Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 21

Temat: czujnik temperatury cieczy

  1. #11
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    maar79 , o ile mi wiadomo ( a na pewno tak jest) , w TDI na pompie temperatura cieczy jest właśnie na kanale 49.(potwierdzane wielokrotnie VAGiem).

    W benzynie jest inaczej.

  2. #12
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Potwierdzam Mig25 ma w 100% racje a jesli chodzi o wskazania na blacie i na klimatroniku to tem moze sie nieznacznie róznic przy nagrzewaniu np ja mam 80 stopni na klimatroniku a na blacie juz 90 stoi wiec to norma jest klimatronik jest bardziej dokładny

  3. #13
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Czyli w polifcie z nowym klimatronickiem też tak jest...

    A temp. na liczniku dlatego jest niedokładna bo w całym koncernie VAG ,gdy temperatura cieczy chłodzącej jest w granicach 80-105 st licznik stoi na baczność i pokazuje równo 90stopni.

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    No a mogłby ktos powiedzieć w benzynie konkretnie 1.8 T na którym kanale klimatronica jest temperatura cieczy chłodzącej ? Wydawało mi sie (i do tej pory mierzyłem)że na kanale 51. Po kilku minutach wskaznik pokazuje 90 stopni wiec wszystko pasuje. Na kanale 49 jak włączam pomiar sa jakies duze wahania wartosci wyswietlanej raz w gore raz znacznie w dół i nie wiem czy to co mi sie wyswiela to temperatura czy cos innego.
    Dodano:
    Zapomniałem dodac ze mam wersje 76 kanałów
    Dodano:
    A tak w ogóle. Czy jesli na kanale 49 jest przypuszczalnie temperatura cieczy a na kanale 51 temperatura silnika to nie powinny sie one ze soba pokrywać?
    Chodzi mi o to ze jesli temparatura silnika jak wskazuje klimatronic na kanale 51 ma prawidlowa temperature 90stopni a temparatura cieczy na kanale 49 ma w tym samym czasie całkiem inna wartosc (czyli dziwnie faluje i ma nizsza wartosc) to jaki parametr jest wazniejszy dla silnika???
    Ostatnio edytowany przez maar79 - 21-01-09 o 18:37 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #15
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    maar79 , jak pisałem wczesniej , w benzynie tego nie sprawdzalem ,natomiast w kilku dieslach tak. I jest tak ,że na kanale 51 jest jakas wartosc oczekiwana ,czy cos w tym stylu. Potrafi rosnąć do 90 nawet jesli silnik jest zgaszony a wlaczony tylko zaplon. Natomiast kanal 49 idealnie pokrywa sie ze wskazaniami VAGa.
    Jeszcze raz powtarzam , w benzynie moze byc inaczej i musialby ktos potwierdzic obserwujac climatronic i miec jednoczesnie laptopa z VAGiem.

    A poza tym jak sobie wyobrazasz to ,ze temperatura nie zawacha sie nawet o 1 stopien ? Termostat ma swoja histerezę , wentylatory chlodnicy tez mają , silnik przez jedna chwile jest obciazony na maxa a w nastepnej chwili wogóle...Do tego dochodzi ogrzewanie środka. Niestety nic nie jest w stanie utrztymac temperatury idealnie i zawsze będą wachania. Więc jeśli coś pokazuje idealne 90stopni do z założenia źle pokazuje.

  6. #16

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŚWIDNICA
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    sprawdzałem na kanale 49 i co dziwne do 80stopni temp. rosła identycznie na zegarach i na klimie, a potem na zegarach doszła do 90stopni a na wskazaniach klimy zatrzymała się na 80stopni. Czujnik wymieniałem niedawno, czy może tak ma być? Jeśli by ktoś mógł sprawdzić jak jest u niego porównania czujnika temp z klimatronikiem to z góry dziękuje .
    Ostatnio edytowany przez wojtek - 23-01-09 o 17:26

  7. #17
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtek Pokaż post
    sprawdzałem na kanale 49 i co dziwne do 80stopni temp. rosła identycznie na zegarach i na klimie, a potem na zegarach doszła do 90stopni a na wskazaniach klimy zatrzymała się na 80stopni. Czujnik wymieniałem niedawno, czy może tak ma być? Jeśli by ktoś mógł sprawdzić jak jest u niego porównania czujnika temp z klimatronikiem to z góry dziękuje .
    w ASZ to normalne. W odróżnieniu od silnika na pompie wtryskowej, ASZ ma wiekszą chłodnice oleju, wiec dlatego temp robocza to ok 80 stopni. Kolega w ASZ przy pełnym bucie nie może przekroczyć 90 stopni. Powinieneś się cieszyć, a nie szukać dziury w d....
    Ostatnio edytowany przez MaGGu - 24-01-09 o 02:08
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lisewo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam.
    Chciałbym sie podpiąć do tematu z pytanie co trzeba zrobić aby uzyskać pomiar na klimatroniku temperatury na pompie? bo mam taki problem ze od czasu do czasu temperatura mi podskakuje na max i po 2 minutach spada do 90 albo i do 70 i nie wiem od czego o zależy. Będę bardzo wdzieczny.

  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, podepnę się do tematu. U mnie w ARZ nie dogrzewało silnika po 20 kilometrach jazdy ledwo 65 stopni. Padło na termostat. Wymieniłem odpaliłem autko czekam aż włączy się wentylator (90 stopni już było) ... a tu nic.... nadal czekam i nadal nic. Wziąłem autko na szybką (bardzo szybką ) przejażdżkę. Wjeżdżam na garaż auto stoi i wskazówka pokazała ledwo powyżej 90 stopi. Więc postało jeszcze (przy odpalonym silniku rzecz jasna) jeszcze z 10 minut i nadal nic. Czy to możliwe żeby nie dogrzało bardziej (tmp. na zewnątrz +8 stopni) czy może czujnik temperatury padł...

    Dodam że teraz w trakcie jazdy (20 km) wskazówka wskazywała równe 90 stopni i też ten mniejszy wiatrak na chłodnicy nie da się ruszyć ręką jakby go zatarło.

  10. #20
    ishi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Piaseczno
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,

    Od dłuższego czasu nie mogę uporać się z problemem, chodzi o grzanie świec żarowych (i ciężkie odpalenie auta). Na samym początku wymieniłem czujnik temperatury później przekaźnik 103 i 109 - świece dalej nie grzały. Jak odepnę ten czujnik od sterowania to po przekręceniu kluczyka na panelu kontrolka świec pali się do czasu kiedy nie odpalę auta, no i auto odpala bez problemu, jak sterowanie jest podpięte to kontrolka swieci sie 1 sek ... czemu tak się dzieje ? wymieniłem już 2 razy ten czujnik bo myślałem że jest uszkodzony ale dalej problem nie ustępuje.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •