niektórych przypadkach można podciągnąć od licznika, ale nie wiem czy od mojego z pół fisem da rade. No i koszt 100- 150 zł a może więcej.
    Czyli radio i can to mus 500 zł. W tej cenie może da rade (wolał bym nawet mniej) podłączyć nie oryginalne radio i też będzie wszystko grało bez żadnych nieudogodnień (dodam że zamierzam sprzedać auto pod koniec roku więc nie ma sensu inwestować ale przez lato musi mi ładnie grać)
    Kusi mnie trochę bo nigdy nie miałem fajnego sprzęty audio w aucie. Zawsze miałem oryginalne radio we francuzach a to mój pierwszy Niemiec no i ma już położone kable. Tylko co do nich tanio podłączyć.
    Tylko może oryginalne głośniki audi zagrają lepiej niż typowe głośniki we francuzach.
    Więc nie mam pojęcia co dalej robić. W jakim kierunku iść.
    Ostatnio edytowany przez wyzel - 13-04-09 o 20:28 Powód: zmiana ikony posta

  2. #2
    jacekxyz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Przerabialem podobny temta mi zabojady zaj... radio i musialem dokupic ale cala instalacja lacznie z subem byla, kup Concerta CD, do polifta musi byc 23 cm szerokosci, zwroc uwage na szerokosc (ja za pierwszym podejsciem wtopilem kupilem 22 cm) i jeszce zwroc uwage na to zeby boki byly proste nie w rab, w tym roczniku can masz na 100% wiec nie bedzie zadnego problemu, jesli masz 2 kostki to pewnie cos tam z instalacja nie tegez ale to sie zrobi, jesli nie sam to srednio zdolny elektryk samochodowy sobie poradzi, co do porownania z francuzami tu cie zmartwie lepiej nie bedzie, a raczej gorzej, fabryczne glosniki w mojej zony P 206 niestety graja o wiele lepiej no moze wiecej basu w audi (jesli masz suba), podaje przykladowy link do aukcji z radiem jakiego potrzrebujesz http://www.allegro.pl/item606327938_...2003_roku.html
    Śnieżynek II, Dubai Style

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Audi a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam . Zobaczyłem na forum,że Pan potrafi rozkodowywac radia Audi. Ja sprowadziłem audi a3 03r z Niemiec i po odlączeniu radia mam napis SAVE a radio mam Audi Chorus (Grundig) . Byłbym wdzięczny jakby coś Pan mi pomógł . Podam teraz numery jakie były zapisane na radiu: z brzegu:GRO CHORUS 8LO 035 152B.
    9.18416-81 G.HL 66-00 18S. WYRYTY NAPIS: AUZ272C1588458. nA GÓRZE RADIA JEST NAPIS *8L00351525* ORAZ NAPISANY DŁUGOPISEM PRZEZ NIEMCA JAKIS KOD :A077660 . CZY TO MOZE BYC KOD? NARAZIE PROBUJE DOJSC DO MIEJSCA W KTORYM WPISUJE SIOE TEN KOD . Mam z tyłu radia jakies 2 naklejki ale to chyba nie jest kod .. A to co napisał niemiec to chyba tez nie bo kody to 4 literowe . Dzięki za pomoc w razie czego napiszcie na gg 8327457

  4. #4
    jacekxyz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    BartOSZ04 ze niby ja rozkodowuje radia? u mnie byla taka sytuacja ze auto sciagniete z francji, radio bylo podmienione na concerta kaseciaka (zamiast CD), potrzebowalem kodzik do niego, zanioslem do jednego magika (elektronika) i mi go wydobyl, kod jest 4 cyfrowy,zeby go wprowadzic trzeba wcisnac (zakladam ze masz chorusa II np takiego http://www.allegro.pl/item596791070_...uper_stan.html) RDS +SCAN wprowadzasz kod i zatwierdzasz ta sama kobinacja, jesli nie znajdziesz 4-cyfrowego kodu musisz poszukac w swojej okolicy jakiegos elektronika ktory to robi, mnie to kosztowalo 40 zl
    Śnieżynek II, Dubai Style

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No dobra. Przypuścimy że kupuje concerta, ale najpierw chce mieć pewność że posiadam pełną seryjną instalacje audio.
    Gdzie szukać tego suba bo w bagażniku raczej go nie ma.
    No i gdzie jest wzmacniacz bo coś tam znalazłem z prawej strony przy lampie w schowku bagażnika owinięte pianką do której wchodzi wiązka kabli i nie mam pojęcia co to jest. Dlatego domyślam się że to wzmacniacz.
    Ile głośników powinno być w a3. Z przodu są a z tyłu nie mogę namierzyć. Chyba że trzeba coś rozebrać żeby je zobaczyć.

  6. #6
    jacekxyz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Sub jest w nadkolu po lewej, jesli nie ma, kupisz za 100-150 zl na allegro, w nim (czyli w subie) jest tez wzmacniacz ktory obsluguje tylne glosniki (powinny byc w tylnych boczkach) tak ze bez suba tyl ci nie zagra, a to w gabce to hmm pasuje mi na pompke od centrala, ale ona jest po lewej ponizej suba, zobacze jutro u siebie co tam jest, tak ze dokup suba jesli nie masz a reszte instalacji jesli czegos brakuje dorobi ci np. elektryk sam.

    tu masz nie drogi i w ladnym stanie http://www.allegro.pl/item604649992_...a3_2000_r.html
    Śnieżynek II, Dubai Style

  7. Podziękowania dla jacekxyz za pomoc w problemie

    wyzel (12-04-09)

  8. #7

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jacekxyz rzeczywiście pomyliłem strony. To pudełeczko jest po prawej stronie. Nie wiem czy tam mam w ogóle wtyczkę do suba. Bo suba tam nie ma. Jeszcze zdejme boczek z tyłu u pasażera i zobaczę czy tam w ogóle są głośniki. Bo przez krateczkę nic nie widać.
    Ale i tak kicha. Radio 430zł, sub 100zł, elektronik który poprowadzi mi trzecią wtyczkę do radia (Której nie ma i seryjnie jej raczej nie było bo nie widać śladów odcięcia) gdzieś miń. 100zł weźmie. No i tylne głośniki jak by nie było to gdzieś z 70zł.
    Wszystko razem od 700 do 800zł wyjdzie. To na prawdę za drogo. Może taniej wyjdzie jeżeli wykorzystam te te kable, które ktoś pociągnął. Podpoił do nich jakieś używki w dobrym stanie lub jakiś tani nowy sprzęt i taniej mnie to wyjdzie. Mam dzieciaka w drodze na ten świat więc mam na co pieniądze wydawać. Ma ktoś jakiś pomysł. Chyba że naprawdę polecacie poskładać oryginalny instalacje. Proszę pomóżcie.

  9. #8
    jacekxyz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Najpierw sprawdz czy masz z tylu glosniki, raczej powinny byc, a potem hmm moze faktycznie jakies nie ori, na poczatek samo radio jesli chcesz zaoszczedzic, jak bedziesz mial kase pomyslisz o wymianie glosnikow itd. tylko co tam w kablach masz to nikt ci w ciemno nie powie, na forum sa opisy jaki kabelek do czego w danej wtyczce ale jesli sam nie dasz rady i tak bez elektryka sie nie obedzie
    Śnieżynek II, Dubai Style

  10. #9

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie no z podłączeniem dam rade. Takie rzeczy mi nie straszne. Na forum pełno tematów jak podłączyć nie orginalne radio i jaki kabel do czego. Tylko trzeba będzie się do tego porządnie przygotować żeby nie było problemów z wyłączaniem radia czy podświetlaniem.
    Postaram się wieczorem dać fotki żeby było wszystko jasne.

  11. #10
    jacekxyz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Njalepiej poswiec godzinke czy dwie i na spokojnie poczytaj o podlaczeniu nie ori radia
    Śnieżynek II, Dubai Style

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •