Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Kupiłem A3 bez radia i co dalej

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Question Kupiłem A3 bez radia i co dalej

    Witam!
    Kupiłem A3 z końca 2002 roku (pierwsza rejestracja 2003)
    Auto wyjechało z salonu prawdopodobnie bez radia bo ma założoną oryginalną zaślepkę audi (tak przypuszczam)
    w bagażniku są dwa kable zakończone cinchami a z jednego z nich wystaje jeden kabel jednożyłowy (cieniutki). Po zdjęciu zaślepki przy radiu drugi koniec kabla z bagażnika znajduje się właśnie tam - co jest oczywiście logiczne.
    W boczku w bagażniku jest jeszcze jeden gruby kabel jednożyłowy który prawdopodobnie biegnie do akumulatora zakończony czymś co wygląda jak przerośnięty przepalony bezpiecznik. Nie wiem czy tam nie ma jeszcze innych kabli. Jutro sprawdzę i dodam fotki.
    Głośniki w drzwiach i przy klamce są oryginalne, Ale nie wiem co z tyłu. Nie mam pojęcia jaki system głośników posiadam i czy one tam są. przez kratkę nic nie widać. Nie wiem gdzie szukać tego suba i wzmacniacza co niby seryjnie są montowane. W bagażniku l lewym boczku w schowku znajdują się dwa pudełeczka obudowane pianką i ciasno zamontowane. Pierwsza na dole przy lampie do którego idzie wiązka kabli i druga na górze pod kratką na głośnik na półce.
    Przy radiu zamontowane są tylko dwie kostki a nie trzy co pewnie stwarza pewien problem (brązowa 4 kable i czarna 3 kable)

    No i moje pytanie:
    Pomuszcie dobrać radio żeby coś mi grało w aucie i chodziło jak należy

    Koniecznie Cd. Najlepiej kupił bym orginalne audi zamontował i niech sobie gra ale pewnie będzie problem przez te dwie kostki.
    Słucham przeważnie radia i nie chce wydawać kasy na jakieś cuda.
    Chyba że ktoś ma do sprzedania jakąś używkę co mi tam zagra. W schowku znalazłem nawet ramkę na nieoryginalne radio.
    Jak nie mam głośników z tyłu to będę musiał kupić wzmacniacz i coś z tyłu zamontować. Ale jeśli jednak coś tam jest to nie chcę z tego rezygnować bo szkoda mi kasy.
    Chce się skoncentrować na podłączeniu radia tanio bez niepotrzebnych wydziwień i nie wykorzystywać tych nie seryjnych kabli (chyba że polecacie). Kupić tylko to co potrzebne do prawidłowego działania najlepiej oryginalnego radia CD. Ale może być też nie oryginalne jeżeli to polecacie bo na allegro za concerta II zapłacę min 350 zł i jeszcze nie wiadomo czy będzie mi grało bo nie wiem czy mam sterowanie canem przy radiu. To akurat podobno w niektórych przypadkach można podciągnąć od licznika, ale nie wiem czy od mojego z pół fisem da rade. No i koszt 100- 150 zł a może więcej.
    Czyli radio i can to mus 500 zł. W tej cenie może da rade (wolał bym nawet mniej) podłączyć nie oryginalne radio i też będzie wszystko grało bez żadnych nieudogodnień (dodam że zamierzam sprzedać auto pod koniec roku więc nie ma sensu inwestować ale przez lato musi mi ładnie grać)
    Kusi mnie trochę bo nigdy nie miałem fajnego sprzęty audio w aucie. Zawsze miałem oryginalne radio we francuzach a to mój pierwszy Niemiec no i ma już położone kable. Tylko co do nich tanio podłączyć.
    Tylko może oryginalne głośniki audi zagrają lepiej niż typowe głośniki we francuzach.
    Więc nie mam pojęcia co dalej robić. W jakim kierunku iść.
    Ostatnio edytowany przez wyzel - 13-04-09 o 20:28 Powód: zmiana ikony posta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •