Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: płyn chłodniczy

  1. #1
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny płyn chłodniczy

    Hmm mam taki problemik. Między zegrami mam wyswietlacz taki z temperaturą ( nie FIS ) i ogólnie jak wiemy oprucz temperatury mogą się tam wyświetlać róże ikonki typu abs, klocki, olej, płyn chłodniczy, spryskiwacz itd. U mnie co jakiś czas gdy przeręcę kluczyk zaświeca się kontrolka płynu hłodniczego ogólnie gdy przekręcę kluczyk, odpalę silnik i ruszę to jest OK nic się nie zaświeci tylko znaczek OK ale gdy przeręcę kluczyk i tak sobie chwilę postoję zaświeci mi się kontrolka płnu. Samochód się nie przegrzewa, kontrolka dochodzi do 90C i tak sobie stoi. Dziwnym trafem gdy zaczyna się objaw kontrolki płynu gdy dolę go nawet ciutkę to objaw się juz nie powtarza co więcej nie zauważam ubytku płynu więc dolewanie go co jakiś odstęp kilometrów nie ma sensu. Czy to może być wina czujnika w zbiorniczku wyrównawczym ? I jeszcze jedno pytanko jaki macie u siebie stan płynu ? Bo ogólnie na zbiorniczku widniej paseczek szerokości około 05-1cm z napisem minimum więc co płym powinien być na górnej części paska ? Czy też za połową zbiorniczka ( zgrzewem ) a może jeszcze wyżej ? Mowa oczywiście o zimnym silniku. Ogólnie nie zaobserwowałem nigdzie wycieków. Jedyne co to przy wymienia rozrządu wymieniana byłą pompa ale to chyab mało prawdopodobne żeby gdzieś uciekał przy niej płyn może poprostu po wymianie za mało dolałem płynu i czasami jak samochód troche krzywo stoi to mi się zaświeca hmm czekam na jakieś pomysły
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-10-15 o 18:29

  2. #2
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    mi sie cosik takiego raz zdarzyli jak autko stalo po gorke. Troche mnie dziwi fakt ze na zimnym silniku masz min. Dolej plynu tak do poziomu 2/3 miedzy min a max i powinno byc ok. Przynajmniej ja tak zrobilem i od tego czasu jest OK

  3. #3
    slawek's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska/śląsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    szok !!!!
    ja mam identyczną sytuację - tak pod względem pojawiania się kontrolki jak i wymiany pompy przy wymianie rozrządu........
    sytuacja identyczna - ale dzieje mi się to tylko w jak temp. na zewnątrz spada tak poniżej 7 stopni - jak odpalam jest ok , i po sekundzie po odpaleniu zapala się ta kontrolka (silnik jest zimny) - przejadę kilka km silnik się zagrzeje i kontrolka gaśnie
    mam to autko już prawie 3 lata - więc miałem czas na obserwacje
    na pewno płynu ubywa , i to jest przyczyną - bo jak doleję płynu powyżej max to jakiś czas jest spokój
    oczywiście nie mam żadnych wycieków

    ale dlaczego tak się dzieje - nie wiem - tak więc czekamy razem na wasze pomysły

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CZESTOCHOWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam jestem nowym uzytkownikiem forum wiec nie moge tu zbytnio powiedziec ale Dołanczam do was mam ten sam przypadek od 2 dni. kiedy samochód był zimny włonczyła mi sie kontrolka ale po 2 min kiedy silnik nabrał temp zgasła .i tak jest juz 3 dni płyn mam uzupełniony do tej kreseczki wiec powinno byc ok Tylko ciekawe dlaczego kontrolka sie zapala ??
    Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięscą ...

  5. #5
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Hej to to normalne że jak sielnik odpali to się robi po jakimś czasie OK bo ciśnienie wzrasta, płyn się nagrzewa i w pojemniczku wyrównaczym podnosi isę płyn i czujnik w nim umieszczony jest OK ale mam pytanie kolega mówi:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez GRAJEK
    uzupełniony do tej kreseczki
    Do której kreseczki GRAJEK ?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slawek
    na zewnątrz spada tak poniżej 7 stopni
    W sumie też tak mam gdy tylko jest chłodniej aczkolwiek myślałem że to zbig okoliczności

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slawek
    na pewno płynu ubywa
    Może ktoś się jeszcze wypowie na temat ubywania płynu nie wiadomo gdzie

    [ Dodano: Pon 30 Paź, 2006 22:04 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez ZILLION
    max
    Gdzie szukać kreseczki MAX ?? ( może dasz radę cyknąć fotkę ? )

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CZESTOCHOWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    jarekm no tam w tym zbiorniczku wyrównawczym jest taka kreska na około do której powinien byc dolany płyn zeby było Niby wszystko ok
    Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięscą ...

  7. #7
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja tam widzę tylko taką kreskę grubości 0,5-1cm z napisem w środku niej MIN i żadnej innej może ktoś mi podeśle zdjęcie

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    U mnie jest podobnie. Jak jest chłodniej niż ok.15 stop. C to po włączeniu zapłonu jest pilny alarm temp. płynu chłodzącego. Po "złapaniu" przez silnik ciepełka - alarm znika.
    Zły poziom czynnika w zbiorniczku wyr. wykluczam gdyż eksperymentowałem i min i max i pośr. Dolewałem nawet do zbiornika trochę samego plynu G12 sądząc że może jest za małe jego stężenie -bez rezultatu. Aha najpierw ten alarm występował gdy temp. na zewn. była ujemna. VAG nic nie pokazuje.

    Pozdr.

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Miasto
    Andrespol

    Domyślny

    Kupiłem 2 tygodnie temu A3 i zuważyłem że ubywa mi płynu w zbiorniczku ale nie ma żadnych wycieków. Cały czas go po trochu dolewam. Nie wiem co jest grane, może jest zapowietrzony układ? No chyba że dostaje się do silnika, ale też nie zauważyłem że przybywa mi oleju.

  10. #10
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jacek1982, odsylam Cie do regulaminu forum!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •