Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 162

Temat: ciężko pali na zimnym AHF

  1. #31
    surman5's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św.| De
    Auto
    turbo pierdek
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kisiel Pokaż post
    pisal ktos kiedys ze zrobił górę pompy i dalej nie chcial palic , jedz do pompiarza i niech ci ją "sprawdzi " bo byc moze wydasz tylko pieniądze na prozno a mape itak trzeba bedzie wgrac
    no taki mam zamiar na początek, najpierw pompa na stół, diagnoza i zobaczymy co dalej, na pewno nie zrobie pompy w ciemno i wywale ponad tysiaka, może pompiarz znajdzie przyczyne porannego "chełtania" tej mojej wymarzonej niemieckiej technologii

  2. #32
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    proponuję jeszcze raz sprawdzić kąt wtrysku bo wszystko co byłoby przyczyną trudności w odpalaniu zimnego silnika zostało skorygowane i sprawdzone, ja jednak dalej nie wierzę w poprawne ustawienie tego kąta przez koleżkę, który Ci to robił, sprawdź jego wartość u kogoś innego bo wystarczy, że na poluzowanym kole pasowym pompy wtryskowej ustawił na wartość prawidłową a po dokręceniu koła już mógł nie sprawdzić poprawności i się przestawił.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #33
    surman5's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św.| De
    Auto
    turbo pierdek
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    proponuję jeszcze raz sprawdzić kąt wtrysku bo wszystko co byłoby przyczyną trudności w odpalaniu zimnego silnika zostało skorygowane i sprawdzone, ja jednak dalej nie wierzę w poprawne ustawienie tego kąta przez koleżkę, który Ci to robił, sprawdź jego wartość u kogoś innego bo wystarczy, że na poluzowanym kole pasowym pompy wtryskowej ustawił na wartość prawidłową a po dokręceniu koła już mógł nie sprawdzić poprawności i się przestawił.
    z tego co piszesz, wnioskuję że ten kąt wtrysku miał być ustawiony mechanicznie? kolo ustawiał mi przez VAGa, przynajmniej tak twierdzi, więc nie wiem o co kaman.
    podjadę może po świętach do koleżki co programy robi i takie tam, gość jest podobno wymiatacz w temacie diesli, swoją drogą, to ten co mi mapy robił i całą resztę, to takie rzeczy VAGiem to od niedawna dopiero robi i sądzę, że się nie popisał, a jak mu po jakimś czasie mówiłem że na zimnym nie chce palić, to powiedział że diesle tak mają i jego octavka ( AHF ) też tak ma...., ciekawy jestem czy taki mechanior zlekceważyłby coś takiego....ehhhh

  4. #34
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    W warsztacie jest caly opis procedury ustawiania kata wtrysku. Ustawiasz mechanicznie , a sprawdzasz wartosc na VAGu.

  5. #35

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam!! podepne sie do tematu mam takie pytanie otoz od pompy wtryskowej gdzies z okolic tego zaworku 109 wychodzi taki czarny kabel i idzie do akumulatora lecz podpiety nie jest od czego on moze byc??Pozdrawiam

  6. #36
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Pewnie ktoś podłączał zaworek N109 na krótko

  7. #37

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    ciekawe po co.a poweidzcie mi jeszcze taka zecz ostatnio oddalem do naprawy samochod zeby wyczyscili nastawnik poniewaz obroty falowaly nastawnik wyczyscili lecz wyskoczyl inny problem poniewaz auto ciezko pali jak cieple a przed naprawa tego nie bylo pojechalem do tego mechanika co to robil i stwierdzil ze pompa siada ale zeby tak nagle sie jej to stalo jesli wczesniej palil dobrze, jest mozliwe ze zle wyregulowali ten nastawnik??

  8. #38
    surman5's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św.| De
    Auto
    turbo pierdek
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    W warsztacie jest caly opis procedury ustawiania kata wtrysku. Ustawiasz mechanicznie , a sprawdzasz wartosc na VAGu.
    OK, poczytam, dzienx za info

  9. #39
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arek8512 Pokaż post
    ciekawe po co.a poweidzcie mi jeszcze taka zecz ostatnio oddalem do naprawy samochod zeby wyczyscili nastawnik poniewaz obroty falowaly nastawnik wyczyscili lecz wyskoczyl inny problem poniewaz auto ciezko pali jak cieple a przed naprawa tego nie bylo pojechalem do tego mechanika co to robil i stwierdzil ze pompa siada ale zeby tak nagle sie jej to stalo jesli wczesniej palil dobrze, jest mozliwe ze zle wyregulowali ten nastawnik??
    kabelek został "na wszelki wypadek" gdyż pewnie przekaźnik 109 szwankował i nie można było uruchomić samochodu lub gasł podczas jazdy - proponuję ten kabelek zostawić tak jak jest - może być już w niedalekiej przyszłości przez Ciebie wykorzystany do tego, do czego był przeznaczony
    problem z uruchamianiem ciepłego silnika nie został spowodowany przy czyszczeniu nastawnika, nastawnik nie ma na to wpływu, w trakcie normalnego eksploatacyjnego zużywania się pompy wtryskowej ten objaw występuje (zwłaszcza w okolicach 150 tyś. km przebiegu) i to, że ten objaw wyszedł po czyszczeniu nastawnika to zwykły zbieg okoliczności, dodatkowo objaw taki potęgują wypracowane tuleje rozrusznika bądź słaby akumulator - zwłaszcza po okresie zimowym.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  10. #40

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    i jeszcze jedno mnie martwi otoz nie zawsze obroty schodza zostaja tak miedzy 1200 a 1500 co to moze byc?

Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •