Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 51

Temat: grzeje się 1.9 TDI ASZ

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomektmtm Pokaż post
    jesli ci sie nie wlaczaja wentylatory to moze poprostu bezpiecznik ?? sparwdzales bezpieczniki na aku ??(taka listwa) sa odpowiedzialne od sterowania wentylatorami, poszperaj na forum o tych bezpiecznikach, duzo tego bylo.
    Tylko, że wentylatory w ogóle nie powinny być potrzebne przy takiej temperaturze jak jest teraz na zewnątrz. Poza tym kolega ma zimną chłodnicę na dole, a tam jest czujnik załączający wentylatory więc nie mają prawa pracować. Ale oczywiście bezpieczniki należy sprawdzić (najprościej włączyć klimę i zobaczyć czy się załączają wentylatory)
    124 Hp 277 Nm

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomektmtm Pokaż post
    jesli ci sie nie wlaczaja wentylatory to moze poprostu bezpiecznik ?? sparwdzales bezpieczniki na aku ??(taka listwa) sa odpowiedzialne od sterowania wentylatorami, poszperaj na forum o tych bezpiecznikach, duzo tego bylo.
    Sprawdzalem dzisiaj te bezpieczniki, raczej wszystko ok.

    No wlasnie caly czas mnie martwi zimna chlodnica na dole (no dobra zima jest ale to dlaczego sie tak grzeje?)

  3. #13
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Audi_A3_1989 Pokaż post
    No wlasnie caly czas mnie martwi zimna chlodnica na dole (no dobra zima jest ale to dlaczego sie tak grzeje?)
    bo duży układ chłodzenia nie jest drożny i brak jest chłodzenia płynu poprzez chłodnicę.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Istotne jest to czy masz odpowiedni plyn w ukladzie chlodzenia i czy byl wymieniany.

    Warto podpiac VAGa i sprawdzic czy przypadkiem czujnik temperatury nie jest walniety, bo to moze dawac fałszywy obraz.

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Fakt elektryk powiedział mi ze czasami odłącza mi się czujnik temp. ale to nie szkodzi... ;/ Czasami jak by szwankował ale silnik się serio grzeje więc z tym nie oszukuje poza tym jak się psuje to na chwile i zaraz jest ok... Umówiłem się na wtorek do mechanika będą chłopaki pyprac;pp

    Jeśli wam to w czymś pomoże to zaczyna się grzać jak np ma już 90C a ja przyłożę mu na dwójce i trojce (nie koniecznie do końca ale trochę przydepnę) i nawet jak zwolnię temp. po jakiś 20sek idzie do góry.... ;( No nic pożyjemy zobaczymy ino żeby za drogo mnie naprawa nie wyszła bo mam jeszcze parę wydatków ;/ A brać się za to muszę bo w lato problem będzie pewnie większy;/

    Bym zapomniał. I co myślicie o tym że auto coraz łatwiej zagrzać?? (Mi by pasowało to na 2rzeczy: a) coś się zaczęło zatykać i zatkało się na dobre b) uszczelka pod głowicą a przedmuch się powiększa...
    Ostatnio edytowany przez Audi_A3_1989 - 07-02-09 o 00:05

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Stary ale Ty jesteś uparty...nawet jakby to była uszczelka a układ chłodzenia byłby ok to objawy były by inne...Co ma pęknięta uszczelka do tego, że Tobie prawdopodobnie nie otwiera się pełny obieg chłodzenia? Termostat kosztuje 30 zł (zamiennik), a jego wymiana to max godzina ze spuszczeniem i dolewaniem płynu. Eliminuj najprostsze potencjalne przyczyny. Jak to nie pomoże to dopiero bierz się za poważniejsze.
    124 Hp 277 Nm

  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    No właśnie tylko wszystko co już drobne było do zrobienia zrobiłem. Teraz ostatni raz we wtorek wiozę do mechanika niech sprawdza termostat pogrzebią, sprawdzą czy nie jest zatkany układ a jak nic nie wymyślą to będę dalej myślał.

  8. #18
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    W jaki sposub zostala sprawdzona pompa ?

    Jak ogrzewanie w aucie ? czy jak dasz na maxa temp i maxa nadmuch zmniejsza to temperature ?

    Sprawdz wkoncu ta chlodnice !

    Bo jezeli jest zatkana chlodnica to bedzie ci sie grzal, koszt chlodnicy 100 zl, wymiana max godzina,

    przy 190km/h itp wentylatory nie powinny chodzic bo jest wystarczajacy powiew powietrza by go schlodzic,

    Jak masz ogrzewanie ok to pompa raczej OK stawiam na chlodnice albo zatkany uklad chlodzenia.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez n0w3y_pl Pokaż post
    W jaki sposub zostala sprawdzona pompa ?

    Jak ogrzewanie w aucie ? czy jak dasz na maxa temp i maxa nadmuch zmniejsza to temperature ?

    Sprawdz wkoncu ta chlodnice !

    Bo jezeli jest zatkana chlodnica to bedzie ci sie grzal, koszt chlodnicy 100 zl, wymiana max godzina,

    przy 190km/h itp wentylatory nie powinny chodzic bo jest wystarczajacy powiew powietrza by go schlodzic,

    Jak masz ogrzewanie ok to pompa raczej OK stawiam na chlodnice albo zatkany uklad chlodzenia.
    Ogrzewanie OK. Nie zmniejsza temp.
    No dobra przy tej prędkości może nie ale jeśli się zatrzymałem i bylo 120C i wentylatory nie chodziły to jest coś nie tak.
    Teraz nie pozawalam żeby temp. przekroczyła 100C.
    Jak już pisałem we wtorek będzie wszystko sprawdzane.

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    n0w3y_pl
    Wydaje mi się, że nie wymieniałeś nigdy chłodnicy. Po pierwsze za 100 zł to kupisz jakiś stary złom, po drugie nie zrobisz tego w godzinę...
    124 Hp 277 Nm

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •